Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ee abe od koga dojde gasol gledate li so praat lejkersi 10pobedi po niza a vecer igrat so majami doma i tuka treba da tepat
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Инаку имаме 9 победи во низа, а не 10 ама нема врска! Вечерва во 4.30 по полниќ започнува натпреварот против мајами. И покрај тоа што не се во форма очекувам тежок натпревар. Сепак таму играат Двејн Бејд и Шон Марион и сепак се добра екипа, и покрај слабата форма. Против нас ќе бидат посебно мотивирани токму поради долгата победничка серија и со самиот факт дека играат против лидерот на Западната Конференција!

п.с. очекувајте извештај за натпреварот околу 7 часот наутро:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ЛОС АНЏЕЛЕС ЛЕЈКЕРС-Мајами 106:88!
Уште една убедлива игра на Лејкерси и полесно од очекувањара ја забележаа 10 победа во низа и се зацврстија на чело на Западната конференција.
Одлична игра на сите кои настапија вечерва и само можам да кажам дека популарниот play of the day сигурно ќе им припадне на Лејкерси за акцијата во која учествуваа Коби, Волтон и Одом(ќе ја поставам покасно).
Најефикасен Џордан Фармар со 24 поени кои се и негов рекорд во кариерата, а Коби имаше 21 поен со 8 асистенции!
Повеќе статистика.
Утре не очекува гостување кај Портланд, тежок натпревар но денес Коби и компанија одмараа во второто полувреме против Мајами така да очекувам утре да се свежи за разлика од Портланд кои не играа оваа вечер!

 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
ЛОС АНЏЕЛЕС ЛЕЈКЕРС-Мајами 106:88!
Уште една убедлива игра на Лејкерси и полесно од очекувањара ја забележаа 10 победа во низа и се зацврстија на чело на Западната конференција.
Одлична игра на сите кои настапија вечерва и само можам да кажам дека популарниот play of the day сигурно ќе им припадне на Лејкерси за акцијата во која учествуваа Коби, Волтон и Одом(ќе ја поставам покасно).
Најефикасен Џордан Фармар со 24 поени кои се и негов рекорд во кариерата, а Коби имаше 21 поен со 8 асистенции!
Повеќе статистика.
Утре не очекува гостување кај Портланд, тежок натпревар но денес Коби и компанија одмараа во второто полувреме против Мајами така да очекувам утре да се свежи за разлика од Портланд кои не играа оваа вечер!

Ти спиеш ли бе?Гледам во секое време имаш пишувано мислења :pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.627
Поени од реакции
22.444
hahaha toj nikogas ne spie ... taka treba taka se naviva za klub kako sto e Lakers da gi davat na mojata kabelska i jas ke gi gledam pozzzz..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ти спиеш ли бе?Гледам во секое време имаш пишувано мислења :pos2:
Спијам бе, сега пред малку станав:helou:

hahaha toj nikogas ne spie ... taka treba taka se naviva za klub kako sto e Lakers da gi davat na mojata kabelska i jas ke gi gledam pozzzz..
Не гледам на кабелска, преку интернет гледам, како што гледам фудбал, со истиот метод.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ee moze nekoj da mi kaze lejkersi vecer so portland vo kolku saato igrat :D
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Портланд-ЛОС АНЏЕЛЕС ЛЕЈКЕРС 119 : 111!
Штета што загубивме. Не го гледав натпреварот, не бев во можност но по тоа што видов имаме загубено во последната четвртина но тоа е. Најефикасен Коби Брајант со 33 поени, 7 скока и 5 асистенции!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако сеа пак една серија да им мавнеме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom