Фан Клуб: Италија

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Камења еј, Фавали подобро ќе изигра од Канаваро... жими се :icon_lol:
Многу треба да менува Италија, со Канаваро, Замброта и Тони ништо нема да постигне...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Џовинко ??

абе не ме заебавај, разбирам дека навијаш за Јуве , али дечкото не заслуже првотимски статус у Италија под никој случај :nesum: Изиграл една добра утакмица сезонава ( против Болоња ) и толку, не беше ни стандарден во Јуве а не у репрезентација да биде. Дечкото ништо не покажа досега за да го ставиш тука, сеуште е преценет играч според мене, но ќе покаже времето, ако игра стандардно може и да го заслужи местово.

Јакинта ??? После утакмицата со Египет јас на него не би му дал кучињата да ми ги шета а не да го стаем у напад. Со оваа формација со еден шпиц тука би влегол Џила кој имаше фантастична сезона, или пак Роси и уште еден.

Замброта ??

Замброта е дупе какво што нема у репезентација, он мора да биде надвор од оваа екипа под хитно, Сантон е супер, и ако биде стандарден у Интер сезонава тогаш ќе биде топ.
Џовинко не играше ради Раниери,у моментов не може да игра у сениорски тим ама оваа година ако игра редовно во јуве и тоа сигурно ќе биде повикан,а ти пратиш ли млада рептезентација на Италија?Џовинко таму е најдобар,последната утакмица со Шведска беше најдобар,имаше најдобра оцена и две асистенции,и не само оваа утакмица секогаш игра редовно,само да добие шанса у јуве и ќе игра,за 4-3-3 заедно со Касано по крилни позиции ќе газат
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.230
Џовинко не играше ради Раниери,у моментов не може да игра у сениорски тим ама оваа година ако игра редовно во јуве и тоа сигурно ќе биде повикан,а ти пратиш ли млада рептезентација на Италија?Џовинко таму е најдобар,последната утакмица со Шведска беше најдобар,имаше најдобра оцена и две асистенции,и не само оваа утакмица секогаш игра редовно,само да добие шанса у јуве и ќе игра,за 4-3-3 заедно со Касано по крилни позиции ќе газат

Па ако читаш убоо ја реков, ако биде стандарден у Јуве годинава да, али у овој момент тој не заслужува првотимски статус у италијанска реп. енд оф стори
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Да ги смириме малце страстите. Сепак, колку и да звучи дека се тешам за неуспехот на турниров, ова е само обичен Куп на конфедерации. Ништо посебно. Италија си доби навремен шамар за освестување и верувам дека до Светското првенство ќе си ги поправат грешките и ќе го направат потребниот ремонт во репрезентацијата. Да не ги набројувам сега играчите кои треба да летаат, многу се, а и сите ги знаете така да нема потреба.

Што се однесува до Липи, мислам дека нема подобар човек за работата која ја врши. Ако некој од вас не се слага со мене нека напише кој би можел достојно да го замени. Јас мислам дека нема таков, ниту ќе има во догледно време.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
коментарот на goal.com за перформансите на Тони е priceless :pos:

Toni: 3 - Is Lippi the only person in the world who doesn't realise that Toni is finished? The slowest thing on two legs since my grandmother before her hip replacement.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Да ги смириме малце страстите. Сепак, колку и да звучи дека се тешам за неуспехот на турниров, ова е само обичен Куп на конфедерации. Ништо посебно. Италија си доби навремен шамар за освестување и верувам дека до Светското првенство ќе си ги поправат грешките и ќе го направат потребниот ремонт во репрезентацијата. Да не ги набројувам сега играчите кои треба да летаат, многу се, а и сите ги знаете така да нема потреба.

Што се однесува до Липи, мислам дека нема подобар човек за работата која ја врши. Ако некој од вас не се слага со мене нека напише кој би можел достојно да го замени. Јас мислам дека нема таков, ниту ќе има во догледно време.
Се сложувам..Липи има доволно време да ги увиди грешките и верувам дека ќе се поправи..Сите играчи на Италија потфрлија, и мислам дека многу подобра игра имаше кога Италија играше на пријателските средби пред Купот на Конфедерации, а тоа мислам дека е резултат на тоа што Липи му даде шанса и на помладите играчи во Репрезентацијата..Пример, грешка на Липи е зошто не го стави во игра Сантон, кој би внесол многу свежина и би изиграл далеку подобро од Досена, кој нема ни Д од оној Досена што беше во Удинезе, и имаше доста играчи кои би можело да ги викни и кои би биле далеку покорисни од неколкумина што во моментов се во Италијанската репрезентација..Сигурен сум дека Липи ќе ги увиди грешките, и дека во најкус можен рок ќе си ги поправи , и повеќе од сигурен сум дека на СП ќе гледаме една сосема друга Италијанска репрезентација...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ајдееее читам и Кришито у прв тим за Италија :tapp: аман бе...факт беше дека бевме слаби посебно одбраната на чело со Канаваро,но јас мислам немањето плејмејкер е проблемот...немаше кој да поврзе да додаде напред,затоа игравме бункер а сме светски шампиони :toe: можеби Дел Пиеро сепак требаше да биде викнат,Пирло се трудеше нешто но не доволно...единствено сум задоволен од настапот на Буфон и Каморанези...а да и Роси,браво за малиот :vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
------------------Буфон--------------------

---(Нов)---Сантакроче--Киело---Сантон----

------------------Гатузо--------------------

-------Де Роси---------------Џовинко-------

------------------Касано------------------

-----------Пацини---------Балотели--------

Еве го мојот состав!! Гарантирам дека да беше овај денес 10000 пати подобро ќе изиграја!!
Марко Мота:pipi:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Малдини врати се не го оставај трупецот Канаваро во прв тим да ти руши рекорди за џабе.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Катастрофална игра, доколку Липи не смени нешто тешко на СП и групи да поминеме. Иако сум за Јуве и се тоа ама и он не мора да биде толку пристрасен и да форсира играчи на Јуве. Ќе напишам за сите оделно од утакмицава со Бразил.
-Буфон: Најзаслужен што не изгубија повеќе. Можеби и најдобар играч на Италија на купов.
-Замброта: Тотално отсутен,спор,ниеден продор,центаршут. Не е веќе оној Замброта од Јуве и од СП2006.
-Канаваро: Најголемото дрво на купов не само во Италија туку воопшто. Најголемата дупка е он во тимот. Очекував многу, но по она што го видов се разочарав и мислам дека и сам треба да е свесен и да си се откаже од репрезентација и се надевам дека нема да игра на Светското.
-Киелини: Слично на Канаваро, се надевам дека тоа било само лош ден за Киело.
-Досена: После Канаваро најслабата алка во тимот. Најмалце е битен автоголот, тој спиеше на средина имаше дупка во одбраната по левата страна, со еден збор КАТАСТРОФА.
-Пирло: Слабо, слабо. Како да го мрзи да живее, а не па да трча. Не е оној Пирло кого го гледавме на СП2006.
-Каморанези: Можеби беше најдобар во тимот на Италија вчера, највеќе се трудеше, ама сепак годините си го прават своето и мислам дека за СП мора да се смени нешто и Каморанези да биде во најмала рака замена на тој што ќе се донесе да игра на негово место.
-Де Роси: Искрено не го видов многу овој натпревар, ама според она што го покажа на целиот куп е меѓу најдобрите 5.
-Монтоливо: Беше некако изгубен, можеби нема искуство, но мислам дека треба да му се дадат уште шанси, сепак е млад има време за него.
-Лука Тони: :nesvest: (сликовито)
-Јакинта: И овој изгубен у свемирот, незнам што му се случува во репрезентација на крајов на сезонава беше во одлична форма, можебо Липи и затоа му дал шанса.
И за крај составот кој според мене треба да оди на СП2010:

Буфон

Мота Сантакроче Киелини Сантон

Пепе Де Роси Монтоливо Касано

Пацини Кваљарела. :salut:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Камења еј, Фавали подобро ќе изигра од Канаваро... жими се :icon_lol:
Многу треба да менува Италија, со Канаваро, Замброта и Тони ништо нема да постигне...
БРат КАнаваро го пуштат за да го стигне МАЛДИНИ а не го заслужува тоа Кана(ЛЕгро)како што го нарекуваат Бјанконерите,А ЗАмброта изигра на ниво на сите натпревари,туку изгубениот што направи Пирло ,Ако ПИрло го мајнат на негово место да игра Амбросини, И ГАтузо да не е на клупа ке има резултати ,Амбросини оваа год даде 8 гола и е многу поцврст од ИСтрошениот Пирло,и е многу поснаудлив ,Амбро даде 8 гола ,А Пирло само 1 гол и тоа од пенал,А од слободен удар не е дадол 2 год гол и му даваат на него да изведува и тоа не сум го видел,Најмногу од Купот на конфедерации ме задоволи Роси,Де Роси,Буфон,ЗАмброта,Гросо а го критикуваа нема врска ,Досена да не подобро изигра,ГАтузо ама Липи повеке си го сака Пирло нема врска,И Пепе беше добар,Тоа е се нашата целе е сега да го освоиме Светското првенство и 1 место на ранк листата на ФИФА,БРазил тоа не е проблем баш би сакал да се паднаме со нив на светско и да докажаме кој е кој,мислам дека овој пост беше преголем,Се гледаме до следниот натпревар :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
камења беа италјанциве ми ги скинаа нервите вчера а па јас се надевав на пласман во полуфиналето
абе ебави клошарите незнаат голот кај се наоѓа
па и липи форсира стари играчи веќе ,да поиграа уште малку пирло и досена ќе требаше со комбе да ги креваат одвај дишеа а липи му дава првотимски статус на најаважниот натпревар на купов ебате стратег ебате
си реков ќе го видам сантон да поигра малку ама не бре брате ти го внесол досена што нема 5 утакмици изиграно
немав интернет вчера па затоа пишувам дури сега
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Среќа за Италијаните е тоа што во младинската репрезентација има квалитетни играчи па до светското првенство ќе можат постепено да се вклучат во сениорскиот тим. Иначе со овие моменталниве играчи, црно им се пишува.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Според мене!

----------------Буфон----------------
Мота-Барзаљи--------Киелини-Сантон
--------------Гатузо(C)----------------
-------Монтоливо-Де Роси------------
---------------Касано-----------------
------------Пацини- Џилардињо-------

Замени:
Голмани-Абиати Маркети
Одбрана-Сантакроче Замброта Гросо Гамберини Бонера
Средина-Пирло (мислам дека подобар ќе биде од клупа!) Цигарини Паломбо Џовинко Ди Натале Пепе
Напад- Балотели Роси Кваљарела Инзаги :pos: (Па чим вчера играа пациенти како Јакинта и Тони овој е измислен барем не утиња:toe:)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што се однесува до Липи, мислам дека нема подобар човек за работата која ја врши. Ако некој од вас не се слага со мене нека напише кој би можел достојно да го замени. Јас мислам дека нема таков, ниту ќе има во догледно време.
Јас разбирам дека Липи е бог во Италија поготово за навивачите на Јувентус...ама верувајте Италија не смее да биде водена од Липи на наредново Светско Првенство.Моментално со Липи се дешава истото што се дешаваше со Анчелоти во Милан.Го имаат научено човекот.
Најлошо е тоа што Италија немаше никаква игра,никаков против удар над Бразил,па ни над Египет.Италија е послаба од кога било досега...
Не може Липи вината да ја бара во играчите,затоа што нив тој ги одбира.Тој е селекторот.Пак ќе повторам..Ова не е тим па да мора да игра со тие играчи.Има многу појше слобода во одбирањето.
Ама исто како и Анчелоти што имаше,така и Липи си има недопирливи во репрезентацијата:Канаваро,Замброта,Каморанези...Тоа мора да се менува.

А дали има подобар од него не можат да знаат ако не пробаат!
Ако не пробаат со некој друг секогаш ќе се молат во Липи,тој ќе им биде најдобар и може да им се деси и да не поминат групи на Светско Првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom