Најголемо дерби

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Neznam zosto site go pisite derbi Manchester Utd.-Liverpool, se znae derbi e koga igraat timovi od ist grad i togas ima zestina oti premnogu ima omraza, neznam dali nekoj gi gledal na Discovery imase emisii za najgolemite huligani koj pripagaat na navivacki glupi pa togas mozite da svatite sto e vsustost derbi i kolku ima omraza megu timovite i lugeto
 
П

Паспарту

Гостин
Neznam zosto site go pisite derbi Manchester Utd.-Liverpool, se znae derbi e koga igraat timovi od ist grad i togas ima zestina oti premnogu ima omraza, neznam dali nekoj gi gledal na Discovery imase emisii za najgolemite huligani koj pripagaat na navivacki glupi pa togas mozite da svatite sto e vsustost derbi i kolku ima omraza megu timovite i lugeto
кажи ми само дека за болдираново не си озбилен... :nesvest:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Neznam zosto site go pisite derbi Manchester Utd.-Liverpool, se znae derbi e koga igraat timovi od ist grad i togas ima zestina oti premnogu ima omraza, neznam dali nekoj gi gledal na Discovery imase emisii za najgolemite huligani koj pripagaat na navivacki glupi pa togas mozite da svatite sto e vsustost derbi i kolku ima omraza megu timovite i lugeto
а демек помеѓу ман.утд и ливерпул нема омраза или челзи...:pos2: следете фудбал па после кажувајте.....како сеа да дојде некој да ми рече...Баерн Минхен играат дерби со Минхен 1860(кој е во втора лига може и подоле)...и како овоа дерби...оти од ист град се...смешно
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
а демек помеѓу ман.утд и ливерпул нема омраза или челзи...:pos2: следете фудбал па после кажувајте.....како сеа да дојде некој да ми рече...Баерн Минхен играат дерби со Минхен 1860(кој е во втора лига може и подоле)...и како овоа дерби...оти од ист град се...смешно
Како бе смешно,нема везе тоа,како прво Минхен 1860 е у најголема криза до сега,лани играа во куп,и изиграа нерешено мислам,беше неизвесен дуел.
Нема подобро од гратско дерби.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Како бе смешно,нема везе тоа,како прво Минхен 1860 е у најголема криза до сега,лани играа во куп,и изиграа нерешено мислам,беше неизвесен дуел.
Нема подобро од гратско дерби.
не ме разбра....кажав за неговиот коментар дека дерби било само кога играле екипи од ист град...и тоа ми дојде како пример моментално....едно е градско дерби а друго е дерби како шо се Ман.Утд и Ливерпул
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Барселона:Реал Мадрид
Ливерпул:Манчестер Јунајтед
Милан:Интер
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Najgolemo derbi ARSENAL-Man utd...Avo makedonija Pla4kovica-Vardar
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
1. Boka Juniors-River Plata
2. Real Madrid-Brselona
3. Milan-Inter
4. Manchester United-Chelsea
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
PANATINAIKOS-OLIMPIJAKOS
C.ZVEZDA-PARTIZAN
PELISTER-VARDAR
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Кое според вас е најголемото фудбалско дерби? Според мене Интер - Реал М. Кога би играле овие 2 клуба натпреварот не би го пропуштил за ништо живо. Многу ѕвезди, добри потези атрактивни голови.. Само тоа можам да очекувам од тој натпревар.


најголемо дерби би било Реал М. - Милан/Барса ,сите би го гледале.

срамота е да го спомнуваш Интер тука последен пат кога освоиле ЛШ било пред повеке од 40 години не е компетентен за топ дерби !!!:tapp::baeh::pos2: позз
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
1. Барселона-Реал Мадрид
2. Бока Јуниорс-Ривер плата
3. Манчестер Јунајтед-Ливерпул
4. Милан-Интер
5. Селтик-Ренџерс
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
најголемо дерби би било Реал М. - Милан/Барса ,сите би го гледале.

срамота е да го спомнуваш Интер тука последен пат кога освоиле ЛШ било пред повеке од 40 години не е компетентен за топ дерби !!!:tapp::baeh::pos2: позз
Не замарај брат жити мене!
Затоа си прашав. Ако беше едно, ќе си отворев таква тема. Ова е најголемо дерби и точка. А вака си прашав...
Ова е според мене а кое е според вас.
поз
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Партизан-Динамо, Динамо- Звезда
Хајдук-Партизан , Хајдук- Звезда
Динамо - Хајдук , Партизан - Звезда
А истотака и во Босна има јаки дерби утакмици,посебно меѓу клубови ор различни националности
пр. Зрињски - Вележ
Невидена омраза и тензии има на вакви натпревари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom