Фан Клуб: Италија

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Боби[Мкд];4084509 напиша:
^Tиквари, ај кој прв спомна клубски фудбал? Прво стајте наочари па ќе дискутираме.
Па господине кој ти е крив што не пратиш доволно фудбал, види убаво ако немаш добра лига немаш и репрезентација и дај не вреѓај ок ! Патем пошто нудиш наочари изгледа ти си слеп зачувај ги засебе !
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Шо знам ...мене ми се свиѓаа Итаљанците денес ..... Да не отварам стари рани заради кој и што се откажав од Италија пред светското ...сеа пак почињаат да ми се враќаат симпатии према екипата :D

Роси <3
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Дајте бе баталете ги ... имаат најака лига најпосетени им биле стадионите :icon_lol:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znam sto se nasekiravte od edna prijatelska utakmica :)

Italija koga trebase da tepa (a bogami togas i Germanija trebase) im izeba mater na svabite, 2-0 i puknavte od maka, uste toa ve drzi, a i lani Inter na germanskiot shampinjon mu odrza lekcija za fudbal, onaka fudbal za pobednici, ne za luzeri.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Шо знам ...мене ми се свиѓаа Итаљанците денес ..... Да не отварам стари рани заради кој и што се откажав од Италија пред светското ...сеа пак почињаат да ми се враќаат симпатии према екипата :D

Роси <3
Мене од кога знам за фудбал ми се свиѓале каква и игра да нуделе. Уште од времето на Југославија (јебига постар сум малце) ми биле на второ место (од СП 90). Не ми е битно како играат, пак ги сакам.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Мене од кога знам за фудбал ми се свиѓале каква и игра да нуделе. Уште од времето на Југославија (јебига постар сум малце) ми биле на второ место (од СП 90). Не ми е битно како играат, пак ги сакам.
Исто и мене од времето на Р.Баџо ги засакав и од секогаш сум навивал за нив !
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
DECA AJ NA SPIENJE SEGA da ne go razlutite "tatkoto" ke imate ban sega od CICKOTO moderatorce hehehhe
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Боби[Мкд];4084314 напиша:
:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
Pfa!

E nekoj ko tebe da pishe takva rabota :)

Abe odi srami se be, na svetsko nikoj osven Shvajnshtajger ne ja peeshe himnata deka ne se chustvuvashe germanec, on najde da mi kaze :)

Sram da ti e, Gomez da igra za Germanija :pos: Ozil :pos:

Boateng, Aogo, Podolksi, Klose

Kjuti si, ozbilno, baraj od moderator da ti brishe mislenja od temava, za sramota.

Aj aj sea, obidi se da mi objasnis razlika tuka :) aj te molam obidi se :)

Germanija = Turcija, Afrika, South America :) sram.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ах што простотилук се збрало какви не коментари ке прочиташ да ти се одмили да пишеш нешто
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ах што простотилук се збрало какви не коментари ке прочиташ да ти се одмили да пишеш нешто
Eh, i ti sega :)

Ajde pishi de, bash sakam da vidam :) ama pishi na germanski, ja ko mene vaka: Ben Alman duyuyorum, ili vaka: Jestem niemieckim

A i ne treba tuka da pishesh :) ne deka neshto, ama se znae so kakva cel ke pishesh tuka, ne deka da ne falish :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom