Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
18 ноември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
14
Deza Vu dozivuvam,kako da se spravam ?:(

@9/11 World Trade Center.
Koga kulite padnaa,pri cistenjeto na povekje sliki se pojavuvashe baba,misterichno..nikoj ne ja poznavashe.Go imashe na internet nekade ova,ama neznam kade potochno.
I do den denes,babata na slikite ne e otkriena,i ostanuva Misterja.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Иако ми избришаа мислење, а бев озбилна ќе пишам нешто што стварно ми се случи пред два месеци можеби а е слично со постот на mina_d.
Заспав и почнав да сонувам. Сонот беше како некој ме брка и ме фаќа за врат, почнува да ме дави. Кога почнав да сонувам, додека бегав од тој некој пробував да ги отворам очите и неможев, целата бев укочена, а кога ме фати за врат почнав и да се гушам. Тоа се случуваше околу 30секунди ама во тој момент мене ми траеше цела вечност. Знам само кога ги отворив очите ми беа полни со солзи и после тоа неможев да заспијам, срцето ми чукаше пребрзо, бев извадена од памет.
и мене истото ми се случи пред некоја вечер :ija:
 
Член од
22 април 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ова е лошо напишано или јас не го сватив?

За сите една како констатација.Од искуство ви кажувам дека тоа што вие го нарекувате дека ве гмечи некој во сон ми се имаше случувано и мене да не речам цело детство па и сега.Објаснение сакале да признаеме или не не е ништо друго туку мозокот е буден а ти сеуште не можеш да се разбудиш.Тука се јавуваат тие моменти дека некој не те пушта,па после колку и да било лошо искуството си радосен дека ете и тебе ти се има случено нешто многу Чудно.Најчесто се случуваат кошмари кога ќе го преспиеш денот па вечерта пак се трудиш да спиеш.Тука телото е одморено и само се мачи и сонуваш лошо.
можно е да си во право! некако објаснувањето ми е прифатливо, мозокот буден а се мачиш да се разбудиш! ете искрено ме подзамисли и сега повеќе верувам дека стварно беше само сон! ама како да си го избришам од глава тоа што ги отварав и затварав очите,тоа што бев свесна,свесна дека ме разбуди тежина, што не можев да викам а знаев дека моите спијат во другата соба па ќе ме слушнат и ќе ми помогнат... Кога сонувам страшен сон откога ќе се разбудам помислувам,,уф помина,било само сон,, а тогаш само помислив дека веќе се тргна од мене и можам да станам...
Не знам колку можам да објаснам точно како беше, и воопшто не ми е несватливо како може некои луѓе да не ми веруваат,пошто и јас не верував дури не ми се случи таа чудна работа или тој сон(не знам како да го наречам)...а можеби и уште не верувам! не знам,стварно не знам! во секој случај можно е да си во право! дај боже да беше сон! сигурно било сон :smir:
 
O

Orion.

Гостин
можно е да си во право! некако објаснувањето ми е прифатливо, мозокот буден а се мачиш да се разбудиш! ете искрено ме подзамисли и сега повеќе верувам дека стварно беше само сон! ама како да си го избришам од глава тоа што ги отварав и затварав очите,тоа што бев свесна,свесна дека ме разбуди тежина, што не можев да викам а знаев дека моите спијат во другата соба па ќе ме слушнат и ќе ми помогнат... Кога сонувам страшен сон откога ќе се разбудам помислувам,,уф помина,било само сон,, а тогаш само помислив дека веќе се тргна од мене и можам да станам...
Не знам колку можам да објаснам точно како беше, и воопшто не ми е несватливо како може некои луѓе да не ми веруваат,пошто и јас не верував дури не ми се случи таа чудна работа или тој сон(не знам како да го наречам)...а можеби и уште не верувам! не знам,стварно не знам! во секој случај можно е да си во право! дај боже да беше сон! сигурно било сон :smir:
За ова има совршено научно објаснување, состојба позната како ,,sleep paralysis,, баш на википедија читав пред некој ден па ако те занима прочитај си:smir:

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
За ова има совршено научно објаснување, состојба позната како ,,sleep paralysis,, баш на википедија читав пред некој ден па ако те занима прочитај си:smir:
омг и мене ми се има десено, очите успеав да ги отворам, се освестив малце, ама телото не ми мрдаше! :) џабе командите! сакав да викнам, неможев! :) интересно беше :) малце ме подисплаши tho xD
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Pred nekolku casa na skolo mi se sluci edna cudna rabota.:S:S:S:s.....Si sedam taka na cas po angliski, pred mene imase edna prazna klupa kade ucenicite ne bea dojdeni. Edno vreme stolceto se pomrdna i toa zdravo s epomrdna, kako nekoj da go turka. Se pomesti nakaj mene. Jas ubavo gledaf i nikoj ne go turni, ni so raka ni so noga. neznam sto se sluci, ama ne im veruvav na svoite oci i seuste ne znam sto bese toa.....:S:S:S::D:D:Dpotoa mozebi 5 minuti ostanav zacuden ..... i ushte se cudam kako mozi edno stolce samo da se pomesti.:S:S:s
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Парализа за време на спиење и мене ми се има десено. Отворив очи, беше негде 9 саат сабајле, и не можев да мрднам, ни да викнам, буквално само со очите можев да трепка. И се уплашив, сакав да викнам за да дојде некој да ме помрдне или нешто слично, мислам дека дури и ми произлезе некој звук од устава. Појма немам како ми пројде.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
многу често ми се случува ако иам спиено преку ден, преку ноќ да имам во себе нешто чудно да неможам да мрднам и тн :kesa:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Парализа за време на спиењето (за која зборувате) ми се има случувано неколку пати и сум забележал дека секогаш лежам на грбот. Сакам да кажам дека СЕКОГАШ кога ми се случува, таа вечер сум заспал лежејќи на грбот. :salut:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
koga legnuvate da spiete i nautro koga 'e se razbudite napravete sopstvena заштита. Визуелно замислете голем енергетски балон околу вас на растојание од вашете раце кога ќе ги испружите. И кажете дека подигате енергетска заштита која ве штити од сите можни негативни напади (енергетски и физички ). Така сте заштитени од сите видови на несреќи и енергетски напади на ниски души.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Epa dvete devojcinja so zavrsija u bolnica , edno vreme bea na anti-depresivi i lekovi protiv nesonica , oti ne mozea da spijat , psihata im se pobrka. Sea samo ednata uste pie nekoi apcinja Rozelem , drugata e podobra i pie lekovi oti i se trese rakata. A za drugarceto so zavrsi u klinikata uste d"tka i mumlja u zborenjeto , lekarite so go lecea , defektolozi , kazaa deka nema da si go vrne normalnio govor , cel zivot ke d"tka.

I na mene i na drugite , taj den ni go promeni zivoto . Jas prvata godina od taa slucka od doma ne izleze od strav , cela godina u sobata si ja pomina i spiese so zapalena siljica i televizor. Ke go imase ovoa i na vesti , ama naste roditeli se odlucija da ne objavuvame nisto i da ne zboreme za toa , za da ne se sluce nesto postrasno ili sl. I do denesen den ne znaeme cii duh( ili so i da bese toa ) bese taj , da znaeme ke se izvineme na grobo , taka trebalo kaza ni popo.
Го прочитав тоа цело кај шо ја раскажуеше случката и имам неколку прашања.. Да не глеаше некој хорор филм па сакаш да не зезаш нас? (ако не, читај надоле) :)
Шо и е денеска на таа куќа ? Одите ли таму уште по тој пат и дали на друг му се случило некоја чудна случка у тој реон ? Ја видовте ли убаво бабичката, како изгледаше што носеше...? И тој шо излегол шо избегал од вратата неможе ли денеска да каже шо видел? Замоли ги сите 6 шо сте биле таму да напишат и они нешто за случкава се разбира ако сакаат и ако можат

Сепак не ми се верува дека е вистина, а стварно многу добар хорор филм ќе испадне од оваа приказна
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Мистериозни средби

Значи живеам во Скопје што не е некој голем со жители како Мексико сити ама не е ни мал до толку.Се случуваше една девојка да ја сретнувам низ милиони различни локации.Да сум ја сретнувал на пример на рок журки ок или во центар само,имав логичко објаснување,ама неа буквално насекаде.Не ме познава лично,а ни јас неа.Ми било дебилно да ја запрам и да и речам"Еј знаеш се знаеме секој ден те сретнувам"
Ми имаа речено некои луѓе дека нема случајност и дека мора да има нешто во смисол као ЗНАК?
Би сакал мислења ама не со зезање подбив.Дали ви се случило?
И да правиме разлика од среќавање да некој човек што секој ден иде со ист автобус на работа со вас или на школо па логично е да се среќавате,туку баш идете на Матка и таа или тој таму.Се надевам се разбравме:pos2:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
можно е татко ти да ја потплатил да те следи да не праиш бељи :pos2::pos2:
шала на страна, не верувам во некакви си знаци, коенциденција :wink:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Mora da e nekakov znak.Pa zapoznaj ja devojkata.Prijdi i.Prasaj ja nesto.Mozebi ke stanete prijateli, a mozebi i neshto poveke.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Значи живеам во Скопје што не е некој голем со жители како Мексико сити ама не е ни мал до толку.Се случуваше една девојка да ја сретнувам низ милиони различни локации.Да сум ја сретнувал на пример на рок журки ок или во центар само,имав логичко објаснување,ама неа буквално насекаде.Не ме познава лично,а ни јас неа.Ми било дебилно да ја запрам и да и речам"Еј знаеш се знаеме секој ден те сретнувам"
Ми имаа речено некои луѓе дека нема случајност и дека мора да има нешто во смисол као ЗНАК?
Би сакал мислења ама не со зезање подбив.Дали ви се случило?
И да правиме разлика од среќавање да некој човек што секој ден иде со ист автобус на работа со вас или на школо па логично е да се среќавате,туку баш идете на Матка и таа или тој таму.Се надевам се разбравме:pos2:
Во една убава книга читав дека кога душата ни е горе и го избираме нашиот следен живот, а секогаш се бира со одредена цел, ни се оставаат во сеќавање одредени знаци или ситуации кој ги знаеме како de zavu, и кој всушност треба да ни го насочат овој живот во одреден правец. Можеби се работи токму за таков знак, ако знаеш да медитираш побарај го одговорот во медитација-секогаш го добиваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom