Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Сообраќај (upload + download):
148986.02 MB
Вкупен остварен сообраќај 148986.02 MB Максималното време на ажурирање на податоците е 2 часа.

Ce vi pisam dali ce mi ka kutnat brzinata na 3max +
Мислам дека нема да ти ја намалат брзината, затоа што таа е потребна за IPTV, така ? За ова и порано некој член имаше спомнувано, а незнам што и како излезе.

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.117
Поени од реакции
8.187
Мислам дека нема да ти ја намалат брзината, затоа што таа е потребна за IPTV, така ? За ова и порано некој член имаше спомнувано, а незнам што и како излезе.

Ке му ја укинат пошто другарми го има истиот пакет и на 154гб сообракај му ја намалија брзинатаа...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
So znam ce probam jas ne utre nego drugi den ce ja nadminam i ce vidam :)Posto kaa pustas reciverot se namaluva brzinata na netot taka da :)) ne se razbiram nogu i ce vidime kaa ce probas se ce znais :)

Pozdrav
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Мислам дека нема да ти ја намалат брзината, затоа што таа е потребна за IPTV, така ? За ова и порано некој член имаше спомнувано, а незнам што и како излезе.


Spomnav jas ednas ama izgleda nikoj nema iskustvo da kaze tocno kako, ne bi trebalo da se namali brzinata.
 
P

Princ

Гостин
Ќе му ја намалат бидејќи АДСЛ, VoIP и телевизија одат преку 3 различни протоколи. Ќе му ја намалат брзината на АДСЛ, тоа нема да има никакво влијание врз VoIP и телевизија.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307



Што е фората што не успоруваат ? Се припремаат за флет или ? :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Незнам до што е проблемот ама мене брзината ми ја намалија на 4096/769 Kbps (така пишува на рутерот) а на speedtest.net е 3,5 Мбпс.
Претходно си беше 7,5 Мб како и на секој нормален Call & Surf корисник. Има ли некој со таков проблем?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1


151 giga i eve uste ne mi ja namaluat baska go odkacuam od netot i pak go zakacuam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom