Помош, софтверски проблеми и совети

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ако може некој да ми препорача програм што ќе можам да го симнам, за конвертирање на pdf документ во word документ.

Ми треба итно :kesa:
Еве една добра програма. Ако не ти помогни ова дајми маил во приватни пораки и ќе ти ја пратам.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Method Not Implemented
Invalid method in request

ме мачи овој натпис кој од пред некој ден стои на секоја страница и ми прави пречки? некој ми кажа дека е до компјутереот односно до инсталацијата. ај ако знае некој?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
токму така, да ја разглобам ситуацијава, типот не зборува македонски и не можеше подобро да ми каже, но има ставено хард диск скази, до сега немам сретнато такво нешто, наиме било побрзо ова она, мислам дека дос неможе да го препознае хдд затоа вика could not find a place for a swap file, сега треба да најдам драјвери за „скази“ што се покреваат во дос, а чичо гугл нејќе да помогне
скази мислам дека е со кратенка SCSI само не сум сигурен
Да, скази дискови кои се врзуваат преку скази контролер. Мислам дека за такво решение треба да го знае scsi контролерот (Adaptec на пример, тој беше најприсутен овде). Ги имав на еден стар систем.
Некои информации и драјвери

http://www.bootdisk.com/readme.htm
http://www.hiren.info/downloads/dos-files
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
значи прво не знам дали е софтвер или хардвер. на компјутерот на моменти замрзнува. и не можеш ништо да правиш. даваш рестарт(поточно ресет) и пишува следново
eboot and select proper Boot device
insert Boot Media in selected Boot device and press any key_
и дирек со задржување на копчето го гаснам и по некое време се дига нормално се дур не замрзни некаде пак.
преинсталиран е виндоусот (7) и пак така прави. Чаре?

Мене истото ми се случуваше со стариот компјутер, после долго разгледување да се види што е, ми остана да ја сменам да пробам со друга тастатура. Зашто имав видено дека на мојте цимерки на сервис и кажаа дека им треба нова тастатура. Па така и мојот ком сакаше нова тастарура, всушност каблите правеле некој спој. Потоа не го имав овој проб.

Така да и ти како што веќе ти препорачаа најдобро е да си ги провериш каблите.
 
Член од
22 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Има ли некое програмче од слика да извадам текст у Word?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.454
Да, скази дискови кои се врзуваат преку скази контролер. Мислам дека за такво решение треба да го знае scsi контролерот (Adaptec на пример, тој беше најприсутен овде). Ги имав на еден стар систем.
Некои информации и драјвери

http://www.bootdisk.com/readme.htm
http://www.hiren.info/downloads/dos-files
леле ама сум те намачил, фала ти премногу, ќе информирам од понеделник што има ново дали ова или она помогнало
фала уште еднаш
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
имам линцециран виндоус, офисот кога ќе го уклучам ми бара клуч има еден на налепницата на виндоус но вика не одговарал? кој е проблмот?
 
T

Tetro

Гостин
имам линцециран виндоус, офисот кога ќе го уклучам ми бара клуч има еден на налепницата на виндоус но вика не одговарал? кој е проблмот?
Офисот има друг сериски. Прати ми пп, која верзија на офис ја имаш. :)
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
Ми треба некој free програм за чистење на регистри..??
Probaj so
hijackthis.de
download -gore desno
skeniras
infoto za situacijata so tvojot pc od wordpad se preslikuva najlesno
Ctrl+A
Ctrl+C
pa se postira na webstranata na hijackthis.de
klik analyze
rezultatite gi dobivas vednas od tamu i sugestiite sto treba da se brisi
vnimatelno so brisenjeto ,sporeduvajte gi dobro site navedeni podatoci od registrite koi treba da gi izbrisete.
Brza i ednostavna i uspesna programa
i besplatna
Pozdrav
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Имам инсталирано Windows vista ultimate 32-bit на компјутерот. Веќе неколку дена ме зафркава со стартувањето, кога ќе го уклучам лап топот, тоа што врти на почетокот ќе изврти и потоа се појавува црниот екран и овде застанува, ништо не се случува, а кога ќе изберам да стартува Safe Mode, без проблем се логира. Барав по гугл, најдов едно решение, демек проблем со драјверите на графичката, направив унинстал и почна се без проблем, ставив најнови драјвери оригинал од ЦД-то за компјутерот и се беше ок 2-3 дена, а од овој момент пак исто, извртува тоа на почетокот, црн екран и крај понатаму не продолжува. До што е проблемот, хардвер, софтвер, дали треба формат ??? Ве молам за помош !
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
2
Ќе може ли некој да ми даде Activation code за Office 2010 Proffesional,ама за full верзија,не trial...Фала однапред... :D
 
H

-HRO

Гостин
Пред некој ден пишав за проблемот со двд плеерот LG затоа што не ми пушташе ави фајлови.
Сето тоа го средив.Проблемот бил до неро експрес.Требало да режам со Burning Rom.
Проблемот сега е што кога ќе ги пуштам филмовите (со српски превод) некои букви недостасуваат.
На пример место за буквата Ш ми појавува буква Љ, Место буква Ч ми појавува буква ж.
Дали има некој фонт со кој што би го средил преводот на ПЦ однапред да изгледа нормално за потоа да можам да си го ставам на цд и да го гледам со филмот на двд?
Пошто на режани филмови на двд цедиња одлично ги препознава сите фонтови двд-то и не прави проблем...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom