Ви се случила некоја натприродна работа?

V

VeniVidiVici

Гостин
Да, мене ми се случи најчудната работа на светот дури студирав.
Ми остана уште еден испит и го полагав три пати и никако неможев да го положам иако знаев скоро 100% од материјалот. После третото полагање, еден другар кој работи како обезбедување му отиде на професорот дома и во наредната сесија положив со 10-ка.
Чудно е нели? :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Екстремно чудно... да се позамисли човек што се му дал другар ти на геј професорот.

Ок, добредојде во мистерии - ама знај и тука има правила на игра - како и секаде.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Екстремно чудно... да се позамисли човек што се му дал другар ти на геј професорот.

Ок, добредојде во мистерии - ама знај и тука има правила на игра - како и секаде.

Мислам дека не прекршив никакво "правило на игра" на темава. Ова е демократски форум и така да ја само си кажав што е за мене чудно, а ако вие тоа не го прифаќате, тоа е друга работа. И ја не прифаќам ништо од оние духови и други глупости што им се "појавувале" на некои, па не ве обвинувам и не ги искривувам вашите постови па да коментирам на нив извадени од контекст. Ако навистина верувате во вакви работи тоа е ваша работа, ја верувам у наука и во фокажани факти.
Е сеа поентата е што секој кој сака може да си каже нешто што му се случило а што го смета за чудно, а доколку ти не го сметаш, тоа е твој проблем. Некој и твоите постови не ги смета за чудни па не ти реплицира на таков начин со извртување на твоите постови во геј контекст.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
За мене е далеку полесно, ако не го сметам за чудно ќе го избришам. Проблемот е што со вакви постови ќе охрабриш и некои други да пишуваат за банални работи кои за нив се чудни... дај те молам... чудно било како после посетата на твојот другар тепач овој те пуштил на испит, се прашувам како воопшто и самиот испит не ти бил чудо, или па завршувањето на факултетот.

И толку од дискустијата тука - ако сакаш да реплицираш повели на профил, колега инженер.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
За мене е далеку полесно, ако не го сметам за чудно ќе го избришам. Проблемот е што со вакви постови ќе охрабриш и некои други да пишуваат за банални работи кои за нив се чудни... дај те молам... чудно било како после посетата на твојот другар тепач овој те пуштил на испит, се прашувам како воопшто и самиот испит не ти бил чудо, или па завршувањето на факултетот.

И толку од дискустијата тука - ако сакаш да реплицираш повели на профил, колега инженер.
Доколку си дипломиран инженер би ти било совршено јасно колку боли да положиш се во рекорд и да те заебава некој старец. Дипломирав на ФЕИТ - ИКИ или ако си од постарите генерации го знаеш смерот како КТИА(компјутерска техника,информатика и автоматика). Чудно го сметав затоа што видов колку заканата може стимулативно да влијае врз човекот.И да навистина е најчудната работа која ми се случила.Ако не соодветствува со темава, чувствувај се слободен да ја избришеш.Поздрав и се најдобро.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Останува, но останува и правилото дека темава е за чудни - паранормални - необјасниви работи.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
пред некој ден коа изглеав утакмицата јуве-астон вила и накај 1 саат више чурев... како и да е.. отидов на тереаса(у куќа живеам) а меѓу другото сите светла по дома беа изгасени.... и ај сеа.... искачам на воздух стојам така нема ни 2 минути... и глеам нешто мрдна на 5 метри од мене у двор(а дворот нема ни дрвце ни грмушка)нешто мрдаше на плочките у дворот... и не можам нишо да видам.... мојава улица е ќор-сокак и нема гужва уопште... широка е некој 3-3.5 метри живо светло улично па ни и у двор нема.. сите спиеа тоа време... и нема врска се испостави мачка било тоа.... и ппо неполна минути позади мене слушам чекори(а дома сестра ми спие у друга соба)значи сам сум... и слушам туп туп туп крц туп:nesvest: палам мобилниот и светам никој нема.... и си истрчкав до соба ко детенце седнав и по саат време заспав... ама какви беа чекорите тоа невидено... можам да се кладам дека имаше нешто(иако се надевам дека немало) :D
мора да било Тек Најн. Тој е King Of Darkness:vozbud:
абе мене еднаш ми се случи така заебана ствар. Беше годинава 28 Август мислам, ко че се оди до манастири шо се во близина на градојве појма неам како оди то нема врска. Знам се договориве другариве да одиме Трескавец ( пошто ние прилепчанчинава таму си ојме :) ) и ајде порано да се тргни.... кога? ајде 5 сато да бидиме собрани до 5 ипол да бидиме до Кулите за да не не фати сонцето. И јас во 4 си излегувам од дома. Си појдов до бурекџилницата тука шо е си зедов за јадење и тргнав да одам таму кај шо се чекавме. 4 ипол сато, можиш да претпоставиш колку е раздвижено...., жив чоек нема бе. И поминувам покрај една зграда пред да излезам на булевар. И си поминувам знајш ( уште нема ни кола ни луѓе ништо ) и брат точно на десново уше ми зборна нешто онака со здебелен глас. Жими се. Ништо не разбрав ама преубо го сетив како да ми шепоти точно на уше. И сеа посран од страв си викам да се свртам или не, се вртам ништо. Се пулам напред кизнај од кај изникнаа луѓе, коли :toe:. Со трчање кај шо се чекавме, ајде на манастир сите пари шо ги имав ги дадов за свејчи ( едно 20 зедов :pos2: ) и се отепав крстење. Појма неам шо требаше да значи тој/таа шо ми шепна, појма неам дали воопште требаше и свејчи да палам, али пусти страв брат, можи не сум верник ама тогаш да видиш како проверував и во дедо боже и џаол ванус и шо не
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.785
Поени од реакции
6.770
Неколку пати досега ми се случило кога сме со сестра ми дома заедно и јас во ум така си пеам некоја песна, не ебитно која и оп по 5-6 минути истата таа песна ја пее сестра ми на глас, а јас ништо не сум и кажал ниту сум зборнал лице в лице со неа во тие 5-6 минути.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Неколку пати досега ми се случило кога сме со сестра ми дома заедно и јас во ум така си пеам некоја песна, не ебитно која и оп по 5-6 минути истата таа песна ја пее сестра ми на глас, а јас ништо не сум и кажал ниту сум зборнал лице в лице со неа во тие 5-6 минути.
Заедно слушате радио телевизија,ми се има и мене случувано ама тоа донекаде се објаснува.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
Неколку пати досега ми се случило кога сме со сестра ми дома заедно и јас во ум така си пеам некоја песна, не ебитно која и оп по 5-6 минути истата таа песна ја пее сестра ми на глас, а јас ништо не сум и кажал ниту сум зборнал лице в лице со неа во тие 5-6 минути.
не е то нешто мн чудно како шо рече демнач-појчето време го поминувате заедно слушајчи исти песни..
и мене ко за така ми се има случено на пр си пем некоја песна в ум и малце и на глас си потпевнувам и сестрами во исто време истава песна ја пеј истио дел ко мене...
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Se imam videno vo son kako spijam i nad mene visi nekoja crna zenska siueta i pravi nesto so racete , ne znam sto .. kratko se gledav i se razbudiv posle toa .. den potoa , fativ teska nastinka so 41 C temteratura .. toa bese nesto pred 12-13 godini ..
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
гледам како од планинава нагоре кон облаците оди некоја бледа сивкасто-бело-кафеава светлина.....
Е АЈ ОБЈАСНИ ОВА
Imam zabelezano takva svetlina. Se pojavuvase cesto noke zad planina vo Prilep nekade okolu 22 casot.
Neobjaniva crvena svetlina koja doagase od zad planina svetese mnogu silno i go zacrvenuvase celoto nebo.
Si postavuvav poveke logicni objasnuvajna, ana nikoe od niv ne bese tocno. AJ kazete mi od kade moze da doaga takvo crveno svetlo?????

Se pojavuvase dna sekunda, i isceznuvase. Taka pravese nekolku pati vo rok od 5 minuti i ....gotovo KRAJ. go nemase poveke....Ovaa godina go nemam zabelezano toa svetlo.
 
Член од
15 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Eve moja slucKA:
Jas sum prva godina i na pocetokot na septemvri majka mi i tatko mi otidoa vo stranstvo jas stanuvam vo 5:30 za skolo,ama ednas se spremav do 5:45 i si velam da dremnam malce vo dnevnata zosto trgnuvam vo 6:30 i ne sum si navila saat mislejki deka ke se razbudam i okolu 6:25 sonuvam majka mi me budi za skolo i mi vika ,STANI KE ZAKASNES,posto patuvam so avtobus ako go ispustam i kraj .Ne samo sega mnogu pati taka do 8 odd jas sum se uspala a vo 7:30 ni pocnuvat casovite i okolu 7:20 slusam glas oddaleku mi go kazuva imeto i mi veli stani ke zakasnis istiot glas e od majka mi koja veke e otidena na rabota mnogu pred toa.Ima li nekoe logicko objasnuvanje? Mozda vi e smesno ama malce pa... :toe:
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Eve moja slucKA:
Jas sum prva godina i na pocetokot na septemvri majka mi i tatko mi otidoa vo stranstvo jas stanuvam vo 5:30 za skolo,ama ednas se spremav do 5:45 i si velam da dremnam malce vo dnevnata zosto trgnuvam vo 6:30 i ne sum si navila saat mislejki deka ke se razbudam i okolu 6:25 sonuvam majka mi me budi za skolo i mi vika ,STANI KE ZAKASNES,posto patuvam so avtobus ako go ispustam i kraj .Ne samo sega mnogu pati taka do 8 odd jas sum se uspala a vo 7:30 ni pocnuvat casovite i okolu 7:20 slusam glas oddaleku mi go kazuva imeto i mi veli stani ke zakasnis istiot glas e od majka mi koja veke e otidena na rabota mnogu pred toa.Ima li nekoe logicko objasnuvanje? Mozda vi e smesno ama malce pa... :toe:
Тука нема ништо чудно.Потсвеста си работи 24 часа и тоа е.:helou:
 
Член од
15 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
so znam ne vikam ne ama malku mi e cudno :toe: ne znam so da mislam a ima i drugi cudni raboti raskazuva edna komsika : Taa bila na 2 sprat i se banjala gi ostavila necistite alista vo korpata za alista se oblaka i koga se simnuva nadvor pred vratata gi gleda istite necisti alista , a vo dvorot ima lugje i tvrdat nisto ne videle aj Romanticarka objasni go ova :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom