Grey's Anatomy

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Од неделава сменија термин во вторник е од 22 часот.

Си ја сакам многу серијалкава:pipi:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Уживав во првите 3 и до некаде четвртата сезона. Петтава некако тргна во погрешен правец.

Прво, Dr. George O'Malley го има се помалку и помалку. Не прави скоро ништо освен што се плетка наоколу. Ова е лошо затоа што во првите сезони беше еден од најинтересните ликови, и секогаш во центарот на приказната. Isaiah Washington беше избркан од серијата токму поради конфликтот со него, кога веќе мораа да изберат помеѓу двајцата. Ова само во врска со значењето што го имаше (и се надевам се уште го има) овој глумец за серијата.

Љубовните приказни се благо речено за никаде. Откако поштено ни здосади врската помеѓу Meredith Grey и Derek Shepherd се очекуваше нешто ново и интересно. Гледачите добија една лезбиска врска од која и на машките им се смачува (што не е природно) и на повидок е врска помеѓу Cristina Yang и Owen Hunt кој очигледно е големо промашување во серијата и ужасно се снаоѓа во улогата на доктор. И како круна на се, имагинарната врска помеѓу шармантната Izzie Stevens и мртвиот Дени :tapp: ...

Единствено добро што и се случи на серијата во 5-тата сезона е појавувањето на Chyler Leigh, некогашната ѕвезда од тинејџерската хит-комедија Not Another Teen Movie (2001).

Нема повеќе драматични животни приказни на актерите, се се сведува на решавање на чудни и тешки случаи и погрешни љубовни афери кои не успеваат да ја заинтересираат публиката. Ако продолжат во овој правец серијата нема да трае уште долго. Тоа би било штета, затоа што актерите во оваа серија имаат огромен потенцијал.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ја гледам серијава и супер е .Една од подобрите серии што ги имам гледано:smir:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Дали е поради терминот.. или поради нешто друго ама третата сезона веќе ми здосади и не ја гледам, иако првите 2 ги гледав.. :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шо беше последната сцена? Шо се деси со Меридит? :S
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Шо беше последната сцена? Шо се деси со Меридит? :S
Во кома мислам ќе биде, ќе се обидуваат да ја вратат во живот :nesum: претажни сцени ми беа тие додека ги гледав лани летото :pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Епа чим ја имаш глеано кажи дал ќе преживеат во
спојлер.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Пазете, spoiler. :)
Мередит мислам дека ќе преживее зашто гледав едно клипче од свадбата на Кристина и Бурк, а Мередит е таму.
Само не знам што беа тие двајцата на крај, едниот во црно, другиот во бело. :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
"People fade away".
Мередит како што покажаа во "во следната епизода" ќе стапи во клиничка смрт и ќе се разбуди значи во таа "меѓузона" покрај оние што и биле блиски, кои се починати
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Не ја пратам серијава, сум изгледал само две три епизоди најсила. Ама оваа вечерва ја фатив онака и ме запрепасти.
Језива и напната епизода.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Преживеува 100% ..наредната епизода ја имам гледано на Nova TV
.. само многу ми е криво што не ги гледав последниве 2 на А1
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
ја гледам на а1
многу е добра серијата,
една од омилените ми е:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom