Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
да да знам. Ми текна на Render As опцијата и има за аудио формати цел куп опции.

Сепак фала за помошта :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Последниов месец ме полуде јутјуб. 5-6 песни ми пушти, па 5-6 не сака и се така.Flash player преинсталирав и пак не сака.



п.с. вака е и на десктоп компјутерот каде имам ХП, а и на лаптопот каде имам вин7:toe:
 
T

Tetro

Гостин
Последниов месец ме полуде јутјуб. 5-6 песни ми пушти, па 5-6 не сака и се така.Flash player преинсталирав и пак не сака.

п.с. вака е и на десктоп компјутерот каде имам ХП, а и на лаптопот каде имам вин7:toe:
и кај мене исто, може и повеќе од месец. и мислам дека е до јутјуб
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Последниов месец ме полуде јутјуб. 5-6 песни ми пушти, па 5-6 не сака и се така.Flash player преинсталирав и пак не сака.



п.с. вака е и на десктоп компјутерот каде имам ХП, а и на лаптопот каде имам вин7:toe:
Проба со бришење на cookies? Ако не си, избриши ги и пиши дали помогнало. Или избриши го флеш плеерот (види да не имаш и некоја постара верзија заостанато) и инсталирај на ново.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Кога и да отворам некој фолдер,автоматски се гаси

2-3 дена по ред е така,неможам ништо да отворам,нонстоп паѓа Виндоус Експлорерот
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кога и да отворам некој фолдер,автоматски се гаси

2-3 дена по ред е така,неможам ништо да отворам,нонстоп паѓа Виндоус Експлорерот
вирус? ај скенирај ги процесите со Hijack This и прикачи го лог фајлот.
И скенирај го компјутерот со анти вирус, а може да му дадеш шанса и на Malwarebytes.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
^^^ Фала :)
Не е некој софтверски проблем ама ме нервира многу. Дали може некако да се тргне рамкава кога ке преместуваш некој прозорец ?



:):):)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
^^^ Фала :)
Не е некој софтверски проблем ама ме нервира многу. Дали може некако да се тргне рамкава кога ке преместуваш некој прозорец ?



:):):)
Десен клик на My Computer, properties, advanced таб, Settings во Performance, Custom, и ќе уклучеш Show window contents while dragging.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Imam problem so kirilicnoto pismo .... Control panel > Regional and language options > -Regional options- [English (united states)] // -languages- (ne e stiklirano niedno od kvadratcinjata)//-Advanced-e ovde koga ke izberam FYRO Macedonian i stiskam ,,Apply,, se pojavuva slednovo edno prozorce kade treba da stisnam ,,browse,, i mi bara da otvoram nekoj fajlovi.najverojatno gi nemam na pc a i na cd , posto sam si go formatirav pc a mnogu mnogu ne si razbiram od toa.Ako treba nesto download dajte mi link...fala odnapred
 
Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
На братучед ми му донесоа компјутер од Австрија и јазикот му е на германски, како да го сменам?
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Imam problem so kirilicnoto pismo .... Control panel > Regional and language options > -Regional options- [English (united states)] // -languages- (ne e stiklirano niedno od kvadratcinjata)//-Advanced-e ovde koga ke izberam FYRO Macedonian i stiskam ,,Apply,, se pojavuva slednovo edno prozorce kade treba da stisnam ,,browse,, i mi bara da otvoram nekoj fajlovi.najverojatno gi nemam na pc a i na cd , posto sam si go formatirav pc a mnogu mnogu ne si razbiram od toa.Ako treba nesto download dajte mi link...fala odnapred


Инсталирај јазик, ако немаш. Не разбрав точно што ти се појавува, но пробај првин да го најдеш македонскиот јазик во колоната, потоа пробај преку broswe и на крај оваа опција искористи ја :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579

Kajgana Shop

На врв Bottom