Одмазда за неверство?!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Видовме каква беше разврската околу бракот на Роман Абрамович.Сега неговата бивша сопруга за одмазда го купува "Арсенал" и изјавила дека последните години од бракот со Роман и биле здодевни во секој поглед па дури и во кревет , па сега планирала да го поправи тоа.

Како вие би се одмаздиле за неверство?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Е како не бе ќе се одмаздувам...ставам на игнор и терам даље...ако ме сака тоа ќе биде најтешко, да го баталам, а ако не ме сака што има да се замарам со одмазди...живот тече даље, има попаметни начини за трошење време:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Одмазда за неверство? :)
Да бидам исто толку глупав колку типката што го направила тоа?
Нах, има попаметен избор, направете го сосема спротивното, т.е во случајот тоа би бил „ајт сиктер фати” и никому ништо (brake up), втора варијанта, ако ТОЛКУ МНОГУ сакате некоја личност и мислите дека вреди да се голтне тој жежок костен (ретко кој тоа го заслужува) не се осветувајте, бидете попаметни и покажете дека сте позрели. Лузните верувајте остануваат, така што мој совет е да прекинете...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
не сум баш одмаздољубив кога станува збор за оваа работа. си терам понатаму и не дозволувам да се спуштам на нејзино ниво. нејзе ќе ја зборат не мене, ви текиња? само по себе ќе си дојде казна за неа!
 

Zup

Член од
14 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
ma ne se zamaraj

what goes around come' around.....kako sto te izneveril/a tebe taka i nego/nea ke go/ja izneverat.teraj dajle i on/oina ke se kae sto go napravila toa.ic ne se zamaram.moze malku ke mi bide krivo ako ja sakam ali nema da se zamaram da se odmazduvam.tolku od mene se odjavuvam
3...2...1 boom:))
 

albanian_boy

pershendetje te gjitheve
Член од
14 април 2006
Мислења
252
Поени од реакции
10
pa iskreno da vi kazam ne se odmazdiv niso iako me izneveri posto znam deka koga togas nekoj ka i vrati mesto mene ,kako mi napravi mene milion posto sum siguren deka i na nea vaka ka i vratat i nikogas ne se pustam tolku nisko i da se odmazdam za neso
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Абе недај боже .... немам попаметна работа ќе се замарам со некоја шо испаднала кучка да и вратам за то ... ич не се замарам баш како што рече doticnata живот тече даље, има попаметни начини за трошење време
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не би се одмаздила..едноставно ќе ја прекинам врската и готово,нема зашто да си го полнам срцето со омраза и да се одмаздувам некому..не сум таква личност
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па што знам сигурно ќе зависи од тоа колку ми значела личноста ама можеби и не би се одмаздувал него едноставно би го продолжил животот а неа кој ја врти.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Зависи од расположението!Али како и да е никогаш нема да му вратам со иста мера и на ист начин!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Да се симнувам на негово ниво?:)

Не би се одмаздувала во никој случај, имам попаметни работи на кои ќе ја насочам енергијата. Ќе ставам крај на врската и терам даље. Не сум способна до толку да се замарам, да планирам, да го филтрирам бесот со тоа што ќе го смувам првиот што ќе ми се најде на патот, само за да му вратам за тоа што ми го направил...

И плус што ќе добијам со тоа? Ништо. :toe:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
marija aleksova напиша:
Видовме каква беше разврската околу бракот на Роман Абрамович.Сега неговата бивша сопруга за одмазда го купува "Арсенал" и изјавила дека последните години од бракот со Роман и биле здодевни во секој поглед па дури и во кревет , па сега планирала да го поправи тоа.

Како вие би се одмаздиле за неверство?
Значи таа јавно признава дека била глупа гуска што толку години го „трпела“ маж и. При коментари од ваков вид, не може само еден од партнерите да излезе понижен.
Да се одмаздувам бе...со тоа само ќе покажам дека тој премногу ме повредил и сета моја способност за „враќање мило за драго“ се сведува на ширење трачеви/јадење гомна, што во никој случај не би влијаело позитивно на мене.
Подобро ќе си се тргнам на страна, ќе си продолжам со животот без него и ќе си најдам подобар.
Одмаздата ми е губење време и премногу...премногу излезена од шпанска серија.:)
 
D

Delux

Гостин
Треба да се признае дека одмаздата е најслатка!!Свесно или подсвесно,секој ја посакува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom