Кабелски интернет, предности, штети...

Член од
7 март 2009
Мислења
1.147
Поени од реакции
807
Jas koristam kabelski internet od lokalnava kabelska TV-Tomi od Radovis koja patem receno ja kupija Bugarive.Ponudite se slednive:
1.768 download/256 upload kbps---->710 den.so ddv
2.1024/368 ----->910 den. so ddv
3.1512/512 ----->1060 den. so ddv
O da,site paketi se so NEOGRANICEN soobrakaj.Licno simnuvam so prosek od 120 kbps,a nekogas kacuva i do 180 kbps zavisi od stranata.Konekcijata e stabilna,ne pamtam koga posleden pat e padnala mrezata.Zatoa na site im go preporacuvam kabelskiot internet,no kaj nas vo RM se zavisi od grad do grad :helou:
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
Jas koristam kabelski internet od lokalnava kabelska TV-Tomi od Radovis koja patem receno ja kupija Bugarive.Ponudite se slednive:
1.768 download/256 upload kbps---->710 den.so ddv
2.1024/368 ----->910 den. so ddv
3.1512/512 ----->1060 den. so ddv
O da,site paketi se so NEOGRANICEN soobrakaj.Licno simnuvam so prosek od 120 kbps,a nekogas kacuva i do 180 kbps zavisi od stranata.Konekcijata e stabilna,ne pamtam koga posleden pat e padnala mrezata.Zatoa na site im go preporacuvam kabelskiot internet,no kaj nas vo RM se zavisi od grad do grad :helou:
Ништо не ви понудиле бугариве. Кај нас се пчекува 40мбпс и неграничен нет за некои 2000 денари па што ке биде треба да почекаме уште овој месец да видиме. Инаку од Делчево сум и овде овие нашиве соработуваат со бугари.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.531
Поени од реакции
3.881
Ништо не ви понудиле бугариве. Кај нас се пчекува 40мбпс и неграничен нет за некои 2000 денари па што ке биде треба да почекаме уште овој месец да видиме. Инаку од Делчево сум и овде овие нашиве соработуваат со бугари.
Pisi web stranata da vidime sto nudat !
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Јас сум многу задоволен од мојот кабловски нет-Cabletel провајдер ретко паѓа...а инаку што е уште подобро ги заголемиа брзините на оние кои имаат Tripl Play пакети-нет, тел и каб...
 
Член од
15 март 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали е возможно да ми ја променат IP адресата од кабловскиот интернет .. да ми ја заменат со нова IP .. дали е возможно?!
Пробав со прокси .. ја сменив ама неам интернет:pos2:
Ако знае некој молам да пиши :smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Нормално дека може...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Кабелски интернет користам точно 20 месеци, верувале или не ниту еднаш ама ниту еднаш не сум имал проблем. Вреди секој денар.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Јас сум многу задоволен од мојот кабловски нет-Cabletel провајдер ретко паѓа...а инаку што е уште подобро ги заголемиа брзините на оние кои имаат Tripl Play пакети-нет, тел и каб...
и јас имам ова и многу сум позадоволен од Тripl Play отколку од порано само интернет коа имав..
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Јас користам скоро 3 години кабловски од Моби (Битола)
и интернетот иде све кон полошо во никаков случај не е за фалење:wink:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ме интересира дали е нешто сменето во врска со она DOCSDIAG(програмче или што и да е :) )што го имам а е во врска со модемот наТЕЛЕКАБЕЛ,сега си покажува информации како и увек со исклучок на тоа DOWNLOAD UPLOAD BANDWITH,тоа сега го нема во тие информации.
Има ли некој информација зошто е тоа така ,или уште подобро како да ги дознаам тие информации пак :)) ??
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.828
Поени од реакции
5.661
Bi sakal da prasam nekoj od forumov sto go poznava nacinot na montiranje na kablite na CABLETEL vo Skopje.Prasanjeto e dali od banderata do odredena kuka se pusta samo eden kabel i za televizija i za internet i za telefon ili pak za site tri raboti pustaat tri razlicni kabli.Zosto prasuvam?Zatoa sto sakam da zemam samo internet od niv bez televizija i bez telefon.Se javuvam vo nekolku naplatni mesta mi kazuvaat deka toa ne moze odnosno mora da zemam i kabelska televizija sto voopsto ne ja sakam i ne mi treba zasto si imam svoja satelitska so Cardsering.E sega kontradiktorno e toa sto moj kolega od rabota so stan vo Skopje Sever ima zemeno samo internet od niv i kabelot bil poseben.Koga im kazav deka kolegata koristi samo internet mi vikaat toa ne e mozno,go najdoa vednas vo kompjuter i se pravdaat deka navodno bil napraven propust za nego sto ne e tocno zatoa sto uste nekolku korisnici vo negova blizina imaat zemeno samo internet.Bi zamolil nekoj poinformiran da mi kaze kako tocno se pravi montazata zasto vo sostojba sum da odam vo nivnata direkcija i da razgovaram so nekoj rakovoditel tamu i da mi kaze otvoreno moze ili ne moze.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Bi sakal da prasam nekoj od forumov sto go poznava nacinot na montiranje na kablite na CABLETEL vo Skopje.Prasanjeto e dali od banderata do odredena kuka se pusta samo eden kabel i za televizija i za internet i za telefon ili pak za site tri raboti pustaat tri razlicni kabli.Zosto prasuvam?Zatoa sto sakam da zemam samo internet od niv bez televizija i bez telefon.Se javuvam vo nekolku naplatni mesta mi kazuvaat deka toa ne moze odnosno mora da zemam i kabelska televizija sto voopsto ne ja sakam i ne mi treba zasto si imam svoja satelitska so Cardsering.E sega kontradiktorno e toa sto moj kolega od rabota so stan vo Skopje Sever ima zemeno samo internet od niv i kabelot bil poseben.Koga im kazav deka kolegata koristi samo internet mi vikaat toa ne e mozno,go najdoa vednas vo kompjuter i se pravdaat deka navodno bil napraven propust za nego sto ne e tocno zatoa sto uste nekolku korisnici vo negova blizina imaat zemeno samo internet.Bi zamolil nekoj poinformiran da mi kaze kako tocno se pravi montazata zasto vo sostojba sum da odam vo nivnata direkcija i da razgovaram so nekoj rakovoditel tamu i da mi kaze otvoreno moze ili ne moze.
Се` оди преку еден кабел. Таа полиса (да мора да плаќаш телевизија за да имаш интернет) е уште од самиот почеток (2002-2003 г. - МОЛ, ОнНет + Телекабел), а Кејблтел ја наследи откако ги купи малите кабелски провајдери.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.828
Поени од реакции
5.661
Ako e takva politikata kako togas kolegata ima samo poseben kabel za internet a go stavi lani ova vreme?Jas pretpostavuvam deka eden kabel za site tri raboti pocnaa da stavaat od skoro no vnatre vo toj eden mora da ima posebno tri kabli za koj ne saka telefon ili internet da ne mora da go uklucuvaat od samata kutija.Za sekoj slucaj ke odam vo direkcija i tamu ke se razberam so niv.
 
Член од
2 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ako e takva politikata kako togas kolegata ima samo poseben kabel za internet a go stavi lani ova vreme?Jas pretpostavuvam deka eden kabel za site tri raboti pocnaa da stavaat od skoro no vnatre vo toj eden mora da ima posebno tri kabli za koj ne saka telefon ili internet da ne mora da go uklucuvaat od samata kutija.Za sekoj slucaj ke odam vo direkcija i tamu ke se razberam so niv.
Se' odi po eden kabel, a doma ti montiraat ured koj so gi deli trite raboti posebno. Nema vrska so si baral, se' e po eden kabel (2 zici, 2 pola). I da, ako sakaat mozat da ti pustat bilo kakov paket (samo net, TV ili tel. ili pa nekoja kombinacija).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom