Heroes

Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Мене целава серија ми стана монотона и без акција. Не ми правите приказна, сакам да гледам тепање, магии, ефекти, чуда, не ме интересира приказна, и онака е тапа приказната.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Мене целава серија ми стана монотона и без акција. Не ми правите приказна, сакам да гледам тепање, магии, ефекти, чуда, не ме интересира приказна, и онака е тапа приказната.
Ne grzi se ti za akcia
za toa ke se pogrizi cicko samuel`:P
 
I

Intex

Гостин
Вчера ги изгледав епизодите:
Интересен почеток и добра приказна за почеток. Многу нови ликови со интересни приказни кои ќе донесат новости во серијата.
Чичко Самуел изгледа како лик со јака животна философија и цел.
Клер како и во втората сезона пак сака да се врати во нормален живот, но сепак тоа не е возможно.
Перо се обидува да ги спасува другите, како што и отсекогаш правеше, но сега работи на мали „проекти„, но сепак неговите моќи се за да спаси многумина наеднаш, а не еден по еден.
Хиро, жал ми е за него, и се надевам дека ќе преживее. Секогаш го бутка Андо на опасни места, се плаши за себе, а херој се прави дека е. Не велам дека не е, но во ризични моменти се плаши за себе.
Андо, тешко шмекериште, се што прави е со цел, да импресионира маса околу себе.
Шо се деси со Мохиндер?
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Прекрасна епизода..Нови ликови со нови моќи..Стварно незнам што се случи со Мохиндер,изгледа наредните епизоди ќе го видиме..
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Ne grzi se ti za akcia
za toa ke se pogrizi cicko samuel`:P
Ок ама не е само до акцијата. Серијава многу ми се свиѓаше и криво ми е кога гледам како пропаѓа. Американците успеаа да направат срање од формула која секогаш успева. Која формула? па правење на серија според стрип (стрипот може е излезен после серијата ама не е важно). Што е заедничко за сите серии правени според стрипови? Сите имаат херој/и кои со тек на време стануваат се помоќни/попаметни зависно за што се работи во серијата/стрипот.
Што направија на Heroes? Сајлер собира моќи се подобрува цело време, го преебуваат се враќа на почеток, пак собира станува уште подобар, пак го преебуваат пак се враќа на почеток. Исто и со Питер, цело време ги ресетираат, да не почнам да зборам за Хиро, има моќи, нема моќи има, нема, има пола, нема ич. Како да ја гледам првата сезона over and over again. Не можам веќе да издржам АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА !!11!!Eleven!1!!One!1!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ок ама не е само до акцијата. Серијава многу ми се свиѓаше и криво ми е кога гледам како пропаѓа. Американците успеаа да направат срање од формула која секогаш успева. Која формула? па правење на серија според стрип (стрипот може е излезен после серијата ама не е важно). Што е заедничко за сите серии правени според стрипови? Сите имаат херој/и кои со тек на време стануваат се помоќни/попаметни зависно за што се работи во серијата/стрипот.
Што направија на Heroes? Сајлер собира моќи се подобрува цело време, го преебуваат се враќа на почеток, пак собира станува уште подобар, пак го преебуваат пак се враќа на почеток. Исто и со Питер, цело време ги ресетираат, да не почнам да зборам за Хиро, има моќи, нема моќи има, нема, има пола, нема ич. Како да ја гледам првата сезона over and over again. Не можам веќе да издржам АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА !!11!!Eleven!1!!One!1!
Ехееее....фала богу некој сфати зашто прекинав да ја глеам.
Исто ко Prison Break, гледаш цела сезона, а на крај испаѓа џабе си глеал.

Дупки невидени се овие сценаристиве.
 
I

Intex

Гостин
Ок ама не е само до акцијата. Серијава многу ми се свиѓаше и криво ми е кога гледам како пропаѓа. Американците успеаа да направат срање од формула која секогаш успева. Која формула? па правење на серија според стрип (стрипот може е излезен после серијата ама не е важно). Што е заедничко за сите серии правени според стрипови? Сите имаат херој/и кои со тек на време стануваат се помоќни/попаметни зависно за што се работи во серијата/стрипот.
Што направија на Heroes? Сајлер собира моќи се подобрува цело време, го преебуваат се враќа на почеток, пак собира станува уште подобар, пак го преебуваат пак се враќа на почеток. Исто и со Питер, цело време ги ресетираат, да не почнам да зборам за Хиро, има моќи, нема моќи има, нема, има пола, нема ич. Како да ја гледам првата сезона over and over again. Не можам веќе да издржам АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА !!11!!Eleven!1!!One!1!
Бато, ти глуп си или чорапите ти мирисаат? Херои не е серија која се заснова на моќи. Има добри приказни, ликови со прекрасни приказни. Нормални луѓе со ненормални особини. Ако си за акција, пушти си некој акционен филм и уживај. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бато, ти глуп си или чорапите ти мирисаат? Херои не е серија која се заснова на моќи. Има добри приказни, ликови со прекрасни приказни. Нормални луѓе со ненормални особини. Ако си за акција, пушти си некој акционен филм и уживај. :)
Да, како приказната за братот и сестрата. :pos2:

Заради такви глупости јас прекинав да ја гледам серијата, поточно од епизодата кога се срушија со авионот, па Клер де се враќаше во кампот на овие војнициве, па татко и ја пушти, па пак се врати, ја фатија, па пак ја пушти, и така уште 3 пати до крај на епизодата.
Тоа и фактот што додека ги гледав, правев нешто друго, е толку досадно стана.

Ликови со прекрасни приказни...ах :)
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
3tata sezona ja razvlekoa malce, ama dobra bese, barem mene mi se sviga kako se inkorporirani prikaznite na likovite so glavnata prikazna.

Ovaa sezona, mi lici deka ke bide dobra, trgnuvaat so nova prikazna, i del od starata(sylar PAK:icon_conf) pa ke vidime kako ke se razviva nataka.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Па неможе серијата да одговара на сечиј вкус... :toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Па неможе серијата да одговара на сечиј вкус... :toe:

Многу јасно..да прашам нешто,..Секоја недела ќе има по една епизода или ќе има две..Вторник и Четврток или само Вторник..
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Многу јасно..да прашам нешто,..Секоја недела ќе има по една епизода или ќе има две..Вторник и Четврток или само Вторник..
Имаш по една епизода неделно. Испаѓа во понеделник за симнување може да се најде вторник сабајле во 3-4 h. Оваа сезона ќе има едно поглавје со 19 епизоди.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Одлични две епизоди. <3

Ќе биде интересно Sylar кога ќе си го врати телото. sylar:

: D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom