Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
Ова се случило на едни мои братучедовци...во брак се повеке од 2 години мислам...и се уште немат дете...па одат спијат во манастири бидејки така им кажал некој незнам точно...и пред неколку дена спиеа во еден манастир ...вечерта кога отислее да спијат некаква светлина им влегла во собата и им "шетала" низ собата...мсм дека од собата каде спиеа не сум сигурен во тоа...светлината била премногу јака...па незнам што е тоа...дали се ангели или самиот исус христос не знаат ^_^
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Мене ми се има така случено некои чудни работи....пред месец дена, добив подарок обетки за роденденот мој....после недела дена нормално си ги ставив, излегов, и после доагам дома си се гледам на огледало, зашто мн си ги сакав, двете се онака се, соблекувам блузата, и ми ја нема обетката едната таа сто ја фатив пред огледало, барај ја во блузата ја нема, барај да не ми паднала негде доле, под кревет јок, одам во веце да видам кај што стоев пред огледало, ја нема, и после пак цела недела ја бараше мајка ми, зема исчисти, све превртевме, нема....сеуште не ја најдов :toe:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
I mene mi isceznuvaat taka nekoi raboti...:S:S:S:S; cela kuka da ja pravrtis ne izleguvaat... neznam zosto....:S
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Многу чудни работи ми се случиле, но мојата атеистичка природа секогаш наоѓа некакво логично објаснување.

Но ова неможам да го заборавам.

Минатата зима, бевме во парк и пиевме. Беше петок, 13ти февруари. Не студеше многу, но сепак дуваше некој чуден ветар. Како што седевме, покрај нас помина една циганка, несредена, преостанатите заби и беа златни, имаше долга црвена коса и искинат кожен мантил. Се гледаше дека на времето била преубава, имаше убави црти ама беше некако запуштена. Можеби и не беше циганка, туку имаше прилично темен тен. Помина покрај нас неколку пати, и како да сакаше да ни се приближи, ама немаше како.

По некое време, дојде, и некако не можеше да не фокусира. Беше или слепа, или со многу оштетен вид. Ни рече, ај видете го телефонов, треба да се јавам, ама незнам како, и ми го даде телефонот. Се нажалив, и и свртев кај што требаше, ама бројките беа некако чудни, беше во странство, ама имаше нешто што ми создаваше страв. Бројот на кој се јави не постоеше, и таа ни се заблагодари за помошта и си отиде. Не тргна два чекори напред, се сврте и ни се приближи.

Бевме три. Само јас и една другарка зборевме со неа, третата не проговори буквално ништо и се сврте накај неа, што не зачуди, таа не кажа ни збор. Почна да и кажува за иднината. Јас знам дека ме потфати малку од виното, ама бев свесна што се случува. Откако и кажа, почна на другата да и збори, и и кажа многу работи за неа што стварно имаат смисла. Се сврте накај мене и престана да збори. По некое време, негде 10-15 секунди, ми вика: "Ти... Ти имаш толку цели во животот, и незнаеш од кај да почнеш, ама ќе успееш, се плашиш да се одлучиш за она што го сакаш цел живот, ама да знаеш, само на тој факултет ќе постигнеш нешто. И ќе се заљубиш, поточно ти веќе си заљубена, ама не го знаеш тоа, и да знаеш, со твојата прва љубов ќе има компликации, ќе бидете разделени на два континенти, но ќе најдеш некој нов, со него ќе се омажиш и ќе имаш две деца, машко и женско, машкото ќе го крстиш по првата љубов, но не треба да се плашиш, затоа што колку и да сте разделени пак ќе бидете блиски".

Инстинктивно ми се насолзија очите, се збунив, незнаев што да правам, и еве, сега, по една година, многу голем дел од ова што ми го кажа се оствари.

Жената ја снема по десет секунди. Незнам каде отиде, како да испари. Никогаш повеќе не ја видов низ парк.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Кога веќе секој чуен звук се смета како "чуден", веќе една недела слушам тропкање во еден плакар навечер, ама искрено не обрнувам внимание, мислам дека е поради температурни разлики.
Ако е духот на некој мој предок, не знам што бара в плакар цела недела. :)
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Кога веќе секој чуен звук се смета како "чуден", веќе една недела слушам тропкање во еден плакар навечер, ама искрено не обрнувам внимание, мислам дека е поради температурни разлики.
Ако е духот на некој мој предок, не знам што бара в плакар цела недела. :)
види вака и јас имав слични проблеми.секоја вечер ова ти го зборам искрено спијам на топло во собата така да креветот ми е блиску до компјутерот а братов мој исто е блиску и сега некаде кај 3 саат почнуе нешто да тропа по тастатурава ај еднаш ај двапати трипати почна да зачестува секој ден околу 2 или 3 ноќеска.а плус спроти нас комшиката била кај дуле гледачот и он и рекол дека некои на име (Л) ти направила нешто да твојот син се дрогира.оди и под прозор слободно кај нив проколни ги и крсти се.бабами се погоди таа ден сама ја видела преку прозор како гледа накај нас накај нашата кука и фрла клетви.баба ми беше толку потресена од тоа и умре сиротата по неколку дена падна на главана терасата и умре.и ти викам за тоа што ми тропаше поминаа 7 дена и вечерта го чекав и почна и само ми се извртев и реков тебе нечиста сило оди си во името на исуса христа и сега таа жена да ја видиш како баба рога стана наредната ден викнале доктор и било многу лошо.значи ако прави некој маѓија и некој таа магија ја растури онда тоа што е направено се враќа кај тој што ја направил и на тој ке му биде 10пати полошо од она што му било.господ кога ке растури нешто во овој пример магијата растурено е веке и си ослободен.:smir:

друго што ми се случило е една ден кога дедо ми почина поминаа 30тина дена и во кујната си седам сичепкав нешто и кога еден студ ме обзема и се наежив целиот кога еден темна сенка како облак се шеташе над мене пев преплашен. поминаа неколку години по некое време пак ама беше лето џамчето на кујната беше отворено скроз немаше ни ветер немаше ни промаја и пак тој облак како што се миев раци само се извртев и реков во некој непознат јазик и само наеднаш кога трасна џамчето мислев дека ке се скршеше засега нема напад значи секој напад е од нечистиот.или гледа да те обземе или уплаши зависи што ке му дозволиш.позз:smir:

само спомни одиси у името на исуса христа само кога ке го чуе името исус бега секој демон или нечист дух.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
види вака и јас имав слични проблеми.секоја вечер ова ти го зборам искрено спијам на топло во собата така да креветот ми е блиску до компјутерот а братов мој исто е блиску и сега некаде кај 3 саат почнуе нешто да тропа по тастатурава ај еднаш ај двапати трипати почна да зачестува секој ден околу 2 или 3 ноќеска.а плус спроти нас комшиката била кај дуле гледачот и он и рекол дека некои на име (Л) ти направила нешто да твојот син се дрогира.оди и под прозор слободно кај нив проколни ги и крсти се.бабами се погоди таа ден сама ја видела преку прозор како гледа накај нас накај нашата кука и фрла клетви.баба ми беше толку потресена од тоа и умре сиротата по неколку дена падна на главана терасата и умре.и ти викам за тоа што ми тропаше поминаа 7 дена и вечерта го чекав и почна и само ми се извртев и реков тебе нечиста сило оди си во името на исуса христа и сега таа жена да ја видиш како баба рога стана наредната ден викнале доктор и било многу лошо.значи ако прави некој маѓија и некој таа магија ја растури онда тоа што е направено се враќа кај тој што ја направил и на тој ке му биде 10пати полошо од она што му било.господ кога ке растури нешто во овој пример магијата растурено е веке и си ослободен.:smir:

друго што ми се случило е една ден кога дедо ми почина поминаа 30тина дена и во кујната си седам сичепкав нешто и кога еден студ ме обзема и се наежив целиот кога еден темна сенка како облак се шеташе над мене пев преплашен. поминаа неколку години по некое време пак ама беше лето џамчето на кујната беше отворено скроз немаше ни ветер немаше ни промаја и пак тој облак како што се миев раци само се извртев и реков во некој непознат јазик и само наеднаш кога трасна џамчето мислев дека ке се скршеше засега нема напад значи секој напад е од нечистиот.или гледа да те обземе или уплаши зависи што ке му дозволиш.позз:smir:

само спомни одиси у името на исуса христа само кога ке го чуе името исус бега секој демон или нечист дух.
Црвеното го објаснува црниот болдиран текст.

Да не ме сфатш погрешно. Ми се случиле истрипани работи. Ама приказнава или си ја раскажал со многу вметнати детали, па како целина не може да се укапира, или си ја користел имагинацијата. Трето нема.
 
S

stereo m'c

Гостин
Да ми се имаат случувано чудни работи и сеуште ми се случуваат постојано трипам гледам сенки како претрчуваат многу морбидно али со тек на време се навикнав. лани за стара нова година одејки накај дома касно беше на едно патче покрај мене претрча црна сенка и за момент се стаписав само што кренав глава видов на едно ступче како човек стои потпрен и гледа директно во мене..... :kesa::toe:
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
веруваш ли во нешто вакво?
друго што ми се случило е една ден кога дедо ми почина поминаа 30тина дена и во кујната си седам сичепкав нешто и кога еден студ ме обзема и се наежив целиот кога еден темна сенка како облак се шеташе над мене пев преплашен. поминаа неколку години по некое време пак ама беше лето џамчето на кујната беше отворено скроз немаше ни ветер немаше ни промаја и пак тој облак како што се миев раци само се извртев и реков во некој непознат јазик и само наеднаш кога трасна џамчето мислев дека ке се скршеше засега нема напад значи секој напад е од нечистиот.или гледа да те обземе или уплаши зависи што ке му дозволиш.позз
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
5
Ми се има случено да сонувам некој сон како да паѓам од нешо, и во моментот кога ќе паднам се будам и креветот ми се затресува, како да сум паднала. Баш пред некој ден кога задремав, сонував дека сум паднала од скали, и во тој момент кога паднав, се развудив и почувствував како да сум паднала врз креветот. Нема шанси некако да сум се исправила, бидејќи собата ми е на поткровје и ако малце се поткренам ќе се лупнам од таван.
 

ThE LaDy CrOfT

lovely...
Член од
11 јануари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Имам слушано нешто за црна маѓија... демек така се пикало нешто во перници глупости... мислам не се замарам мн. со вакви работи и не знам да ти објаснам подетално, распрашај се. Веројатно имате некој близок кој сакал да ви наштети.
гарант имаш некој близок кој не ти мисли добро на тебе и твојата фамилија.тоа може да го стави само човек кој ви влегува често дома...
Иначе знам мноогу луѓе кои едвај жива глава имаат извадено од магии,така да верувам бидејќисум видела луѓе кои само од бајачки и сл се извадиле од ситуации...ти се дешаваат ли лоши работи дома?
уфф,језиво..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
види вака и јас имав слични проблеми.секоја вечер ова ти го зборам искрено спијам на топло во собата така да креветот ми е блиску до компјутерот а братов мој исто е блиску и сега некаде кај 3 саат почнуе нешто да тропа по тастатурава ај еднаш ај двапати трипати почна да зачестува секој ден околу 2 или 3 ноќеска.а плус спроти нас комшиката била кај дуле гледачот и он и рекол дека некои на име (Л) ти направила нешто да твојот син се дрогира.оди и под прозор слободно кај нив проколни ги и крсти се.бабами се погоди таа ден сама ја видела преку прозор како гледа накај нас накај нашата кука и фрла клетви.баба ми беше толку потресена од тоа и умре сиротата по неколку дена падна на главана терасата и умре.и ти викам за тоа што ми тропаше поминаа 7 дена и вечерта го чекав и почна и само ми се извртев и реков тебе нечиста сило оди си во името на исуса христа и сега таа жена да ја видиш како баба рога стана наредната ден викнале доктор и било многу лошо.значи ако прави некој маѓија и некој таа магија ја растури онда тоа што е направено се враќа кај тој што ја направил и на тој ке му биде 10пати полошо од она што му било.господ кога ке растури нешто во овој пример магијата растурено е веке и си ослободен.:smir:

друго што ми се случило е една ден кога дедо ми почина поминаа 30тина дена и во кујната си седам сичепкав нешто и кога еден студ ме обзема и се наежив целиот кога еден темна сенка како облак се шеташе над мене пев преплашен. поминаа неколку години по некое време пак ама беше лето џамчето на кујната беше отворено скроз немаше ни ветер немаше ни промаја и пак тој облак како што се миев раци само се извртев и реков во некој непознат јазик и само наеднаш кога трасна џамчето мислев дека ке се скршеше засега нема напад значи секој напад е од нечистиот.или гледа да те обземе или уплаши зависи што ке му дозволиш.позз:smir:

само спомни одиси у името на исуса христа само кога ке го чуе името исус бега секој демон или нечист дух.


Абе се тоа арно со клетвите,си средил работа со лошите духови,ама работава испадна како да го читам сценариото за скечот од К-15 кога Цацко кажува за на тој шо му ја скршија кичмата ..постојат интерпукциски знаци (!:,.) и слично.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ако овие ги знаат јазикот тоа што го мумлаат јас се фрлам од камени и ме спасуваат на гоце делчев.
е тоа е крштавање во светиот дух после водно крштевање тоа е крштевање во светиот дух тоа е дар на зборување во јазици.нели кога ке се роди бебе го носат во црква и попот го крштева со вода така? и јован крстител го правеше истото така? е сега што вели јован за исус јас ве крштевам со вода а тој кој иде после мене тој јас не сум достоен ни чевлите да му ги одврзам така ли е види сам у библијата пишува и вели плус јас ве крштевам со вода а оној кој иде после мене е појак од мене он крштева со светиот дух и оган.и јас бев крстен и јас тој јазик или бар сличен на него го зборував и го зборувам.прв пат кога прозборев кога бев обземен од светиот дух најпрво ме облеја една жештина а полсе самиот на себе не верував почнав да зборувам во јазици пред очите се ми беше бело оган мислев ми испаѓаше од устата тогаш го добив тој дар тоа е дар.дар од бога не од оној нечистиот.ја и ден дернес се молам во јазици.и колку и да ми е тешко сепак знам едно дека со тоа разговарам и се молам на бога кој само бог го знае тој јазик.постои и дар за толкување јазици тоест превод али засега тоа го немам како дар.

и јас не веруев бав инаетчија невиден али како што беја собрани тие во името на исуса како на клипот и ние бевме така собрани се држевме за раце и се молевме еден од нив рече ова го вели бог за некој кој е тука: има некој тука кој мисли дека сум го напуштил тебе ти велам со тебе сум повеке одошто порано.знаев дека тоа беше за мене кажано и тогаш како што се молевме ме облеја таа жештина предходно бев инаетчија ама одма доказот стаса дека и јас можам што можат и другите како што се молеше мојот пријател во јазици така почнав и јас пред очите ми беше се бело после одкога завршивме со молитва неможев ни вода да побарам не можев да зборувам на мојот мајчин јазик.оган излегуваше од мојата уста и зборував во тој непознат јазик отидов во веце па се напив вода и после извесно време научив како да го контролирам тој дар.сето тоа е одкога ке се покаеш вистински а не тек така.:smir:

да те прашам веруваш ли во исцеление?јас да пред да се обратам се покајав одев на работа дојде време да одам у скопје на семинар у александар палас на два дена патував тие два дена.патот си го плаќав а јадењето беше платено.првата ден беше се ок јадев бурек со урда и не ми беше ништо јас инаку сум алергичен на јајце и имам јака алергија на јајце.еднаш така на работа ке умрев газдата беше преплашен.истото се случи и у скопје втората ден газдата купи пица бурек ја прашавме продавачкава ни рече дека нема јајца слободно јади. отидов кај газдата у станот почнавме да јадеме.при крајот да го дојадам парчето бурек сетив дека има мајонез (а мајонезот од што е што мислиш)чисто јајце.кога му реков на газдата се уплаши уместо да одиме на семинар ние требаше да одиме у болница.требаше да бидеме у 9 во александар палас а 8и 30веке јас спремен за болница,ми дојдоа зборови од библијата моли се.отидов у вецето и седнав на шољата и почнав да се молам и реков на крај :пишано е нема да знам дека е отровно ке го јадам отровно и ништо нема да ми биде (во библијата вели исус ке ве трујат без да знаете и ништо нема да ви биде) и одеднаш ме облеја жештина почнав да се тресам замисли исповратив само она кое ми беше непотребно (отровот) а јадењето остана во мене.така стасав и на семинар по 15мин скроз прекина алергијата.така да верувам и во исцеление тоа беше првото исцеление после покајание.а после некој месец после тоа бев крстен и во светиот дух зборување јазици.:smir::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom