Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Пробај пливање, ќе ти помогне со ногата, не ја замара многу а сепак имаат мускулите активност а и побргу ќе закрепнеш.
Само не претерувај со трчање на кеј, да не им направиш полошо на лигаментите и мускулот.:wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
тенкју, најверојатно ќе ме пратат на физикална терапија коа ќе одам за недела на контрола. ми кажаа и за пливање други, ама КАДЕ?! иначе, лигаменти се во прашање, не скршив ништо, пу пу.
а за трчањето за месец. еве, 3 недели поминаа, уште куцам со ногава и осеќам болки. легендарно шинување. сум шинувал и другпат, но за ден-два поминува. ова у лонгета ми беше и сл. ептен ја заебав :S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
тенкју, најверојатно ќе ме пратат на физикална терапија коа ќе одам за недела на контрола. ми кажаа и за пливање други, ама КАДЕ?! иначе, лигаменти се во прашање, не скршив ништо, пу пу.
а за трчањето за месец. еве, 3 недели поминаа, уште куцам со ногава и осеќам болки. легендарно шинување. сум шинувал и другпат, но за ден-два поминува. ова у лонгета ми беше и сл. ептен ја заебав :S
Паааа да ти кажам право, каде ти е поблиску, исто ти се фаќа, ама ако сакаш потопла вода, оди на Карпош, таму е потопло а и поефтино:)
100 денари мислам дека им е дневно, на Олимписки е 130, ама ако зимаш неделна влезница или месечна е поефтино, не им ги знам ценовниците баш, ги менуваат на 5 минути.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Паааа да ти кажам право, каде ти е поблиску, исто ти се фаќа, ама ако сакаш потопла вода, оди на Карпош, таму е потопло а и поефтино:)
100 денари мислам дека им е дневно, на Олимписки е 130, ама ако зимаш неделна влезница или месечна е поефтино, не им ги знам ценовниците баш, ги менуваат на 5 минути.
топ, работат и карпош и олимписки?! знаеш работно време? кога најубаво да одам и дали знаеш кој ден не работи(она, мењање вода и сл).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
топ, работат и карпош и олимписки?! знаеш работно време? кога најубаво да одам и дали знаеш кој ден не работи(она, мењање вода и сл).
Па имаме тренинзи ние отсабајле и попладне, така да од 10 до 4 и пол и потоа до 10-11 навечер некаде работат.
Работат и двата базена, не е сега сезоната и немаш гужви, кога сакаш појди, можеш да си фатиш една стаза и никој да не ти смета, ама на олимписки не работи големиот базен, или па и да работи(тренирам на Карпош) водата е камен(од искуство зборам), така да Карпош би ти било подобро. Плус, паркингот се наплаќа на Олимписки.
Не работат единствено во понеделник, тогаш чистат, ама и така понеделник не е ден за на базен идење:).
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Немам видено ни еден кајганџија на кеј, последно време! А тука пишувате дека симнувате килажа...:)))
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
готово, значи слободно можам од 10-4 без да им сметам на профи пливачите =)))
ќе гледам да одам деновиве. таман фримен сум =)
фала ти многу.
 
N

n/a

Гостин
Немам видено ни еден кајганџија на кеј, последно време! А тука пишувате дека симнувате килажа...:)))
Зекудин Паша решавал дека ќе биде добро да смалува килажа.
-Па го ставив точакот у погон
-И оној орбитрекот почнав пак да го веслам
-вчера бев да лупам на табла,за едно недела дена ќе играм и тенис пак
-а Бога ми,пошто некои животни си ги изедуваат убавите работи унапред,ќе треба да јадам и чорба од зелка.

Две недели...треба да бидам 8кг доле.

п.с Се,се...ама не ме терајте да трчам ако не ме брка некој.
То досадно...а и вероватно црногорските гени се бунат у мене.
:toe:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
:)
Браво Зеко, ама малку преамбициозно ми изгледа тоа со 8кг - 2недели.
Јас за два месеци вежбање сум -7:)
За трчањето - разбирам, и мене ми е најдосадно нешто евр!

Значи, се гледаме на кеј? (јас со ролерки сум, не сум по точаците:) )
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Where do i begin, to tell a story of how great a jogging can be.... :smir:

Сум за да се вратам во форма и јас ЧД
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Зеко Анастазија другарчиња мои:) Тоа што толку брзо губите е вишокот течности, мооожеби еден мал дел од вишокот што го имате ставено со сите скари и ѓезмиња:)
Инаку не ќе биде лошо за Анастазија пошто гледам дека возиш ролери и активни ти се само нозете и стомакот да поработиш и малце на рацете:) (не да ги ослабнеш туку затегнеш:)) има предобри женски тегчиња во Орка и башка се некои 400-500 денари и се до кај 2 кила негде у тежина и со нив да правиш три пати по 12

извини за сликава неможев да најдам жена:)

и после една одредена пауза 3пати по 10 вака

Јас одамна прекинав да одам по теретани затоа што се ствара ужасна гужва смрди и не се трпат тешки сељачишта што све знаат:)
Ама затоа 5:00 буден и трчам Ченто-Автокоманда-Ченто/па стомачни/склекови нешто ситно/јадење и на факс:)
А навечер редовно 3пати по 50 стомачни и 4пати по 20 склекови:) и бенчпресот(втората серија слики за трицепс ако имам сила)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
7 кила за два месеци е брзо?:)))) Дем!
Иначе, мене ми е приоритетен стомакот, ама ова со рацеве не ти е лоша идеја:) Имам дома некои тегови, треба да разбарам
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
and here we go again! :D
пак во теретана! одам во една позади млечен и нема откажување! немам обврски сега, завршив со факсот, иам само уште 3 испити и така, значи нема изнаоѓање оправдувања =)))
ем, мотивација иам, плус си ја слушам од бидифит-дигај... хит ми е :pos:
edit-зашто сте ја споиле темата на ацит-Кајгана вежбална со темата на овој реметениот? одвојте ги, а? =))
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Сакам да знам дали вежбањето со тегови може да предизвика проблеми кај срцето бидејќи вежбам од 12-13 год,но не толку професионално а сега имам 17. Но сите ми викат дека идеална возраст била од 21 година па дури и докторот :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom