Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ееееее греота таман си влезе во форма ебати белата...Дали некој знае што е прогнозирано???
Разбрав само дека денес ќе му биде извршена операција на коленото, а колку ќе паузира не знам. Стварно жалнo :(
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Разбрав само дека денес ќе му биде извршена операција на коленото, а колку ќе паузира не знам. Стварно жалнo :(
Не не. Денес ќе му биде извршено само целосно тестирање, и ќе се знае 100 % колку е серизона повредата. Ако стигне до операција , толку од Бајнам оваа сезона.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А Гасол стари на Гасол млади како го заебаваше цел натпревар:pos2::pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Разбрав само дека денес ќе му биде извршена операција на коленото, а колку ќе паузира не знам. Стварно жалнo :(


Не знаев јас дека се повредил сега разбрав од тука...Инаку да не дојде до операција...
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Decki da ne znae nekoj kolku MB zima edna NBA utakmica. jas mislam okolu 800-900. neka me popravi ako znae nekoj.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Decki da ne znae nekoj kolku MB zima edna NBA utakmica. jas mislam okolu 800-900. neka me popravi ako znae nekoj.
зависно е баче...ако е HD снимка иде со 1.5гб али пошо тешко се наоѓаат HD (а се наоѓаат:)) тогаш би требало колку што и самиот си пиша...зависно е од квалитетот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Вечер Лејкерс ќе играат против Њу Јорк Никс...Ќе видиме како играт без Бајнум...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Decki da ne znae nekoj kolku MB zima edna NBA utakmica. jas mislam okolu 800-900. neka me popravi ako znae nekoj.
Како шо ти кажа NYC зависи од квалитетот на сликата, мене лично во просек по околу 500 мб ми зема, некогаш и помалку, варира помеѓу 300-500 мб цифрата :)
Ама нормално ќе си штедиш, на прекини у тајм аути пауза се стиска :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Бинум вчера бил на прегледи во Њу Јорк но резултатите ќе бидат познати вечерва. Ако треба да оди на операција(што се надевам дека нема да се случи), ќе ја пропушти повторно цела сезона:(
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ваков малер со повреди одамна неам видено у кошарка :|
Ама џабе е сеа, сторено е, само да не ја повторат истата грешка како и првиот пат кога се повреди, го чекаа неколку месецi да се опорави мислејќи дека нема потреба од операција, и после 2-3 месеци заклучија дека мора да оди под нож, па пропадна цела сезона.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Вечер на NBA TV ќе ја даваат New York - Lakers во 1:30.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Бинум вчера бил на прегледи во Њу Јорк но резултатите ќе бидат познати вечерва. Ако треба да оди на операција(што се надевам дека нема да се случи), ќе ја пропушти повторно цела сезона:(

Значи стварно нема среќа дечково !
Тамам ќе зареди добри утакмици, тамам се понадевавме дека нема да имаме проблем со високите играчи...и еве...јбг. десното колено повторно не издржа!

Ајде вечер очекувам убедлива победа !!
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Отиде сезоната упм. 8-12 недели одмор за Бајнам. Но тие што се подобро запознаени со ситуацијата знаат дека ќе биде исто како лани. Стварно да ти плукнам во среќата и се друго!
http://www.nba.com/2009/news/02/02/bynum.update.20090202/index.html
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Отиде сезоната упм. 8-12 недели одмор за Бајнам. Но тие што се подобро запознаени со ситуацијата знаат дека ќе биде исто како лани. Стварно да ти плукнам во среќата и се друго!
http://www.nba.com/2009/news/02/02/bynum.update.20090202/index.html
лелее срања...баш очекував да кренат титула...каква среќа значи..не се праи муабет
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Дру вели дека не била сериозна повредата како лани, немал толку болки и можел да оди сам, ама ова е одма по натпреварот, значи пред да го снимат.

http://my.lakers.com/blogs/2009/01/31/bynum-update-postgame-audio/

Ја има овде изјавата ако сака некој да ја слушне, малку е лош квалиттот али сепак е разбирливо.

Ај ваљда нема да дојде до операција.
:se_ molam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom