Помош, софтверски проблеми и совети

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Тебе те прашав, мислев дека си на win 7, каде проблемот што го опиша се решава на многу полесен начин. А ХР одамна го заборавив и како изгледа, нема да можам да ти помогнам, извини. :smir:
Не ми е јасно како можат да користат такво ѓубре од оперативен систем како XP алоо 8 години стар оперативен систем, време е да се пребаците, заебете го грдото XP.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.299
Не ми е јасно како можат да користат такво ѓубре од оперативен систем како XP алоо 8 години стар оперативен систем, време е да се пребаците, заебете го грдото XP.
Без разлика на се ХР сеуште е најкористен оперативен систем од Windows
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Без разлика на се ХР сеуште е најкористен оперативен систем од Windows
Што не значи дека само ради тој факт не треба да користите/ме WIN7 нели?

Ете да кажеме дека Виста пред SP3 беше тапа, спора, багови, проблематична, разбирам да се избегава и да се претпочита XP нели. Ама од друга страна WIN7 e ненормално добро избалансиран,брз, практичен и пред се одличен на дизјан оперативен систем, кој воедно е најдобриот што некогаш сум го користел. Значи нема потреба да се мкнеме со XP, нема зашто да живееме во минатото....
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Што не значи дека само ради тој факт не треба да користите/ме WIN7 нели?

Ете да кажеме дека Виста пред SP3 беше тапа, спора, багови, проблематична, разбирам да се избегава и да се претпочита XP нели. Ама од друга страна WIN7 e ненормално добро избалансиран,брз, практичен и пред се одличен на дизјан оперативен систем, кој воедно е најдобриот што некогаш сум го користел. Значи нема потреба да се мкнеме со XP, нема зашто да живееме во минатото....
absolutely true.. +1
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
на секоја страна ми пишува

Method Not Implemented

Invalid method in request


за што станува збор гледам наеднаш ми падна и нетот едвај отвара...
 
T

Tetro

Гостин
на секоја страна ми пишува

Method Not Implemented

Invalid method in request


за што станува збор гледам наеднаш ми падна и нетот едвај отвара...
Кој пребарувач го користиш?

Исчисти тоа колачињата. Ако ова не успее, пробај со друг пребарувач.

Препорачувам за чистење да си инсталираш ccleaner, лесно се наоѓа на нет и нема потреба од кракови и плаќање.

Речи фала, за да знам дека имаш средено. :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Кој пребарувач го користиш?

Исчисти тоа колачињата. Ако ова не успее, пробај со друг пребарувач.

Препорачувам за чистење да си инсталираш ccleaner, лесно се наоѓа на нет и нема потреба од кракови и плаќање.

Речи фала, за да знам дека имаш средено. :)
преку сите пребарувачи истото ми го пишува, во ред ќе пробам и ќе ти кажам.

а може да е до нетот, оти гледам тешко ми отвара страници?

--- надополнето ---

го инсталирав програмот ги избришав но повторно си стои натписот. :(

тие од т-хоум ми кажаа дека не е до нетото но мене нетот ми е крш, што е проблемот?
 
T

Tetro

Гостин
го инсталирав програмот ги избришав но повторно си стои натписот. :(

тие од т-хоум ми кажаа дека не е до нетото но мене нетот ми е крш, што е проблемот?
Не знам што да ти кажам, до т-хоум е дефинитивно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.483
Поени од реакции
28.805
Инсталирам DirectX и ми испаѓа ерор:
A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please verify the Cryptographic Services are enabled and the cabinet file certificate is valid.
Однапред благодарам.

--- надополнето ---

Инсталирам DirectX и ми испаѓа ерор:
A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please verify the Cryptographic Services are enabled and the cabinet file certificate is valid.
Однапред благодарам.
 
T

Tetro

Гостин
Инсталирам DirectX и ми испаѓа ерор:
A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please verify the Cryptographic Services are enabled and the cabinet file certificate is valid.
Однапред благодарам.
За тебе најдов нешто што вика вака:

To resolve this behavior, re-register the Softpub.dll, Wintrust.dll, Initpki.dll, Dssenh.dll, Rsaenh.dll, Gpkcsp.dll, Sccbase.dll, Slbcsp.dll, Mssip32.dll, and Cryptdlg.dll files. To do so, follow these steps:

1.Click Start, and then click Run.
2.In the Open box, type cmd, and then click OK.
3.At the command prompt, type regsvr32 softpub.dll, and then press ENTER.
4.Click OK when you receive the message that DllRegisterServer in Softpub.dll succeeded .
5.Repeat steps 1 through 4 for the following files: Wintrust.dll, Initpki.dll, Dssenh.dll, Rsaenh.dll, Gpkcsp.dll, Sccbase.dll, Slbcsp.dll, Mssip32.dll, and Cryptdlg.dll.
6.Type exit, and then press ENTER to quit Command Prompt.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.483
Поени од реакции
28.805
За тебе најдов нешто што вика вака:

To resolve this behavior, re-register the Softpub.dll, Wintrust.dll, Initpki.dll, Dssenh.dll, Rsaenh.dll, Gpkcsp.dll, Sccbase.dll, Slbcsp.dll, Mssip32.dll, and Cryptdlg.dll files. To do so, follow these steps:

1.Click Start, and then click Run.
2.In the Open box, type cmd, and then click OK.
3.At the command prompt, type regsvr32 softpub.dll, and then press ENTER.
4.Click OK when you receive the message that DllRegisterServer in Softpub.dll succeeded .
5.Repeat steps 1 through 4 for the following files: Wintrust.dll, Initpki.dll, Dssenh.dll, Rsaenh.dll, Gpkcsp.dll, Sccbase.dll, Slbcsp.dll, Mssip32.dll, and Cryptdlg.dll.
6.Type exit, and then press ENTER to quit Command Prompt.
сторено, ама па ми се појавува исто.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
значи прво не знам дали е софтвер или хардвер. на компјутерот на моменти замрзнува. и не можеш ништо да правиш. даваш рестарт(поточно ресет) и пишува следново
eboot and select proper Boot device
insert Boot Media in selected Boot device and press any key_
и дирек со задржување на копчето го гаснам и по некое време се дига нормално се дур не замрзни некаде пак.
преинсталиран е виндоусот (7) и пак така прави. Чаре?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
значи прво не знам дали е софтвер или хардвер. на компјутерот на моменти замрзнува. и не можеш ништо да правиш. даваш рестарт(поточно ресет) и пишува следново
eboot and select proper Boot device
insert Boot Media in selected Boot device and press any key_
и дирек со задржување на копчето го гаснам и по некое време се дига нормално се дур не замрзни некаде пак.
преинсталиран е виндоусот (7) и пак така прави. Чаре?
Или те заебаваат каблите во РС или пред рикнување ти е хардот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom