Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Аајј, го гледав крајот. Едноставно неверојатно, Коби е звер. :vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Потребен ли е коментар за генијалецов, 39 коша плус оној најважниот, со звукот на сирената за 107-106 по продолжението во Милвоки.


Како што кажа и коментаторот, unbelievable !

Иначе истиот шут го имаше и во регуларен тек, на 95-95 али тогаш промаши. Вреди да се спомене и моментот дека на 50 секунди до крај губеа 106 - 102 па и тука на сцена стапи лидерот, со кош и дополнително слободно иако имаше елменти и на фаул во напад.

п.с. Звукот на мрежичката, мх мх :vozbud:
:pos2: по само 3 4 меча иста победа во последни секунди поради кош на мајсторов !
ццц како само ги рецка , сите надежи и напори на противниците у вода ги фрла у последна не секунда , стотинка :pipi:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Победа и над Оклахома со 111-108, Коби им даде 40 комада :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не знам дали гледа некој, но моментално играме со Кливленд и при крајот на втората четвртина губиме 30-49. :kesa::tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не знам дали гледа некој, но моментално играме со Кливленд и при крајот на втората четвртина губиме 30-49. :kesa::tapp:
полувреме е, намаливме на 42-51, има шанса во второто :vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
слаба игра заслужен пораз неможе вакви грешки да се прават само коби играше ама џабе другиве дрва беа
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
слаба игра заслужен пораз неможе вакви грешки да се прават само коби играше ама џабе другиве дрва беа
абе не зборите така само коби игра...баш поради тоа што само коби играл..лејкерси изгубија...на што личи ова...11-32 шут за два поена...па овде нема ни 30 % .... и мене да ми дадат да шутирам 32 шута кон кошот..и јас ќе дадам 40 поени....

btw леброн звер...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па тоа викам не треба само коби да игра другиве беа слаби и затоа е поразот.Видовте инциденти за малце публиката:vozbud:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Па тоа викам не треба само коби да игра другиве беа слаби и затоа е поразот.Видовте инциденти за малце публиката:vozbud:
не ..него коби не им дава на другите да играат..се сака сам...можеби може против другите екипи сам..али против вакви големите..неможе...а и стар е веќе....јас му давам уште оваа сезона да биди најдобар !! ако леброн и веќе не е најдобар
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ќе видиме во наредните уткамици како ќе се однесува
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
не ..него коби не им дава на другите да играат..се сака сам...можеби може против другите екипи сам..али против вакви големите..неможе...а и стар е веќе....јас му давам уште оваа сезона да биди најдобар !! ако леброн и веќе не е најдобар
си покажаа другите колку им идеше цела утакмица...затоа сам превзема на крај,како и да е слабо изиграа,не им тргна и тоа е тоа,имаше непромислени моменти,имаше куп судиски грешки и на крај си тепаа КАВС
како и да е,на Коби сеуште не му се глеа крајот така да уживајте има уште многу во него :) а за леброн ќе видиме...
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
зашо ми е избришан мојот пост од вчера??????
иначе лоша игра од скоро сите, а и брајант немаше своја вечер...
тој е супер стар и постигна 35 поени со 9 ск. 8 ас. али вечерва имаше катастрофа шут 11-32 ...
сепак да имаше уште некој расположен повеќе за игра како кај кливленд може и ќе победевме...
сепак ајде ништо не е загубено, овоа е само една утакмица :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom