Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Едвај чекам да почне, ќе биде јака борба

Еве линк, сликата е ок :smir:

tvu://A63053d12537b76f87177ba258e43f7a0882be39415208d27ac63949200977aca52c532eb65e04cfdfb2c9395b4e5e716
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
не пишувајте тука резултат до 23.30 пошо ја чекам на обн :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.766
Поени од реакции
44.129
не пишувајте тука резултат до 23.30 пошо ја чекам на обн :)
Ај ради тебе .

Феноменална партија на Лејкерси, посебно во третата четвртина, а и во последната, изиграа супер одбрана и примија само 14 коша . Леброн може ја изигра и најлошата партија сезонава иако му фалеа 2 скока за трипл дабл, очајно шутираше од поле а и од линијата за слободни фрлања, а на спротивната страна Одом владееше, 28 поени, 17 скока од кои 7 офанзивни, само така нека продолжи, од витално значење е во овој тим во ситуација кога Бајнам е повреден, човек на мечот и причината поради која тепаа Лејкерс, покрај супер одбраната врз Леброн.
Конечен резултат 101 - 91, прв пораз на Кливленд дома, од кого ако не од расположените езерџии

п.с. Што беше проблемот на Брајант, пак прстот ?
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Ne go pisuvam rezultatot samo da prasam so se slucuva so Kobe? mnogu bese potisten na kraj.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ne go pisuvam rezultatot samo da prasam so se slucuva so Kobe? mnogu bese potisten na kraj.
Сега кажаа дека имал грип или настинка, затоа се движеше така млитаво. Се надевам дека ќе го опорават брзо:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Како навивач на Кливленд треба да кажам ЧЕСТИТО.Ја заслуживте победата.На ЛеБрон му фалеа два скока до трпл дабл но тоа не е поакзател за неговата катастрофална игра во поле.Процентот ме стра да го погледнам сигурно е околу 25%.Кај вас Коби имал ете мака со здравјето но изигра солидно не трошеше топки.Ако Ламар Одом игра вака како што играше денес немате потреба да се секирате за повредата на Бајнам.Толку од натпреварите од оваа регуларна сезона помеѓу ЛАЛ и КАВС здравје ако се удариме у финале
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
so mi izigrava tuka, ne treba taka da se odnesuva. ne davase nikakva podrska, treba da gi ostavi problemite zad sebe koga stapnuva na terenot. poveke mi deluvase filmski. ne me sfakajte pogresno jas sum eden od NAJgolemite fanovi na Kobe
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Браво дечки, супер партија, без Бајнам и со болен Коби паднаа и Кавси, шо и не е така лошо.
Иако владееше Ламар сепак мислам дека тимската игра победи денес, особено во одбрана, кажав претходно дека со добра одбрана над Леброн паѓа цел Кливленд, џабе беа располежни Биг Зи и Шербијак, се знае кој е глава таму, му ја сечеш главата на противникот и паѓа цело тело :)

А ако добро го разбрав Ламар на крајот рече дека Коби повратил на полувремето, само не ме земајте за збор, во секој случај не е повреда.

И да, интересен тим ми се Кливленд, финале со нив би било супер занимливо, знам дека можат подобро од ова, а и ќе биде интересно да си види дуел меѓу вака расположен ветеран како Биг Зи и дотогаш се надевам здравиот Бајнам.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
so mi izigrava tuka, ne treba taka da se odnesuva. ne davase nikakva podrska, treba da gi ostavi problemite zad sebe koga stapnuva na terenot. poveke mi deluvase filmski. ne me sfakajte pogresno jas sum eden od NAJgolemite fanovi na Kobe
Ало дечко, грип имал Коби, како требаше да се понаша?
Благодарен сум и толку што изигра, можеше и воопшто да не се појави на терен!
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
честито победа ... одлична игра на лејкерси
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
abe decki jas sum prezadovolen...
vo vtoro poluvreme odom bese maestralen,kako i celiot tim na LALakers i vidov nesto sosema novo vo nasata igra deka mozat i bes kobe covekot vtoro poluvreme igrase samo odbrana na lebron i navistina dobro si ja zavrsi zabotata... iako ne znam dali bese bolen ili ne treba malku potcit da mu se dade na covekot...ne mora sam sekoja utakmica da ja resava treba da go svatite toa...
a denes se igrase timska igra so sto sum mnogu pozadovolen zaso ni treba kobe za play-off mnogu poveke nego sega
pozz LA LAKERS najdobri sme !!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Ало дечко, грип имал Коби, како требаше да се понаша?
Благодарен сум и толку што изигра, можеше и воопшто да не се појави на терен!
Alo Dete, ako taka se ponasa eden lider na najjak tim vo svetot dojdi i kazi mi. Iako Kobe e poznat kako najizdrzliv igrac vo NBA sepak malce me razocara. Jas ne kazav deka loso izigra ili sl. Kako i da e dokazavme deka sme najdobriot sostav vo NBA. Sega i ne mora da imame najdobar skor vo nba, dovolno e na zapadot.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Дали е вистина тоа што го гледам.Абе луѓе ке да е до одбранава на Лејкерс,неможе и на Бостон и на Кливленд да играат тапа најдобрите нивни играчи.Изгледа Лејкерс игра перфектна одбрана.Ахх тој Фил Чексон си ебал мамата.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Дали е вистина тоа што го гледам.Абе луѓе ке да е до одбранава на Лејкерс,неможе и на Бостон и на Кливленд да играат тапа најдобрите нивни играчи.Изгледа Лејкерс игра перфектна одбрана.Ахх тој Фил Чексон си ебал мамата.
Да тоа е главната причина. Дефанзивните напори на Курт Рембис го покажуваат ефектот на теренот.

Има некои кога нивниот тим ќе изгуби се си мислат, лош ден имаа инаку нема шанси да не тепате...Не и не. Ако скокаш по секоја топка, му го запираш најдобриот играч, си цврст, упорен...резултат е скоро секогаш позитивен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom