Навивачки групи во Македонија

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ne be ne gi ne gi tepaa mnogu, samo ne ja znaea salata mzt pa probaa da izbegaat od pogresna vrata i nagazija na mina
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ајде де кај е сега тој Куманот што се јачаше толку, дај нека објасни што се случило сите сме нестрпливи чекаме да ни каже...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А ке објасни некој од вас ?Тоа што треба да го објасни :pos2::pos2::pos2::pos2:За куманот се фативте,ц.ц.ц.ц.:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
А ке објасни некој од вас ?Тоа што треба да го објасни :pos2::pos2::pos2::pos2:За куманот се фативте,ц.ц.ц.ц.:pos2::pos2::pos2::pos2:
Прво, јас нема што да ти објаснувам тебе или на некој друг квази навивач. Најубаво ке ви објасни дотичниот геј од Сити Парк Бојс ако воопшто го знае „храбриот„ чин на „крадење„ на знамето. За тој чин ни во нивната навивачка група не си знаат пошто им е срам да го кажат. Затоа додека не добиете одговор од некој од нежните момчиња, од мене нема да добиете никакво објаснение, пошто врска немате за случувањата на нашата навивачка сцена, ниту па заслужувате да ги знаете...затоа не замарајте додека не добиете одговор од „храбрите крадци„
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Ајде де кај е сега тој Куманот што се јачаше толку, дај нека објасни што се случило сите сме нестрпливи чекаме да ни каже...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Neznam za toa ... objasni mi ti ... i ne sum mnogu mnogu fan samo sakav da ti kazam deka bevme najdobrite vo makedonija i daleku daleku ke ostaneme najdobri vo koreografija transparenti i bla bla ... neznam ni od kaj si ti t.e na kogo si fan ne sum ni cul za tie drugi .. ali koga ke go napravite ova ti rekov zakaci sliki tuka da vidime ..a za toa vreme ucete od ova






I Me Mrzi da zakacuvam drugi sliki ... bla bla mislam deka e dovolno ..
a koga sme kaj tepackite i neredite ... toa e seljacka rabota ali aj koga sakas neka bide taka... look this pictures ..









p.s Govorete Makedonoski :D

I ne se foliraj mnogo mnogo...ne deka sum od kumanovo i deka si go falam svojot tim ..ama navistina "bevme" najdobra publika ... a ti sto sakas zbori i drugite kako kradat transparenti .. haha smesna rabota :D hahah

A i Pozdrav Do site tie na forumot sto velat deka kumani go jadele kurot i bla bla ... bravo za vas ednas u zivot ste tepale kumanovec .... btw kaj i da vidite kumanovec begate kako picki .... znaete deka sme najludite vo Makedonija...ali na kogo da dokazuvas ... da ti dadam snimki od ovaa godina kaj kumanovci tepaat 10 skopski picki na zurka vo ohrid .. da vidis sto se desava ??
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Neznam za toa ... objasni mi ti ... i ne sum mnogu mnogu fan samo sakav da ti kazam deka bevme najdobrite vo makedonija i daleku daleku ke ostaneme najdobri vo koreografija transparenti i bla bla ... neznam ni od kaj si ti t.e na kogo si fan ne sum ni cul za tie drugi .. ali koga ke go napravite ova ti rekov zakaci sliki tuka da vidime ..a za toa vreme ucete od ova






I Me Mrzi da zakacuvam drugi sliki ... bla bla mislam deka e dovolno ..
a koga sme kaj tepackite i neredite ... toa e seljacka rabota ali aj koga sakas neka bide taka... look this pictures ..









p.s Govorete Makedonoski :D

I ne se foliraj mnogo mnogo...ne deka sum od kumanovo i deka si go falam svojot tim ..ama navistina "bevme" najdobra publika ... a ti sto sakas zbori i drugite kako kradat transparenti .. haha smesna rabota :D hahah

A i Pozdrav Do site tie na forumot sto velat deka kumani go jadele kurot i bla bla ... bravo za vas ednas u zivot ste tepale kumanovec .... btw kaj i da vidite kumanovec begate kako picki .... znaete deka sme najludite vo Makedonija...ali na kogo da dokazuvas ... da ti dadam snimki od ovaa godina kaj kumanovci tepaat 10 skopski picki na zurka vo ohrid .. da vidis sto se desava ??
Ako e taka bravos.Da se nadevame deka ke se vrati kosarkata vo Kumanovo pa da zazivee Kumanovo na kosarkarsi plan i publikata dase vrati vo sala...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Neznam za toa ... objasni mi ti ... i ne sum mnogu mnogu fan samo sakav da ti kazam deka bevme najdobrite vo makedonija i daleku daleku ke ostaneme najdobri vo koreografija transparenti i bla bla ... neznam ni od kaj si ti t.e na kogo si fan ne sum ni cul za tie drugi .. ali koga ke go napravite ova ti rekov zakaci sliki tuka da vidime ..a za toa vreme ucete od ova






I Me Mrzi da zakacuvam drugi sliki ... bla bla mislam deka e dovolno ..
a koga sme kaj tepackite i neredite ... toa e seljacka rabota ali aj koga sakas neka bide taka... look this pictures ..









p.s Govorete Makedonoski :D

I ne se foliraj mnogo mnogo...ne deka sum od kumanovo i deka si go falam svojot tim ..ama navistina "bevme" najdobra publika ... a ti sto sakas zbori i drugite kako kradat transparenti .. haha smesna rabota :D hahah

A i Pozdrav Do site tie na forumot sto velat deka kumani go jadele kurot i bla bla ... bravo za vas ednas u zivot ste tepale kumanovec .... btw kaj i da vidite kumanovec begate kako picki .... znaete deka sme najludite vo Makedonija...ali na kogo da dokazuvas ... da ti dadam snimki od ovaa godina kaj kumanovci tepaat 10 skopski picki na zurka vo ohrid .. da vidis sto se desava ??
Ти разбираш дека ова се слики од една сезона, дека сте постоеле само клубот кога имал пари, сега нигде ве нема, а тоа покажува какви пички од луѓе сте. Само кога има пари мислите дека сте јаки. Околу тоа дека не си слушнал за Фемили Аеродром... па како ќе слушнеш не постоите веќе 8 години, а кој колку бегал кога ќе видел кумановец... јас ти кажав да објасниш тука пред сите за случката во Јане Сандански и немој да се правиш дека не знаеш за таа случка чим си дошол тука да провоцираш ти си еден од Куманите. и не лажи дека те мрзи да закачуваш други слики кога сите слики ви се од една сезона, и сите клипови на YouTube ви се од таа истата сезона кога спонзор беше Даравелски. Како можеш да кажеш дека сте најдобри кога сте постоеле само 2 години? Само ги жалам таквите како тебе...ако убаво е да си се тешиш, ние си гледаме кошарка секоја година, за разлика од вас кој служите само за перење на пари.
П.С. Ако веќе ми покажуваш извадоци од весници, ќе те замолам да го видиш аватарот на Аеродромка извадок од весникот Екипа.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Ти разбираш дека ова се слики од една сезона, дека сте постоеле само клубот кога имал пари, сега нигде ве нема, а тоа покажува какви пички од луѓе сте. Само кога има пари мислите дека сте јаки. Околу тоа дека не си слушнал за Фемили Аеродром... па како ќе слушнеш не постоите веќе 8 години, а кој колку бегал кога ќе видел кумановец... јас ти кажав да објасниш тука пред сите за случката во Јане Сандански и немој да се правиш дека не знаеш за таа случка чим си дошол тука да провоцираш ти си еден од Куманите. и не лажи дека те мрзи да закачуваш други слики кога сите слики ви се од една сезона, и сите клипови на YouTube ви се од таа истата сезона кога спонзор беше Даравелски. Како можеш да кажеш дека сте најдобри кога сте постоеле само 2 години? Само ги жалам таквите како тебе...ако убаво е да си се тешиш, ние си гледаме кошарка секоја година, за разлика од вас кој служите само за перење на пари.
П.С. Ако веќе ми покажуваш извадоци од весници, ќе те замолам да го видиш аватарот на Аеродромка извадок од весникот Екипа.

Edna GOdina edna ... za edna godina napravivme kako vie za 10 sto uste ne ste napravile :D:D i eve ti dadov jas dokazi sto se sluvucalo vo skopje ... vo skopje ve tepame picki edni ... daj mi i ti dokaz...eee vo vesnici ve imase kako bevte tepani vo sred vas grad i ne mi se obrakaj vise ... nemam namera da se raspravam so tebe ... ili so bilo koj...samo izvadiv snimki i sliki da vidite kako bilo taa "edna sezona"...eve sega se vrakame na fudbalot 2 mesto MILANO .. od narednata ke vidime ;)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Аеродромци зашо се буните на се и сешто? зашо се правите оти вии се знаате и сте најјаки... сликите кажуват се.. а фемили не сум видел да има убава кореографија од типот на кумани...:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
А и исечокот од весникот Симич " Полошо од Авганистан " мислам дека кажува се, многу ми е жал за Кумани што така се распаднаа да се надеваме дека ќе се вратат на трибините.

Дефинитивно во Македонија никој нема направено подобра кореографија од нив.

П.С Текстот ме потсеќа на изјавата на Амир, кога фени изгуби со 1 кош разлика во Струмица.

" Што ќе се десеше ако победевме " ?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Аеродромци зашо се буните на се и сешто? зашо се правите оти вии се знаате и сте најјаки... сликите кажуват се.. а фемили не сум видел да има убава кореографија од типот на кумани...:toe:

a ti pa kumani znaes kakvi koreografii pravele pa kaza sega tuka!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
kako moze da e nekoj najdobar a da ne postoi... toa nekako ne mi e jasno
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
kako moze da e nekoj najdobar a da ne postoi... toa nekako ne mi e jasno
Они биле најдобри не викаме сега а ако се врати кошарката во Куманово верувам дека пак ќе бидат најдобри.:helou:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Они биле најдобри не викаме сега а ако се врати кошарката во Куманово верувам дека пак ќе бидат најдобри.:helou:

da te prasam jas tebe nesto dali si im gi videl na cpb???? jas ne zboram deka F.A pravele koreografii nikogas sme nemale pari i sekogas sto pravime go pravime so nasi pari sobrani nekako , ali CPB ................. ne kumani ne neznam koj saka neka dojde najdobri pravele
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Ај малце за кумани, чисто за детево што е тука да дознае нешто повише.
Како може да сте најдобри кога постоевте само една сезона?Кажи ги вашите гостувања кој се?Ја не ги памтам многу многу.Еднаш се излажавте да дојдете во Аеродром, мислевте дека нема ништо да ви се случи зошто не играте против МЗТ ама се излажавте.Знаат неколку члена на форумов што се деси тогаш.Другите не ни заслужуваат да знаат, а и нема потреба да се праи муабет за непостоечка група.Група која од вистинските навивачи во Македонија и од оние кој што се разбираа во навивање беше сметана за подгрупа на Делије Север и беше исмејувања.Детето од куманово што се јавува веројатно не знае дека групата која ја фали овде на форумов вадеше српски знамиња во Куманово и викаше: "Ова е србија".Сите кореографии ви се копија на Делије.Додека имаше кошарка во куманово (и пари) постоевте.Од тогаш ве нема нигде ШТО Е СЛУЧАЈ СО СИТЕ ДРУГИ НАВИВАЧКИ ГРУПИ ОСВЕН ФЕМИЛИ АЕРОДРОМ, па почнавте и да ги помагате навивачите на башкими со тоа што им позајмувавте тапани и др реквизити за нивните утакмици:uvo:Зошто толку го јачаш Куманово овде на форумов стварно не ми е јасно.Не ми е јасно каква врска има Ф.А. со некоја тепачка на некоја журка во ох?Ако сте толку јаки имате во куманово доста од овие браќава ваши па што не се истурате на нив?Или неможете?
И да.Да бевте толу јаки, кога Ф.А. гостуваше во Куманово на утакмица против Вардар осигурување ќе вратевте за она што ви се случи во Аеродром ( ако знаеш ).

Ako e taka bravos.Da se nadevame deka ke se vrati kosarkata vo Kumanovo pa da zazivee Kumanovo na kosarkarsi plan i publikata dase vrati vo sala...
Аеродромци зашо се буните на се и сешто? зашо се правите оти вии се знаате и сте најјаки... сликите кажуват се.. а фемили не сум видел да има убава кореографија од типот на кумани...:toe:
А и исечокот од весникот Симич " Полошо од Авганистан " мислам дека кажува се, многу ми е жал за Кумани што така се распаднаа да се надеваме дека ќе се вратат на трибините.

Дефинитивно во Македонија никој нема направено подобра кореографија од нив.

П.С Текстот ме потсеќа на изјавата на Амир, кога фени изгуби со 1 кош разлика во Струмица.

" Што ќе се десеше ако победевме " ?
Вие па сиротите откривте дека во Македонија некогаш постоела навивачка група по име Кумани од кога се поставија слики на топиков па уште и заклучивте дека имаат најдобри кореографии во Македонија :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom