Навивачки групи во Македонија

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
poso gleam si ekspert za navivanje kako nikoj drug vo makedonija, pa da te prasam nesto me interesira. koga bese pelister vo vtora liga ste bojkotirale! ZASTO??? ako znaes zasto ja nema da idam na utakmica vise. vtoro vie ste takvi navivaci da koga klubot e slab ne idete da go gledate. dokaz za toa vi e rakometot (moze i tamu bojkotirate) i basketot (i tuka da ne bojkotirate). i ne sporeduvaj ckembari so Family ziti se, ako kazuvas takvo nesto barem postiraj go vo tema: humor. P.S. i so me boli za vas pa te prasuvam informacii za ckembari, ste mi potrebale. i ne kazuvaj tifo scena ne glumi tifoz
Кај виде да споредвам Чкембари со ФА цитирај ме?Зошто сме бојкотирале?Па имавме лоповкса управа нешто слично како вардар шо имаше до пред некое време.
За ракометот-ако пратиш навивање ке знааше дека бојкотиравме.
(ке ти извадам еден исечок од маледонски спорт пошто немам друго како доказ
"ЧКЕМБАРИТЕ" ОСТАВИЈА ДА СЕ ОДИГРА МЕЧОТ ШТО НЕКОГАШ БЕШЕ ДЕРБИ

Металург сигурен во Битола

ПЕЛИСТЕР - МЕТАЛУРГ 26:28 (13:15)

Сала: "Младост" во Битлола, гледачи: 500. Судии: Глигор и Спаско Ќаеви. Делегат: Петров

Пелистер: Кутаноски (5 одб), Н.Георгоевски (7 одб), Петковски, Пејовиќ, Гулабовски 4, Јануловски 2, Г.Георгиевски 3, Крстевски, Јанев 4, Митревски 3, Илиевски, Велјановски 9, Димитровски 1

Седмерци: 1/2 Исклучувања: 6 мин,.

Металург: Стојиновиќ (13 одб), Ристовски, Живковиќ 2, Димовски 1, Лазаров 1, Миркуловски 4, Шчепановиќ, Ѓоргоноски 2, Стоилов 5, Маљцев 2, Чантурија, Макалоски 4, Георгиевски 1, Шмигиќ 6

Седмерци: 4/5 Исклучувања: 6 мин.

Иако конечниот резултат е тесен, победата на фаворитот Металург не беше загрозена на синоќешниот натпревар во Битола. Скопјаните ја имаа целосната контрола во првото полувреме и водство од 4-5 разлика кое го одржува се до крајот на полувремето, притоа штедејќи ги силите и за натпреварот кој во сабота ги очекува во Словенија.

Сепак, на одмор се замина со само минус два за пелистерците, но веднаш во второто полувреме Металург го врати назад водството од 5 гола разлика.

Пелистер само на момент успеја да се закани кога на десетина минути до крајот намали на минус три (22:25).

Но, само неколку минути подоцна Металург одново водеше (28:23) и до крајот беше рутина. Пелистер постигна три гола по ред и намали на 26:28, но немаше шанса да го изненади противникот.

За одбележување е зголемениот револт меѓу битолчаните заради агонијата во која се наоѓа нивниот најомилен спортски колектив. Стотина "Чкембари" се појавија на стартот на натпреварот. Најавата беше дека ќе ја прекинат средбата и нема да дозволат Пелистер ваков каков што е да се натпреварува. Сепак, оставија битолските навивачи да се одигра натпреварот, а 30 минути кои ги миннаа во салата ги искористија за да упатат низа "комплименти" за работата на управата на клубот, пред се на првиот човек, Спире Мавровски.
еве ти и линкот само неверувам дека работи(http://www.sport.com.mk/?ItemID=6303032F13D7B8479430E051B75B776E
и успешно заврши сменувањето на управата каде сега ние сме управа(почннувајки од прецедател)и сега не бојкотираме појке одиме на утакмици.http://www.makmreza.com/FullInfo.aspx?NID=13053101-a3d6-412a-861d-e4ecb4368eec
а за кошарката барем мене лично не ми е некој кеф и немам толку страсти кон кошарката,се појави како некој тренд поселедниве 2 и пол години и одеа луѓе на кошарка ама во Битола се знај РАКОМЕТ И ФУДБАЛ.
П.С не дека се замарам со тебе општо да знат сите пошто се бламира многу
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Е ако де што има врска си прајме муабет.:)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Кај виде да споредвам Чкембари со ФА цитирај ме?Зошто сме бојкотирале?Па имавме лоповкса управа нешто слично како вардар шо имаше до пред некое време.
За ракометот-ако пратиш навивање ке знааше дека бојкотиравме.
(ке ти извадам еден исечок од маледонски спорт пошто немам друго како доказеве ти и линкот само неверувам дека работи(http://www.sport.com.mk/?ItemID=6303032F13D7B8479430E051B75B776E
и успешно заврши сменувањето на управата каде сега ние сме управа(почннувајки од прецедател)и сега не бојкотираме појке одиме на утакмици.http://www.makmreza.com/FullInfo.aspx?NID=13053101-a3d6-412a-861d-e4ecb4368eec
а за кошарката барем мене лично не ми е некој кеф и немам толку страсти кон кошарката,се појави како некој тренд поселедниве 2 и пол години и одеа луѓе на кошарка ама во Битола се знај РАКОМЕТ И ФУДБАЛ.
П.С не дека се замарам со тебе општо да знат сите пошто се бламира многу
ste imale lopovska uprava. pa tokmu za toa ti vikam i MZT imase bojkot pa svojot revolt go iskazuvase so idenje na utakmici ama so nenavivanje, ili kako sto bese ovaa sezona so bojkot protiv igracite vo prvata polusezona kade sto se peeja samo pesni za klubot, a na sekoj daden kos nemase aplauz. vtorovo ne te svakam dali sakas da kazes deka e trend 2 ipol godini vo bitola ili vo makedonija?
P.S. i ja nemoj mnogu da mislis deka se zamaram so tebe, samo nejkam da im mackas oci na drugive.
P.P.S. prvat gleam edna navivacka grupa da bojkotira 3 sporta na nejzinata ekipa, ne si razmislil deka moze nesto ne e vo red so vasite glavni sto ve otrgnuvaat od site ekipi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Шознаа бе они за Ајдуци, никој не знаа как се одвиват работите во Ајдуците.

Ајде се гледаме утре на Градски во 4ипол, соберејте се скопјани да видите кои се АЈДУЦИ, а слушам и Лојал Фанс ќе дават подршка на Силекс точно ли е тоа ?
Не!!! Од каде вакви дезинформации мене не ми е јасно. Лојал Фанс се распадните веќе 3 години, а Силекс е еден од најомразините тимови од страна на навивачите на Вардар, така да таа инофрмација тие чиста невистинита шпекулација.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.493
Поени од реакции
47.596
Не!!! Од каде вакви дезинформации мене не ми е јасно. Лојал Фанс се распадните веќе 3 години, а Силекс е еден од најомразините тимови од страна на навивачите на Вардар, така да таа инофрмација тие чиста невистинита шпекулација.

исправка не се распадната си функционираат со Комити заедно како што си се договорија коа се споија пак пред 2 години веќе...
Од година со новиов тек на настани во Вардар ке расте бројот на луѓе на запад и пак ке заличи на нешто и тоа да го спомнеме на темава
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
исправка не се распадната си функционираат со Комити заедно како што си се договорија коа се споија пак пред 2 години веќе...
Од година со новиов тек на настани во Вардар ке расте бројот на луѓе на запад и пак ке заличи на нешто и тоа да го спомнеме на темава
Лојал Фанс, оние Лојал Фанс, скоро сите се откажаа поради кршењето на главниот договор никогаш да не се спојат со Комити.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.493
Поени од реакции
47.596
Лојал Фанс, оние Лојал Фанс, скоро сите се откажаа поради кршењето на главниот договор никогаш да не се спојат со Комити.
тук там да али пак си фигурираат како група на запад со знаме и песни и све...... не знам ебемлига само знам дека од октомври ке се вратат сите ко почиња на запад :):):)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе ајде сега ќе ги споредувате Чкембари и Ф.А нема логика...Ниту ги сакам Чкембари ниту пак Ф.А да збориме искрено,ЧКЕМБАРИ си е ЧКЕМБАРИ а Ф.А нема да се како Чкембари уште 100 години...Кога ќе се зберете вие Ф.А по 7 000-8 000 на натпревар тогаш...Кога ќе имате кореографија како Чкембари ќе правиме муабет...Чкембари моментално се најдобрата навивачка група во Македонија а и ќе останат :smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
a be mali, aj razmisli malce. vo bitola postoi eden klub i normalno e sto site navivaat za pelister. vtora rabota dali ti voopste znaes kolku sobira salata Mladost vo bitola poso vikas 8000 se sobirale. treto FA naviva samo na kosarkarski natrprevari. a ckembari po sto se najdobra navivacka grupa po koj kriteriumi koga samite ti vikaat deka bojkotirale ovie posledni 2 godini, ili pisuvas postovi kolku da se kaze deka imas mnogu napisano. prvo se citaat site postovi i vidi sto vikaat Ckembari za nivnite navivanja vo poslednite 2 godini
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
a be mali, aj razmisli malce. vo bitola postoi eden klub i normalno e sto site navivaat za pelister. vtora rabota dali ti voopste znaes kolku sobira salata Mladost vo bitola poso vikas 8000 se sobirale. treto FA naviva samo na kosarkarski natrprevari. a ckembari po sto se najdobra navivacka grupa po koj kriteriumi koga samite ti vikaat deka bojkotirale ovie posledni 2 godini, ili pisuvas postovi kolku da se kaze deka imas mnogu napisano. prvo se citaat site postovi i vidi sto vikaat Ckembari za nivnite navivanja vo poslednite 2 godini
Па нормално дека ќе бојкотираат:nesvest: Пелистер не заслужува 2 ЛИГА !!!Во ниеден спорт...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Абе ајде сега ќе ги споредувате Чкембари и Ф.А нема логика...Ниту ги сакам Чкембари ниту пак Ф.А да збориме искрено,ЧКЕМБАРИ си е ЧКЕМБАРИ а Ф.А нема да се како Чкембари уште 100 години...Кога ќе се зберете вие Ф.А по 7 000-8 000 на натпревар тогаш...Кога ќе имате кореографија како Чкембари ќе правиме муабет...Чкембари моментално се најдобрата навивачка група во Македонија а и ќе останат :smir:
Мали, треба да копам по историјата на муабетите и да извадам твоите цитати кога ми викаш дека ФА се најдобри? А кога ти уствари си ги видел Чкембари? Што кореографија имаат чкембари бе? Што си видел ти од нивната кореографија. Кој фактор си ти да зборуваш за навивачки групи, кога ниту си бил член, ниту па си имал контакт со некоја навивачка група, затоа молим те да се воздржуваш од пишување на работи за кои врска немаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom