Одмазда за неверство?!

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Dodeka ja bev na odmor mojot decko (sega bivsi) me izvaral so nekoja si orospija...ne e bitno...!
Za odmazda mu go izmuvav najdobriot drugar sto znaev deka me merka i sega se skarani! Zal mi e, ama sega neka mu bide tesko, kako sto mi bese i mi e na mene!!!
:zlo:
Oроспија раскажува за друга ороспија ХАХАХАХАХАХА :)
Бај д веј не те меракл , сакал да ти го здрви :):vozbud:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Во никој случај не би му вратила со исто, ни па да му се одмаздам на друг начин. Се случило што се случило, така сакал, па луѓе сме грешиме. Ќе раскинеме, лепо је било док је трајало и чао, пријатно. Што има да се замарам натаму и да се полнам себе со некоја мржња или желба за одмазда? Пак јас ќе сум во загуба со таа негативност..:wink:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
kakva odmazda kakvi bakraci ,
mozi da go citiram zeljko Joksim. :
drugi nek ti sudi ,
i lazno nek te ljubi,
i procices i ti kao ja
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не планирам да се одмаздувам. Едноставно, ќе му раскинам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Oроспија раскажува за друга ороспија ХАХАХАХАХАХА :)
Бај д веј не те меракл , сакал да ти го здрви :):vozbud:
:eek:ftopic:
Попаметно ќе беше да останеш на темава со постот на претходната страна.
Ова сфати го како опомена за да внимаваш како им се обраќаш на членовите во своите цитати.

Се извинувам, продолжете си со дискусија.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Ako doznaes deka te izneveril, izneveri go i ti, onda ste dvajcata kvit i moze da prodolzite so vrskata:pipi:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Е како не бе ќе се одмаздувам...ставам на игнор и терам даље...ако ме сака тоа ќе биде најтешко, да го баталам, а ако не ме сака што има да се замарам со одмазди...живот тече даље, има попаметни начини за трошење време:)
Да додадам... Простувам без одмазда и израмнување доколку вреди...:pipi:
 
Член од
14 август 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Jas ne bi se odmazdila. :nenene: Ednostavno ke si prodolzam napred i ke zaboravam. Nikogas ne bi odela po grad i da kazuvam raboti kako "kolku e los vo krevet" ili "ne znae ni da se :back: baknuva" i slicno.
Zosto bolkata koja ke ja cuvstvuvam nema da stane polesna ako go navredam nego ili tretata licnost so koja me izneveril.
Ke ostane ista...neli?

Ako doznaes deka te izneveril, izneveri go i ti, onda ste dvajcata kvit i moze da prodolzite so vrskata:pipi:

A toa nema sansi, zosto ako sakam da napravam nesto so nekogo ke bide zosto jas sakam a ne za odmazda.
I plus zosto da si ja simnuvam svojata cena i da pravam nekoi takvi ocajnicki potezi.
Ne vredi, a i kako sto kazav Bolkata koja ke ja cuvstvuvas ako te izneverile ke ostane ista bez razlika posle toa so kolku luge ke se istrosis samata sebe...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Ako doznaes deka te izneveril, izneveri go i ti, onda ste dvajcata kvit i moze da prodolzite so vrskata:pipi:
многу филмови гледање,постов научна фантастика,свака част ако можеш да продолжиш со партнер кој те изневерува,или стави крај или не се замарај воопшто
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ako mi znaci tipot premnogu ke ostanam nekoe vreme so nego.. ali toa vreme ima da mu go skrvavam... sto ke se prai toj zaeban mene ke me vara... e toj filmne go gleda sekoj...
ili ke go otpisam od lsita na poznati i ke si dobie sledovanje na vakov ili onakov nacin...
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
nema potreba da se odmazduvam...znam kako mi e bilo na mene koga mi go napravil toa i nema potreba da vrakam...sto ako vratam,nema da sum posrekna,ke si ostanam i ponatamu povredena...a da mu vratis isto da odis so drug e mnogu glupo...zosto masko koga ke odi so druga toj e FRAER a devojce koga ke odi so drug togas taa e OROSPIJA...taka da nema potreba da vrakam...:pipi:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ako go sakam: UBISTVO ZA NEVERSTVO.
Ako ne: Neverstvo za neversto - Oko za oko
 

Kajgana Shop

На врв Bottom