Ви се случила некоја натприродна работа?

_Perdika_

Proud To Be Macedonian!!!
Член од
7 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Мене во последнава година почнаа да ми се случуваат помалку нормални работи, незнам што може да биде, моите ми викаат дека на психа ми е ама ја не верувам до толку да сум забегал па да ми се присторуваат тие работи. Најпрво пред речиси неполна година се деси да нема струја кај мене, таков јас легнувам и полека кај лустерот почна да се оформува светлечки круг и да станува се поголем, кругот се изгуби и после неколку минути од левата страна од креветот од паркетот исто се појави јака светлина и брзо се изгуби, па после па од десната, потоа седам кај мене во соба, а никој немасе на спратот и слусам чекори како некој се движи, си викам ај некој дошол не сум осетил, и одеднас кваката од вратата почна де мрда како некој да сака да отвори и јас таков да отворам, отварам нагло и никој нема пред врата, се смрзнав, третото што ми се деси е исто кај мене во соба беше негде после нова година, и имав еден дедо мраз што треба да се навие за да ја исвири музиката, и пред тоа се случувало да почне да свири но ептен малце, но тогаш почна да си ја свири цела песна до крај некојси 3 мин, и последното нешто што ми се случи беше вчера, седам на компјутер разговарам со еден другар по МСН и требаше да искочам на улица, станувам јас за да искочам и почнаа венецијанките на прозорот да се маваат во стаклото, а бесе затворена и вратата и прозорот. А во врска со сонови еднаш ја имам сонувано мојата покојна баба со едно мало детенце, ми доагја онака налутена и ми вика ке видите вие на 23 август, а јас овој сон го сонував некаде март мислам дека беше. И јас го кажувам сонот на моите и они ми викаат ајде бе сонови се тоа не се замарај толку. И доаѓа 16 август тетин ми доживува инфаркт и точно на 23 август умира. МОже било коинциденција но не верувам
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Во последно време да не се урочам и не ми се десило нешто баш.Ама еднаш....брррр.....беше измегу 18.00 и 19.00 часот(така нешо) и излага сестра ми од дома да оди кај дечкото и јас сам дома си станувам заклучувам и пуштање музика гласно.Си слушам и си седам на компјутер а вратата позади мене.ОДЕДНАШ ненадејно слушам глас појак од музиката и го изговара моето име...ја сам дома незнам дали да се свртам назад или не...морав да се свртам и немаше ништо.додека се вртам накај компјутерот ми пага звучникот од системот....јас ваков:ija::ija:..си викам ај у к*рац и звучник и се станувам да го кренам ми звони фиксниот(музика никако не изгасив а си го слушнав и името и фиксниот).Следно нешто што го направив гасење компјутер,местење звучник и не ни кренав фиксен, си излегов од дома си заклучив и испопцујав се по пат.Незнам што се дешаваше не ни сакам да знам.

пу да ти*ам ко кокошка сум наежен.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Ги прочитав сите страници до една :nesum:
Мене досега ништо чудно не ми се десило фала богу..освен тоа дежа ву.
Ми се има и дешавано да сонувам некој сон и истиот да се оствари но после 3-4 месеци.:toe:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
мене ова досега неколку пати ми се има случено имено се работи за сон рано насабајле го сонувам Тоше и нагло се будам, палам телевизор и прво што ми испаѓа на тв е песна на Тоше, уффф се наежив цел ден денес го мислам!

доста пати так ми се има случено да сонувам некој и ми се јави во моментот... чудно!
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Пред 1 година сонував како сум била на пазар и гледам луѓе како поминуваа покрај мене , сосема јасно ги гледав...кога се разбудив и кога другиот ден отидов на пазар , ја видов истата случка што ја сонував..и истите луѓе..се беше исто како во сонот. Никогаш повеке вака не му се случило..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Има еден сон што го сонувам пред некој близок од страна на мајка ми да почине. Три пати сум сонувала и три пати имаат умрирано луѓе воглавно млади (до 50 год). Страв ми е и секогаш кога ке го сонувам тој сон се спремам за најлошото.. некои ќе речат до некој степен е добро пошто на некој начин подготвена си за се што следи ама верувајте тие неколку месеци дури да се случи ми се пеколни, живеам во исчекување. Им кажав и дома.. прво незнаев дали постапувам правилно и ги секирам предвреме (посебно мајка ми) али отсега не кажувам пошто несакам да ги вознемирувам.

Исто така, видно се вознемирив од еден сон што го сонував ноќта пред да се сруши францускиот ербас во атлантикот. Сонував како авион се срушил во охридското езеро и сите граѓани од струга се обидувавме да ги спасиме жртвите. Го гледав како паѓа, бев со мајка ми и сестра ми и во тој момент им реков видите колкава срека сме имале што го испуштивме овој лет, авионот се сруши. Имало мн повредени, сепак повеќето биле живи, немало мн загинати. Контрадикторно, во атлантикот сите загинаа. Кога станав сабајлето и ја прочитав веста на интернет бев шокирана, никогаш не ми се случило ништо слично. По цели денови читав новости и до ден денес сеуште ја пратам истрагата за таа несреќа.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Има еден сон што го сонувам пред некој близок од страна на мајка ми да почине. Три пати сум сонувала и три пати имаат умрирано луѓе воглавно млади (до 50 год). Страв ми е и секогаш кога ке го сонувам тој сон се спремам за најлошото.. некои ќе речат до некој степен е добро пошто на некој начин подготвена си за се што следи ама верувајте тие неколку месеци дури да се случи ми се пеколни, живеам во исчекување. Им кажав и дома.. прво незнаев дали постапувам правилно и ги секирам предвреме (посебно мајка ми) али отсега не кажувам пошто несакам да ги вознемирувам.

Исто така, видно се вознемирив од еден сон што го сонував ноќта пред да се сруши францускиот ербас во атлантикот. Сонував како авион се срушил во охридското езеро и сите граѓани од струга се обидувавме да ги спасиме жртвите. Го гледав како паѓа, бев со мајка ми и сестра ми и во тој момент им реков видите колкава срека сме имале што го испуштивме овој лет, авионот се сруши. Имало мн повредени, сепак повеќето биле живи, немало мн загинати. Контрадикторно, во атлантикот сите загинаа. Кога станав сабајлето и ја прочитав веста на интернет бев шокирана, никогаш не ми се случило ништо слично. По цели денови читав новости и до ден денес сеуште ја пратам истрагата за таа несреќа.
Nisto strasno angelce ne se voznemiruvaj:smir:Mi se slusuvalo i mene i naviknat sum.Pa ke se naviknes i ti na toa.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Пред некој ден легнав да спијам сестра ми не беше дома и ми се слушаше како некој да диши.:uvo:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Kaj nas doma se ima deseno za sveti Jovan neli koa sepraat tie pivtii ili kako i da se vikaat vecerta koa gi ostavaat za da se strvdnat padna pegla vrz eden tanjir najgolemiot i go skrshi :S a cudnoto e kako padna peglata poso ne beshe na kraj staena beshe staena skroz pozadi kako se dovleckala da padne...se naeciv:nesum:
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pred nekoe vreme mi raskazuvase edna mn dobra drugarka i sekako nejze i veruvam se i poso go kazuvase so mn strav sekako deka i veruvam....Edna nok dodeka spiela bila cvrsto zaspana ali nekade na polnok taka osetila kako roletnite na nejziniot prozor se krevaat i se spustaat nagore nadolu zna4i majka i i tatko i se na dolni sprat od kukata a taa e sama potpolno sama na 2 sprat..i sea dodeka spiela nekoj i stail raka na nejzinoto lice se obidela da vika ali nemozela da vika poso toa bilo pregolema silaCITIRAM:"Ja osekav rakata kako me drzi ko da bese vistinska ali sepak nemozese nisto da vleze vo soba deka se bese zaklu4eno bukvalno sebev preplasena toa traese nekolku minuti rakata bese preteska nemozev da ja trgnam od mene..po nekolku min toa pomina stanav i mi bese strav da ja zapalam svetilkata poso mislev deka koa ke ja zapalam ke vidam nekoj..go zemav mobilniot i so pla4enje i se javiv na moite na domasniot telefon deka premnogu bev preplasena"....Potoa koa se kacile nejzinite roditeli razgledale i videle deka ne postoi nikakva moznost nekoj 4oek da vlezi vo kukata a i toa sop roletnite CUDNO so koja cel roletnite se digale i spustale neame vrska ali sepak i veruvam..



uste edna takva slu4ka ali koa mi se ima mene deseno...ednas sedime so edna drugarka od skopje vo kukata na nejzinata baba koa sto bese stotuku po4inata..sedime taka na krevet a krevetot e zavrten nakaj vratata(zna4i koa sedis pogledot ti e nakaj vratata)i taka sedime jas pa setsra mi pa uste edna drugarka i naednas se pojavi edna zena celata vo crnoo celataa i ne pogledna sitee zna4i ja gledavme site 4 nemozev da haluciniram samo jas deka ja vidovme site 4....Ne gledase zenata nekolku sekundi i ja snema za mig neznam dali e bilo nekoj znak dali duhot na pokojnata baba ali sepak se skamenivme od strav bese precudnoo poso zenata bese bez noze i kako da lebdese vo vozduh lolll...CUDNO A?moze nema da veruvatee ljuge ali vidovme so svoi o4i vistina postojat takvi raboti:(:(:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има тема за сонови бе... т.е ги има неколку во зависност од тоа што мислите дека сонувате.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Mene toa sto mi se ima sluceno e povrzano so son i so grobista.
Na pladne dodeka spiev go sonuvav tatko mi kako sedi na podot pokraj krevetot i ja drzi i ja pritiska negovata desna noga kaj zglobot.
(Inaku tatko mi e pocinat).
Koga se razbudiv ne mu pridadov nekoe znacenje na sonot.
Istiot den vecerta imav dogovoreno fudbalska utakmica na edno igraliste -balon.Otidov i na sred utakmica imav seriozna povreda - gi skinav ligamentite
na zglobot na desnata noga. Vecerta mi tekna za sonot i svativ deka bilo predupreduvanje.
E sega pred mene dvajca moi kolegi so koi igrav fudbal imaa isto serizni povredi- skrsena raka i skrsena noga a razbrav i za drugi igraci od drugi ekipi deka imale seriozni povredi.
Nabrzo doznav deka vednas pozadi igralisteto-balonot ima selski grobista koi posetitelite ne mozat da gi primetat.
Mislam deka tie grobista se pricina za site tie povredi i normalno poveke ne stapnavme tamu.
Inaku ova igraliste- balon (ako uste postoi ) se naoga vo edna skopska selska opstina( ne mozam da kazam koja).

- Vo vrska so sonot da kazam deka imav povtorno predupreduvanje preku son koe ovoj pat go svativ seriozno i se uveriv deka nekoja duhovna sila mi pomaga.
Toj period rabotev gradezno na iskopuvanje zemja i vecerta na son povtorno mi se pojavuva tatko mi i gledam kako go potrupuva zemja,pesok i vika za pomos. Se razbudiv odma vecerta i potsetuvajki se na prviot son resiv da ne odam na rabota toj den.
I navistina naredniot den imalo golem odron na zemja no za sreka bez posledici.
Toa e во Стајковци.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Па ми се имаат случувано чудни работи,претходните 3-4 месеци сонував ептен чудни сонови,а исто така имав многу дежа ву случаи,како на пример места на коишто не сум бил,а кога ќе одев таму се чувствував како да ги знам веќе тие места,исто така и некои случки со другарите кога зборуваме и предвреме знаев што ќе каже некој и уште неколку други случки....сепак кога ќе имав такво дежа ву искуство,што знам многу чудно се осеќав...:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Значи луѓе јас само ќе ви кажам дека тоа психата е лудница работа. Темата почнав да ја читам од 06:00 сабајле ептен скептично, а и атеист сум, и сеа после 25 прочитени страници детално како можеше бре у пичку матер ( извинете нема цензура ) да слушам такви ебени звуци како некој тенџериња да ми чукат и разни глупи ствари?

Повеќе сум изненаден отколку исплашен. Дали сепак постои нешто паранормално, или мене ме јаде психата после толку страници прочитено срање?

Важно интересно е во овие досадни моменти.

Одам да дочитам, ако имам некои други интересни работи во меѓувреме ќе едитирам.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom