Ви се случила некоја натприродна работа?

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
да ви се невиди-ме наеживте:vozbud: инаку не верувам во вакви ствари (се додека не видам) а тоа што беше за дежа ву ми се има случувано и мене :icon_razz:icon_razz
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
да ви се невиди-ме наеживте:vozbud: инаку не верувам во вакви ствари (се додека не видам) а тоа што беше за дежа ву ми се има случувано и мене :icon_razz:icon_razz
Eпа подобро и да не ти се случи...подобро да не си сведок на тоа зошто може да ти го промени животот:nesum:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Eпа подобро и да не ти се случи...подобро да не си сведок на тоа зошто може да ти го промени животот:nesum:
Среќа што во 2006 год. на одмор во Охрид, коа ме глеаше женската силуета навечер си се свртев на страна и си реков: "Сашо, немој сега паника да фати" и си заспав, иначе ќе ме стрефеше срцев удар и среќа не ми го промени животот.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Мене сите работи што ми се случувале,мислам дека за се има објаснување.Како љубител на претежно хорор и психоделични филмови секогаш сум бил во исчекување да ми се случи нешто,или да се појави.Претежно дел на психата,кога најмногу го очекуваш го нема.Пред 3-4 години кај мене во зграда умре комшија стар човек и на сред бричење бам срце.Е ковчегот ко за беља седеше можда 2 дена во зградата.Тогаш сум бил во оние години кога сме оделе во град и се вракаш накај 2 саат навечер,влегуваш во влезот и пред тебе ковчег......не ми беше језиво,повеке очекував да ми се случи нешто ама ништо.Пред 2 години ми погина комшика во сообракајка ,22-23 години девојчето и живееја на 4 спрат каде според моето одење мене таму секогаш ми се гасело светлото.И таму очекував нешто ама ништо,се ти е психички во главата и знаеш дека неможе да се случи нешто,не за џабе викаат не се плаши од мртвите,плаши се од живите.Сега почина и мајката ама не ми се зборува за тоа :( .Додека пак во викендица еднаш ми се има случено нешто.Си отидовме 23 часот така нешто беше со друштво на скара и си разбработивме шемата ,скара муабети едно друго и што да правиме накај 3 ај да шетаме....2 ца другари останаа,јас со другар тргнавме и ноќе прст пред око не се гледа само населбата доле свети и како што идеме,значи мозокот ни на крај памет не ми беше во такви психоделични мисли,јас "видов" човек со костум.Факт дека тоа беше дрво ,затоа не се ни вкочанив,само ми се насолзија очите моментално од стрес си останав најсмирен што можам и му реков на другарот да се вратиме му кажав зашто дури не се ни насмеавме ,си се завртевме и назад.....Сега пак шетаме така,ништо посебно страшно не е ,се е до мозокот...ако го работите правилно за тие работи нема од што да се плашите.Не викам дека нема такви работи ама ете.............сепак фантазијата и моментот го прават тоа :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Среќа што во 2006 год. на одмор во Охрид, коа ме глеаше женската силуета навечер си се свртев на страна и си реков: "Сашо, немој сега паника да фати" и си заспав, иначе ќе ме стрефеше срцев удар и среќа не ми го промени животот.
Да,во право си овде но којзнае што би се случило ако не си се свртел и да си чекорел кон неа...она мене што ми се случи тотално ме измени:nesum:друг пат ке говорам.:)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
хаха ме изнасмеа...и се така трчајки којзнае мош и до Њујорк ке стигнеш хаха :D
Смеј се ти до Њујорк и назад:vozbud:
Ама ако те викне некој немој да речеш-чекај да видам кој ме вика.
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
Досега ми се нема десено некоја натприродна сила,али на пример сигурен сум во тоа дека сонувам работи кои после тоа навистина се случуваат не знам како да го објаснам тоа али да има некоја виша сила ИМА !
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Да,во право си овде но којзнае што би се случило ако не си се свртел и да си чекорел кон неа...она мене што ми се случи тотално ме измени:nesum:друг пат ке говорам.:)
Ок,мислам дека е доволно `поткопување`,сите не заинтересира:)
Во неизвесност сме како и што,затоа пукај со случката...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Е ковчегот ко за беља седеше можда 2 дена во зградата.Тогаш сум бил во оние години кога сме оделе во град и се вракаш накај 2 саат навечер,влегуваш во влезот и пред тебе ковчег......не ми беше језиво,повеке очекував да ми се случи нешто ама ништо.
Како бре ковчег у влез? :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да,во право си овде но којзнае што би се случило ако не си се свртел и да си чекорел кон неа...она мене што ми се случи тотално ме измени:nesum:друг пат ке говорам.:)
Ќе ја викнев да си легне до мене, имаше место колку за еден дух. После ми беше страв да го прашам газдата (постар човек) да не има починато некој во куќата (пошо гарант неговите живееле тука и логично ми беше мајка му да е умрена во куќата) и ако ми речеше дека имало мртовци, земав куферите и рикверц Скопје :).
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
За сите шо виделе дух или нешо слично на дух .. нели ви е чудно тоа што тие поминуваат низ ѕидови , автомобили минат низ нив , а тие никако да пропаднат во земја или низ спрат ? Да не имат анти-гравити обувки ?:pos2:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Како бре ковчег у влез? :)
Така бе ковчегот си стоеше во влез оставен празен,со крст со име презиме и година...и во чело кога влегуваш од вратата на влезот!Ја незнам кај го чуваа човекот 2 дена,капела ли ,дома ли појма немам.......
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ок,мислам дека е доволно `поткопување`,сите не заинтересира:)
Во неизвесност сме како и што,затоа пукај со случката...
Oрајт штом сакате толку ке кажам во Недела,барем да поминат 40 дена од смртта на мојот другар зошто случката е поврзана со него:nesum:таа ме извади од патики.

Но има една друга случка која сакам да ви ја раскажам кој верува ок кој не здравје:)

Честопати ми се случувало да сонувам некои од светите ко на пример Богородица,Архангел Михаил...но овој пат сонив доста чуден сон и не можам се уште да го објаснам тоа...се случи пред две години во Јули месец.Една нок ја сонував Света Петка како да сака да ми каже нешто но не ја разбрав добро...така неколку ноки се случуваше...последната вечер кога ја сонував ми кажа дека здравјето ми е во многу лоша состојба и следното утро до мене најдов мало крстче.Не сакав да кажам на никого пошто се плашев да не ме направат луда.Секако не дадов многу значење на тоа што ми го кажа С.Петка а здравјето ми се влошуваше.Мајка ми по некое време го најде крстот и морав да и кажам се...од тогаш ја сонив уште еднаш и од тој ден морам секоја година бар еден месец да носам црнина и да палам свеки...:tapp:

Чудо но вистинито.Крстот кој го најдов не знам од кај дојде таму.

Почекајте до Недела и ке ви ја раскажам и другата:)

--- надополнето ---

Ќе ја викнев да си легне до мене, имаше место колку за еден дух. После ми беше страв да го прашам газдата (постар човек) да не има починато некој во куќата (пошо гарант неговите живееле тука и логично ми беше мајка му да е умрена во куќата) и ако ми речеше дека имало мртовци, земав куферите и рикверц Скопје :).

:pos: :pos:

Ти си се стресел од страв а камоли да ја викнеш да си легне до тебе:pos:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Oрајт штом сакате толку ке кажам во Недела,барем да поминат 40 дена од смртта на мојот другар зошто случката е поврзана со него:nesum:таа ме извади од патики.

Но има една друга случка која сакам да ви ја раскажам кој верува ок кој не здравје:)

Честопати ми се случувало да сонувам некои од светите ко на пример Богородица,Архангел Михаил...но овој пат сонив доста чуден сон и не можам се уште да го објаснам тоа...се случи пред две години во Јули месец.Една нок ја сонував Света Петка како да сака да ми каже нешто но не ја разбрав добро...така неколку ноки се случуваше...последната вечер кога ја сонував ми кажа дека здравјето ми е во многу лоша состојба и следното утро до мене најдов мало крстче.Не сакав да кажам на никого пошто се плашев да не ме направат луда.Секако не дадов многу значење на тоа што ми го кажа С.Петка а здравјето ми се влошуваше.Мајка ми по некое време го најде крстот и морав да и кажам се...од тогаш ја сонив уште еднаш и од тој ден морам секоја година бар еден месец да носам црнина и да палам свеки...:tapp:

Чудо но вистинито.Крстот кој го најдов не знам од кај дојде таму.

Почекајте до Недела и ке ви ја раскажам и другата:)

--- надополнето ---






:pos: :pos:

Ти си се стресел од страв а камоли да ја викнеш да си легне до тебе:pos:
Кој ти кажа дека треба да носиш црнина и да палиш свеќи? И дали ти се подобри здравјето после тие ритуали?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Кој ти кажа дека треба да носиш црнина и да палиш свеќи? И дали ти се подобри здравјето после тие ритуали?
Последниот пат кога ја сонував така ми кажа во сонот,иаку малку нејасно..а здравјето постепено ми се подобрува.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom