Фан клуб: Роџер Федерер

Член од
9 февруари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
И јас тоа се прашувам :toe:...сега следат турнирите на земја, да се надеваме дека ке се покажат подобро...посебно Надал.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Abe da nemase mononukleoza, mozda ke go simnea od prvo mest za edno 5-10 godini. Sega opasno mu e priblizen Nadal, a se poveke se doblizuva i Djokovic
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Колку и да сум за Федерер се појасно е дека тој ослабува во својата игра, завршно со последниот пораз во Рим од Радек Степанек.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ццц, гледам многу фанови на Федерер, а ја запоставиле темава.
Со среќа во финалето со Мареј, очекувам победа царе, покажи им дека се` уште си најдобар и дека ќе се вратиш на првата позиција:).
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ццц, гледам многу фанови на Федерер, а ја запоставиле темава.
Со среќа во финалето со Мареј, очекувам победа царе, покажи им дека се` уште си најдобар и дека ќе се вратиш на првата позиција:).
Мој човек, знам дека така и ке биде. Федо е број еден и ке биде.. за брзо:back:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Денеска во 23.00 Федерер - Мареј
Ќе биде доста неизвесно, бидејќи Мареј е во најдобра форма, но се надевам дека ќе победи ФЕДЕРЕР.
 
F

fantomX

Гостин
Вистинскиот крал... сепак не е мртов!
Да се надеваме дека ќе се врати на сарите патеки со титула вечерва!!:tv:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.458
Тежок меч ке биде сепак очекувам победа на федерер
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И јас мислам дека Федерер ќе победи ама не тешко туку убедливо:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ајде утре 5-та титула на УС Опен!!!!!После и Шангај да го освои,и се враќа на првото место на АТП листата!!!!!
 
F

fantomX

Гостин
ЧЕНТО, и финалето на Мастерс серијата во Шангај носи бодој?

Инаку, ако Федерер победи вечер, че има 13 Гренд Слем титули, и би бил само на една до остварувањето на Сампарас кој има 14. Мотив плус за Федерер.

И нешто интересно...

Мец Виландер има рецепт за тоа како Роџер Федерер да го освои Ролан Гарос: да го земе него за тренер!
Легендарниот шведски тенисер да неодамна соработуваше со францускиор играч Пол Анри Матју, но без многу успех.
Роџер цела 2008 година е во длабока криза, но по се изгледа дека на САД Опен ја врати големината, ако не и цела магија која што ја имаше порано. Тој и понатаму е во лов на својот 13-ти Гренд Слем наслов, а со освојување на Ролан Гарос би ги комплетирал сите четири титули и како што спмнавме, веќе нема да има дилеми кој е најдобар тенисер воопшто во историјата.
„Мислам дека имам искуство, а и рецепт да му помогнам на Федерер. Јас го освојував „Ролан Гарос“ порано и знам што треба за да се направи тоа. Знам некои слабости на Надал кои можат да се искористат, а Роџер не ги приметува или не пробува да ги искористи. Мислам дека би го извлекле најдоброто еден од друг и дека со мене во ложата, Федерер би можел да го освои Париз“, вели 44-годишниот Виландер


:zlo:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ЧЕНТО, и финалето на Мастерс серијата во Шангај носи бодој?

Инаку, ако Федерер победи вечер, че има 13 Гренд Слем титули, и би бил само на една до остварувањето на Сампарас кој има 14. Мотив плус за Федерер.

И нешто интересно...

Мец Виландер има рецепт за тоа како Роџер Федерер да го освои Ролан Гарос: да го земе него за тренер!
Легендарниот шведски тенисер да неодамна соработуваше со францускиор играч Пол Анри Матју, но без многу успех.
Роџер цела 2008 година е во длабока криза, но по се изгледа дека на САД Опен ја врати големината, ако не и цела магија која што ја имаше порано. Тој и понатаму е во лов на својот 13-ти Гренд Слем наслов, а со освојување на Ролан Гарос би ги комплетирал сите четири титули и како што спмнавме, веќе нема да има дилеми кој е најдобар тенисер воопшто во историјата.
„Мислам дека имам искуство, а и рецепт да му помогнам на Федерер. Јас го освојував „Ролан Гарос“ порано и знам што треба за да се направи тоа. Знам некои слабости на Надал кои можат да се искористат, а Роџер не ги приметува или не пробува да ги искористи. Мислам дека би го извлекле најдоброто еден од друг и дека со мене во ложата, Федерер би можел да го освои Париз“, вели 44-годишниот Виландер


:zlo:
Да да,носи и тоа доста бодови,собено титулата,незнам точно колку,ама знам дека високо се вреднува.Такада со УС Опен,кое носи 500 бода мислам,и Шангај Федерер се враќа назад каде што припаѓа.А иначе ова со Виландер може да биде добра комбинација,особено ако се знае дека Виландер во повеќе наврати го има освоено Роланд Гарос,против различни протиивници!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Да не го урочам Федерер,ама сигурно освојува УС Опен.Исто така Мареј е изморен и тешко дека ќе може да му се спротистави на великанот.Патем во колку се игра финалето по македонско време.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Да да,носи и тоа доста бодови,собено титулата,незнам точно колку,ама знам дека високо се вреднува.Такада со УС Опен,кое носи 500 бода мислам,и Шангај Федерер се враќа назад каде што припаѓа.А иначе ова со Виландер може да биде добра комбинација,особено ако се знае дека Виландер во повеќе наврати го има освоено Роланд Гарос,против различни протиивници!!!
Прочитај тука, па размисли дали се реални шансите да се врати на прво место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom