Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Провери преку Control Panel-Power Options, што имаш чекирано.
Или, преку BIOS


1. Click Start > Run napisi regedit.
2. Click OK.
3. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE
then Software
then Microsoft
then Windows ()
then CurrentVersion
then Winlogon
Set the value of PowerDownAfterShutdown to 1.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Имам проблем со BsPlayer 2.43 PRO...што и да кликнам на плееров,одма се исклучува,дали да зголемам екран,дали филмот понапред да го уклучам,се'!...Дали па оти е на македонски јазик го кутка нешто???Кој знае нека помага:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем со BsPlayer 2.43 PRO...што и да кликнам на плееров,одма се исклучува,дали да зголемам екран,дали филмот понапред да го уклучам,се'!...Дали па оти е на македонски јазик го кутка нешто???Кој знае нека помага:smir:
Бриши го и симни си GOMPlayer
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Провери преку Control Panel-Power Options, што имаш чекирано.
Или, преку BIOS


1. Click Start > Run napisi regedit.
2. Click OK.
3. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE
then Software
then Microsoft
then Windows ()
then CurrentVersion
then Winlogon
Set the value of PowerDownAfterShutdown to 1.


ne biva brat...go imam probano i porano ova i sega go probav ama nisto. :S fala sepak
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
problemot e odamna.nemam update na windows sum go formatiral mn pati drajveri mn sum probal ne biva i ne biva :S
ако си со едно исто цд форматирал, множно е виндовсот да ти е сјебан.. друга опција некој забеган вирус да имаш у другите партиции ако не си ги никад форматирал.. и трето ако ставаш не соодветни драјвери.. Друго не е можно, 300 пути сам форматирал никад не ми е покажало таков проблем. И укјучи се на мсн!!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Имам проблем со BsPlayer 2.43 PRO...што и да кликнам на плееров,одма се исклучува,дали да зголемам екран,дали филмот понапред да го уклучам,се'!...Дали па оти е на македонски јазик го кутка нешто???Кој знае нека помага:smir:
Бриши го и симни си GOMPlayer
Или Media Player Classic Homecinema

Двата се одлични (далеку подобри од БС). Пробај ги двата и тој што повеќе ти одговара, тој користи го.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Или Media Player Classic Homecinema

Двата се одлични (далеку подобри од БС). Пробај ги двата и тој што повеќе ти одговара, тој користи го.
Еве сега инсталирав постара верзија,работи одлично...Веројатно таа шо сум ја симнал била "damaged":smir:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Како да изрежам филм со македонски превод, а кириличите карактери да не ми излегуваат како чкљ букви?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да изрежам филм со македонски превод, а кириличите карактери да не ми излегуваат како чкљ букви?
И на компјутер кога го пушташ ти искачаат хиероглифи? Ако не, тогаш имаш тапа DVD Player.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
И на компјутер кога го пушташ ти искачаат хиероглифи? Ако не, тогаш имаш тапа DVD Player.
На компјутер го пуштам со БС плеер и не ми излегуват хиероглифи.
Си мислев да не нешто проблемот во програмата со која го режам филмот (ConvertXtoDvd)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На компјутер го пуштам со БС плеер и не ми излегуват хиероглифи.
Си мислев да не нешто проблемот во програмата со која го режам филмот (ConvertXtoDvd)
Што марка на DVD имаш?

Пробај го цедето на повеќе DVD Player-и, ќе видиш дека некаде ќе ги пушта нормално, а некаде хиероглифи.
 
?

..........

Гостин
Вака ....имам windows 7 starter .....i problrmot e што неможам да ставам слики за позадина не бива никако .....??????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom