Ви се случила некоја натприродна работа?

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Во една убава книга читав дека кога душата ни е горе и го избираме нашиот следен живот, а секогаш се бира со одредена цел, ни се оставаат во сеќавање одредени знаци или ситуации кој ги знаеме како de zavu, и кој всушност треба да ни го насочат овој живот во одреден правец. Можеби се работи токму за таков знак, ако знаеш да медитираш побарај го одговорот во медитација-секогаш го добиваш.
Кажи ја книгата:smir:
Мислиш дека таа е правецот?
Сум пробал да медитирам ама или мува ке ми застани на нос,или ќе ми текне на некоја дента што сум ја видел.
Може никој правилно не ме научил:toe:
Во една книга читав Мозокот е најтешко да го скротиш:)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Кажи ја книгата:smir:
Мислиш дека таа е правецот?
Сум пробал да медитирам ама или мува ке ми застани на нос,или ќе ми текне на некоја дента што сум ја видел.
Може никој правилно не ме научил:toe:
Во една книга читав Мозокот е најтешко да го скротиш:)
Точно има техника и за тоа како да се скроти мозокот.Јас не сум тренер и неможам да те научам но можеш да поминеш еден семинар во Art of living има кај нас обучени инструктори или семинар за раскинување на врски-и таму се учи медитација. Медитацијата е всушност тоа како да научиш да се апстрахираш од околината и да го смириш умот.

Книгата е Патот на душите од Мајкл Њутн
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Точно има техника и за тоа како да се скроти мозокот.Јас не сум тренер и неможам да те научам но можеш да поминеш еден семинар во Art of living има кај нас обучени инструктори или семинар за раскинување на врски-и таму се учи медитација. Медитацијата е всушност тоа како да научиш да се апстрахираш од околината и да го смириш умот.

Книгата е Патот на душите од Мајкл Њутн
Ма видов баш вчера дека на едно место даваат курсеви,ама некако да идам за да учам да медитирам???
Ќе побарам некаде низ интернет.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Ма видов баш вчера дека на едно место даваат курсеви,ама некако да идам за да учам да медитирам???
Ќе побарам некаде низ интернет.
Може пробај, па ако има нешто што не ти е довојно јасно пиши можеби ќе знам.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај да речеме дека тука треба да го пишам ова...Веќе десетина дена дома слушам некој звук, титкање, што трае дел од секунда, и се јавува на секои 10-15мин. Во која соба и да отидам се слуша со иста гласност, а од каде доаѓа не можам да утврдам. Ги прашувам моиве дома, врска немаат. Конспираси агеинст ми...:zlo:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Ај да речеме дека тука треба да го пишам ова...Веќе десетина дена дома слушам некој звук, титкање, што трае дел од секунда, и се јавува на секои 10-15мин. Во која соба и да отидам се слуша со иста гласност, а од каде доаѓа не можам да утврдам. Ги прашувам моиве дома, врска немаат. Конспираси агеинст ми...:zlo:
Pa mozes da se obides da go snimis zvukot.Pa ako se snimi togas okay.baraj nekoe resenije. a ako ne se snimi togash.....:P:P znachi deka ne postoi,:D:D::D:D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Pa mozes da se obides da go snimis zvukot.
Е како да го снимам кога е дел од секунда, не знам кога ќе се појави :) Обична титка е, ама чудно ми е, немам таков уред дома, кој постојано ќе произведува таков звук.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Е како да го снимам кога е дел од секунда, не знам кога ќе се појави :) Обична титка е, ама чудно ми е, немам таков уред дома, кој постојано ќе произведува таков звук.
Епа нели на 10 минути ти се појавува, еднаш на среќа ќе го фатиш, иако се сомневам дека би можел да го снимиш, нели од твоите дома никој не го слушал, значи кај тебе во мозокот се слуша само..:/
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Е како да го снимам кога е дел од секунда, не знам кога ќе се појави :) Обична титка е, ама чудно ми е, немам таков уред дома, кој постојано ќе произведува таков звук.
pa kaza neli deka se pojavuval zvukot na sekoi 10-15 min. Pa mozes barem polovina cas da ostavis nekakov ured za snimajne i sugurno ke go fatish.
Bilo toa so diktafon, so mobilniot ili preku tvojot PC...zavisi do tebe. Ako ne go snimish...ti preporacuvam...:P:P da posetish psiholog(bez navreda) no da slusam samo jas takov zvuk navistina bi go napravil toa.

Pozdrav
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Ај да речеме дека тука треба да го пишам ова...Веќе десетина дена дома слушам некој звук, титкање, што трае дел од секунда, и се јавува на секои 10-15мин. Во која соба и да отидам се слуша со иста гласност, а од каде доаѓа не можам да утврдам. Ги прашувам моиве дома, врска немаат. Конспираси агеинст ми...:zlo:
Мислам дека не еднаш ни се случило да ни свират ушите?
Претпоставувам да не е тоа.
Нели некогаш викаш "Погоди кое уше ми свири"
А ако не е тоа и не е исто убаво ти вика другаров земи си мобилен до тебе и коа ќе го слушнеш сними и ќе видиш дали е во твојата глава или може стварно нешто свири:)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Аман бре, не сум будала:tv: И сабајле пак титна, и татко ми го слушна конечно.
 
?

..........

Гостин
Аман бре, не сум будала:tv: И сабајле пак титна, и татко ми го слушна конечно.
Мора да има нешто некој уред кој го дава звукот ...надвор или во просторијата....

или можеби некој дух ти се шета по куќи со мобилен:vozbud:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Аман бре, не сум будала:tv: И сабајле пак титна, и татко ми го слушна конечно.
Не реков дека си будала(ќути што го глушна татко ти иначе ќе се сомневавме веќе:)):smir:
И како си го објаснувате со татко ти?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не реков дека си будала(ќути што го глушна татко ти иначе ќе се сомневавме веќе:)):smir:
И како си го објаснувате со татко ти?
Го заболе уво него:tv:. Не знам стварно чудно ми е, али ништо сериозно да се потресувам, таман работа.:smir:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Мислам дека не еднаш ни се случило да ни свират ушите?
Претпоставувам да не е тоа.
Нели некогаш викаш "Погоди кое уше ми свири"
А ако не е тоа и не е исто убаво ти вика другаров земи си мобилен до тебе и коа ќе го слушнеш сними и ќе видиш дали е во твојата глава или може стварно нешто свири:)
хахахахаха...Најбоља ствар што сум ја прочитала на форумов. Што викаш или му свири во глава или стварно нешто има кај него дома . А што ако додека преслушува трака пак му свирне у глава??? Како да му се помогне на човеков? Добро е што и татко му слушнал. А шефе да не имаш дома некој титкачки уред?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom