Помош, софтверски проблеми и совети

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
пред некој ден приметив дека на крајот од песната ми стои .mp3

Пр:
T.A.S.E.V-Mind Control(Original Mix).mp3

на крајот ако нема .mp3 фајлот го дава како непознат??? Да не знае некој како да го направам да немaм .mp3 на крајот од фајлот.....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
пред некој ден приметив дека на крајот од песната ми стои .mp3

Пр:
T.A.S.E.V-Mind Control(Original Mix).mp3

на крајот ако нема .mp3 фајлот го дава како непознат??? Да не знае некој како да го направам да немaм .mp3 на крајот од фајлот.....
Влези во било кој фолдер па оди вака:

Tools - Folder Options - View - (штиклирај) Hide extensions for known file types
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
пред некој ден приметив дека на крајот од песната ми стои .mp3

Пр:
T.A.S.E.V-Mind Control(Original Mix).mp3

на крајот ако нема .mp3 фајлот го дава како непознат??? Да не знае некој како да го направам да немaм .mp3 на крајот од фајлот.....
па иди rename и додај на крајот.mp3 и то
 
С

сашенко

Гостин
Ми треба помош хитно.

Вака.Пред неколку дена му однесов игра на еден друга и ја инсталиравме ок беше се и сеа де4ково решил по незнам која при4ина да ги скрие фајловите од играта.ОД фолдер оптионс избрал хиде фолдерс и напраил работа.Арно ама сега вика му го нема фолдер оптионс менито.МУ го нема кај стандардните менија и незнае како да го врати.Па си викам може некој на кајгана знае како да се среди тоа.Фала од напред ако знае некој нека пише....

Модератор[Темата/мислењето е префрлено во општата тема за софтверски проблеми следниот пат користи ја таа]
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака.Пред неколку дена му однесов игра на еден друга и ја инсталиравме ок беше се и сеа де4ково решил по незнам која при4ина да ги скрие фајловите од играта.ОД фолдер оптионс избрал хиде фолдерс и напраил работа.Арно ама сега вика му го нема фолдер оптионс менито.МУ го нема кај стандардните менија и незнае како да го врати.Па си викам може некој на кајгана знае како да се среди тоа.Фала од напред ако знае некој нека пише....

Модератор[Темата/мислењето е префрлено во општата тема за софтверски проблеми следниот пат користи ја таа]
Нека зачисти од вируси и такви работи.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Вака.Пред неколку дена му однесов игра на еден друга и ја инсталиравме ок беше се и сеа де4ково решил по незнам која при4ина да ги скрие фајловите од играта.ОД фолдер оптионс избрал хиде фолдерс и напраил работа.Арно ама сега вика му го нема фолдер оптионс менито.МУ го нема кај стандардните менија и незнае како да го врати.Па си викам може некој на кајгана знае како да се среди тоа.Фала од напред ако знае некој нека пише....

Модератор[Темата/мислењето е префрлено во општата тема за софтверски проблеми следниот пат користи ја таа]
Нека скенира со некој добар антивирус и антитројан прво, ако и тоа не помогне пробај:

start - run и нека пише regedit

После влези во HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

И нека види дали има "NoFolderOptions" од десно. Ако има дабл клик на него и стај вредност '0' и рестартирај го компјутерот.

И нека провери дали е логиран како Админ :helou:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Вака.Пред неколку дена му однесов игра на еден друга и ја инсталиравме ок беше се и сеа де4ково решил по незнам која при4ина да ги скрие фајловите од играта.ОД фолдер оптионс избрал хиде фолдерс и напраил работа.Арно ама сега вика му го нема фолдер оптионс менито.МУ го нема кај стандардните менија и незнае како да го врати.Па си викам може некој на кајгана знае како да се среди тоа.Фала од напред ако знае некој нека пише....

Модератор[Темата/мислењето е префрлено во општата тема за софтверски проблеми следниот пат користи ја таа]
А го има во Контрол Панел - Фолдер Оптионс?
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Како да направам да бирам одреден дел од цел торент да симнам? дека направено ми е без да ме праша да симнува цел торрент?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како да направам да бирам одреден дел од цел торент да симнам? дека направено ми е без да ме праша да симнува цел торрент?
Епа прочепкај во опциите и направи да те прашува што да симнуваш.

Ако користиш uTorrent, кликни на торентот што ти се симнува, па од доле оди во табот Files и одбери си што да симнува а што не.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како да направам да бирам одреден дел од цел торент да симнам? дека направено ми е без да ме праша да симнува цел торрент?
Пример на bitcomet одиш десен клик на торентот - Properties и штиклирај. Или во utorrent селектираш кога ќе го пушти торентот за трансфер up/down.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
ima li nekoj so znae so e problem so ova.ama seriozno da mi kaze..znaci koga go isklucuvam kompjuterot mi se pojavuva slednata poraka: ITS NOW SAFE TO TURN OFF YOUR COMPUTER,i nemam nikakva opcija da go islucam.Isto taka go nema Stund By zatemneto e.Ako se razbira nekoj i znae so e problemot neka mi pise privatna poraka ili ovde neka odgovori.pozz
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ima li nekoj so znae so e problem so ova.ama seriozno da mi kaze..znaci koga go isklucuvam kompjuterot mi se pojavuva slednata poraka: ITS NOW SAFE TO TURN OFF YOUR COMPUTER,i nemam nikakva opcija da go islucam.Isto taka go nema Stund By zatemneto e.Ako se razbira nekoj i znae so e problemot neka mi pise privatna poraka ili ovde neka odgovori.pozz
Пробај инсталирај си ги сите драјвери потребни за компјутерот (прво инсталирај за графичка)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom