Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Изгледа јас сум првиот корисник на Макс АДСЛ 100 гб со 10 мега бита. :D
А што фајде, дека побрзо ќе извадиш филм ?. Не вреди 10мб со 100гб лимит ффс. Додека не пуштат више лимит не мењам ама ич.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Dali na nekoj star korisnik mu ja imaat zgolemeno brzinata? Na 0800 12345 vikaat javi se na 171 podnesi baranje , a na 171 vikaat po avtomatizam ke se menja.

Dali na nekoj star korisnik mu ja imaat promeneto brzinata?
 
P

Princ

Гостин
Мене на 10 ме префрлија уште пред да официјализираат воопшто.
Си го најдов и мислењето кај што јавно се фалам со новата играчка како 5 годишно дете.
Едит: ама грд дизајн новиот speedtest.net, бооооооо
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Јас чекам и никако да ја зголемат брзината, сеуште сум на 6мпбс
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Мене на 10 ме префрлија уште пред да официјализираат воопшто.

Си го најдов и мислењето кај што јавно се фалам со новата играчка како 5 годишно дете.
Едит: ама грд дизајн новиот speedtest.net, бооооооо
малце е полош дизајнот али сега барем не сецка кога ги селектираш сервериет.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Внимание
Ај ако може информации од тие што зголемија брзини во кои делови се наоѓаат?
Еве јас денес добив соопштение дека линијава не поддржава АДСЛ2 и дека може да се зголеми но со ризик дека ќе паѓа конекцијата, со што мора да останам на 6мбс додека да сределе со оптиката!
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Dali na nekoj star korisnik mu ja imaat zgolemeno brzinata? Na 0800 12345 vikaat javi se na 171 podnesi baranje , a na 171 vikaat po avtomatizam ke se menja.

Dali na nekoj star korisnik mu ja imaat promeneto brzinata?
Сега ставиле и на нивниот сајт можност за зголемување на брзината на постојаните макс адсл корисници.


t-home.mk напиша:
  • Новите брзини на пристап автоматски се применуваат за сите нови MаxADSL корисници со активирање на услугата.
  • Постојните MaxADSL корисници можат да поднесат барање за зголемување на брзината во сите наши продажни салони, преку Контакт центарот на 171 или преку интернет. При поднесување на барањето за зголемување на брзината продолжува да важи постоечкиот договор за MaxADSL услугата. Доколку има техничка можност за зголемување на брзината, зголемувањето на брзината нема дополнително да се наплатува. Со поднесување на барање за зголемување на брзината, нема потреба да се обнови договорот за MaxADSL услугата.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.581
Поени од реакции
2.571

Мене зголемена ми е,ама еве што покажува...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Внимание
Ај ако може информации од тие што зголемија брзини во кои делови се наоѓаат?
Еве јас денес добив соопштение дека линијава не поддржава АДСЛ2 и дека може да се зголеми но со ризик дека ќе паѓа конекцијата, со што мора да останам на 6мбс додека да сределе со оптиката!

Како и да е, во секој случај од т-хоум лажат. Зошто?

Нема потреба од тоа да кажуваат дека треба да се чека за да испитаат колку подржува линијата кога веке тоа еднаш го имаат проверено и го имаат на увид.

Секогаш кога ке се јавиш да пријавиш проблем со интернетот на 0800 12345 од таму ти кажуваат колку ти подржува линијата без да ги прашаш, али ајде еве ке чекаме немаме друг избор.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
оптика:icon_eek:
not too fast
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како и да е, во секој случај од т-хоум лажат. Зошто?

Нема потреба од тоа да кажуваат дека треба да се чека за да испитаат колку подржува линијата кога веке тоа еднаш го имаат проверено и го имаат на увид.

Секогаш кога ке се јавиш да пријавиш проблем со интернетот на 0800 12345 од таму ти кажуваат колку ти подржува линијата без да ги прашаш, али ајде еве ке чекаме немаме друг избор.
Факт е дека треба барем во Скопје инвестирање во инфраструктурата.
Тоа можеби се чека поради барањето кое мора да се остави дали на 171 или во салон со сметка и матичен број.
Кај тебе како е дали си на т-хоум и што направи со брзината?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Na t houm sum, i nikako ne e. vo poslednite dve nedeli i internetot i televizijata se zanikade i uste ne mi e promeneta brzinata.

Me iritira toa sto koga se javuvam na 12345 vikaat javi se na 171, na 171 vikaat po avtomatizam i za na kraj na sajtot da vides oficijalna informacija deka trebe baranje da podneses ili online ili vo prodazen salon.

I nema potreba da mi proveruvaat kolku drzi linijata koga dobro znaat deka drzi 12 Mbps, toa mi go potenciraat na sekoe javuvanje koga prijavuvam problem so internetot.

Mislam deka kaj nikoj nema potreba od tie finti da merime da vidime dali linijata ti drzi.:nenene:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Сообраќај (upload + download):
148986.02 MB
Вкупен остварен сообраќај 148986.02 MB Максималното време на ажурирање на податоците е 2 часа.

Ce vi pisam dali ce mi ka kutnat brzinata na 3max +









 

Kajgana Shop

На врв Bottom