Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добро знааме оти татко ти е дел од управата и оти си изгорен да се пофалаш оти се знааш со сите. Малце подискретно тие работи се кажуват.:pos2:
БТВ - Да не знааш и кој ке е шампион таа година?:pos2:
Еј кажете ако ви пречам и ви изгледам дека се правам да знам се,нема да пишувам повеќе на овој форум.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Еј кажете ако ви пречам и ви изгледам дека се правам да знам се,нема да пишувам повеќе на овој форум.
Дај бе ти па не паѓај на провокации..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дај бе ти па не паѓај на провокации..
Абе што да паѓам ем немат појма ем зборат....Панчето ке дојдел да игре у Струмица...И ред други глупости...Јас сум се правил се да знам еми саа,ај да видаме шо они знаат.:tapp:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Абе што да паѓам ем немат појма ем зборат....Панчето ке дојдел да игре у Струмица...И ред други глупости...Јас сум се правил се да знам еми саа,ај да видаме шо они знаат.:tapp:


христов шо се замараш ...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
А за шо ми ги бришаш мислењата :toe: ? ? ? Ок ај ...

Шо бива саа кој се нови засилувања ... има ли нешто ново?
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
А за шо ми ги бришаш мислењата :toe: ? ? ? Ок ај ...

Шо бива саа кој се нови засилувања ... има ли нешто ново?
Како бе зошто ти ги бришам мислењата..што е ова GTA подфорум..офтопик си со километри...
Незнамм што има ново со засилувањата...Прашајте го Христов...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Како бе зошто ти ги бришам мислењата..што е ова GTA подфорум..офтопик си со километри...
Незнамм што има ново со засилувањата...Прашајте го Христов...
Прашајте го РИЗТЕТО.:pos2:
П.С Ми кажуваат имиња ама не ги запатувам,се преговара со еден американски плеј,и јас го заборавив ќе видиме...:)Ризтето знаа повеќе он нека ви каже :):)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
РИЗИТЕТО кажуви одма шо знааш.... и Столе назнам шо се рамараш со такви.:smir::smir: форумо е за фан клуб струмица а не да се караме:helou::helou::helou:

Мираковски ако е раскинал договоро со фершпед мислам оти може да дојде во струмица,бидејки има и 2мини преоден рок ако не се лажам.:helou:
нема да доо Мираковски оти на него го пустат од работнички само ако има понуда од странство а неговата агенција веке му најдела клуб у странство :helou::helou:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
ВИЦЕШАМПИОНОТ ПОСИЛЕН ОД СИТЕ ПРОБЛЕМИ
Струмица ќе игра во БИБЛ
*"Ќе играме", најави Карапиперис, првиот човек на струмичани
Оние кои се надеваа дека Струмица ќе доживее финасиски колапс, односно нема да најде средства за учество во БИБЛ лигата се чини дека предвреме ги изнесоа своите прогнози.

Ниту лажните информации, а уште помалку предимензионираната невистина за ситуацијата која по завршувањето на сезоната ги снајде струмичани не беа доволни за да им се затворат сите патишта.

Верувале или не, вицешампионот е жив!!!
Делегацијата на "зелено-белите" денеска ќе има состанок со претседателот на лигата, Шај Штрикс, кој им даде простор на струмичани за да одлучат дали ќе бидат дел од БИБЛ.

"Ќе играме во БИБЛ лигата. Денеска ќе имаме состанок со г.Штирикс, по што ќе ги соопштиме сите детали" - ни изјави претседателот на Струмица, Панајотис Карапиперис.

Челните луѓе на струмичани не ни открија дали веќе се најдени спонзори, но ако се земе предвид дека нема да се откажат од БИБЛ лигата во тој случај вицешампионот сигурно ќе обезбеди финансиски средства не само за учетво во балканската лига, туку и за составување на ростерот.

Засега во Струмица фигурираат само две искусни имиња од минатата сезона, и тоа се Дарко Соколов и Диме Тасовски. Последните најави од таборот на "зелено-белите" доведувањето на странски играчи нема да претставува проблем. Во БИБЛ бројот на странците не е ограничен, што е голем плус за Струмица.

БИБЛ лигата својата премиера ќе ја има на осми октомври оваа година, а покрај Струмица наши претставници ќе бидат и екипите на Фершпед Работнички и Фени Индустри.

Во БИБЛ ќе настапуваат клубови од Бугарија, Србија, Романија и Грција.:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
ВИЦЕШАМПИОНОТ ПОСИЛЕН ОД СИТЕ ПРОБЛЕМИ
Струмица ќе игра во БИБЛ
*"Ќе играме", најави Карапиперис, првиот човек на струмичани
Оние кои се надеваа дека Струмица ќе доживее финасиски колапс, односно нема да најде средства за учество во БИБЛ лигата се чини дека предвреме ги изнесоа своите прогнози.

Ниту лажните информации, а уште помалку предимензионираната невистина за ситуацијата која по завршувањето на сезоната ги снајде струмичани не беа доволни за да им се затворат сите патишта.

Верувале или не, вицешампионот е жив!!!
Делегацијата на "зелено-белите" денеска ќе има состанок со претседателот на лигата, Шај Штрикс, кој им даде простор на струмичани за да одлучат дали ќе бидат дел од БИБЛ.

"Ќе играме во БИБЛ лигата. Денеска ќе имаме состанок со г.Штирикс, по што ќе ги соопштиме сите детали" - ни изјави претседателот на Струмица, Панајотис Карапиперис.

Челните луѓе на струмичани не ни открија дали веќе се најдени спонзори, но ако се земе предвид дека нема да се откажат од БИБЛ лигата во тој случај вицешампионот сигурно ќе обезбеди финансиски средства не само за учетво во балканската лига, туку и за составување на ростерот.

Засега во Струмица фигурираат само две искусни имиња од минатата сезона, и тоа се Дарко Соколов и Диме Тасовски. Последните најави од таборот на "зелено-белите" доведувањето на странски играчи нема да претставува проблем. Во БИБЛ бројот на странците не е ограничен, што е голем плус за Струмица.

БИБЛ лигата својата премиера ќе ја има на осми октомври оваа година, а покрај Струмица наши претставници ќе бидат и екипите на Фершпед Работнички и Фени Индустри.

Во БИБЛ ќе настапуваат клубови од Бугарија, Србија, Романија и Грција.:smir:
Па ќе игра што Боби Радулковиќ и компанија денес ли дознаваат?:pipi:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
:pos2::pos2::pos2::pos2: Ќе игра и први ќе се .... ќе ги растурат на сите :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Па ќе игра што Боби Радулковиќ и компанија денес ли дознаваат?:pipi:
Site znaeme od poodamna megutoa deneska bese posledniot den koj sto stoese na stranata na BIBL.Deneska ke bide i oficijalno potvrdeno koi se trite ekipi po otkazuvanjeto na grckite i na strumica.Eve sega strumica se vraka znaci ostanuvaat uste dve...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Site znaeme od poodamna megutoa deneska bese posledniot den koj sto stoese na stranata na BIBL.Deneska ke bide i oficijalno potvrdeno koi se trite ekipi po otkazuvanjeto na grckite i na strumica.Eve sega strumica se vraka znaci ostanuvaat uste dve...
Читај ти у спорт што пишале тоа дебелоглавците. Струмица не рекла дека НЕМА ДА ИГРА во БИБЛ. Само вака се ширеа муабети..:uvo:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Еј Столе. Не се праам оти знам се и не паги одма на провокации арно ти кажаа. :smir:

Ке има ли младинска екипа, или пак ке се арчат паринки за постари играчи. На Карапиперис изгледа не му е дојдено до иднината на клубо, туку само до сегашноста, как да се успее у моменто. Колку години е тука ? 4та ли ке му е таа? И оште нема направено младинска екипа. Како може да не разберат дека ако отворат кошаркаска школа, голем дел од струмичките деца ке се зачленат, исто како и вие што играте низ другите клубови. Од шампионската титула многу деца има мотивирано за членување таму, но гркот има други планови изгледа:nenene::nenene::toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј Столе. Не се праам оти знам се и не паги одма на провокации арно ти кажаа. :smir:

Ке има ли младинска екипа, или пак ке се арчат паринки за постари играчи. На Карапиперис изгледа не му е дојдено до иднината на клубо, туку само до сегашноста, как да се успее у моменто. Колку години е тука ? 4та ли ке му е таа? И оште нема направено младинска екипа. Како може да не разберат дека ако отворат кошаркаска школа, голем дел од струмичките деца ке се зачленат, исто како и вие што играте низ другите клубови. Од шампионската титула многу деца има мотивирано за членување таму, но гркот има други планови изгледа:nenene::nenene::toe:
Се работи и на тоа не се сеќирај.Финтата е што КФМ ги негува еќипите еве на пример на Струмица и е кажано ако немате екипа 90/91 ќе платите казна од 3.000 евра...Тоа се глупостите на КФМ абе ќе ставам мора да имате еќипа во било која од младинските лиги независно тоа дали ќе е 90/91,92,93,94....Да имате екипа....Кк Струмица и крај.Според мене ако Фени во нешто е пред Струмица,тоа е што уште на почетокот кога дојдоа отворија младинска школа...Тоа е голем + ....:helou:
П.С И ај крај Ристе,не лагам повеќе да се карам со тебе.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom