Гафови на "коментатори"

B. Rossonere

Picka krastava
Член од
18 септември 2008
Мислења
104
Поени од реакции
9
od nasive gi ima mnogu eve nekolku:
Ivko Pngovski:gol...gol...gol...ne e gol...dali e gol?
Goran Milkovski:Ruskata odbrana e bavna sto znaci e i avtomatski spora
Goran Sterjov:Nigerija veke e eliminirana neznam sto ceka mozebi go ceka M.Oven navivacite na Anglija nasekade ja sledat svojata reprezentacijapa makar bilo toa i na krajot na svetot.
Zlatko Klinski:I dozdot paga i navivacite svirat,toa dava asocijacija na pesnata Singing in the rain.
-Dragi gledaci na gradskiot stadion vo Skopje 15,20 a mozebi i 60 000 gledaci
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не е од коментатор, но на радио рече вака: „Вечерва игра Јувентус против Реал Мадрид во Лигата на шампоните“.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Овој од Еуроспорт србинот на натпреварот помеѓу Турција-Босна,наместо Мемет Аурелио цело време викаше Фабио Аурелио:pos2:..


Ама двајцата српски коментатори на Еуроспорт се легенди,која слобода си имаат во коментирањето тоа е чудо невидено,а зборат се што ќе им дојде на памет.И скоро на секој фудбалер му имаат измислено прекар по кој цел натпревар го викаат така.(На пр.Робињо=Гризинка,Руни=Шрек,Инзаги=Столица,Рисе=Жути и други кои во моментот не ми текнуваат.)Али поради таа слобода што ја имаат,човек со мерак да ги слуша и да го гледа натпреварот(интересно ќе ти биде и шах да гледаш)ЛУДАЦИ!!!:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ejjj Не ми текнуе како му беше правилното име на тој атлетичарот што на последнава олимпијада коментаторот на мтв го кажа 2 пати како MICHAEL JACKSON ( и он бесе некој МАЈКЛ само не ЏЕКСОН :D )
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
од сител тој порано на една утакмица ги имаше фудбалерите пред да почне утакмицата се загреваа и ја шутна еден топката нагоре и овој вика додека е топката во воздухот да ви ги соопштам составите:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
од сител тој порано на една утакмица ги имаше фудбалерите пред да почне утакмицата се загреваа и ја шутна еден топката нагоре и овој вика додека е топката во воздухот да ви ги соопштам составите:pos2:
Си слушнал нешто ама не си дослушнал. Ова се деси на кошарка, пред доста време, кога судијата ја фрли топката нагоре за да скокаат центарите по неа на почетокот на прва четвртина.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
ejjj Не ми текнуе како му беше правилното име на тој атлетичарот што на последнава олимпијада коментаторот на мтв го кажа 2 пати како MICHAEL JACKSON ( и он бесе некој МАЈКЛ само не ЏЕКСОН :D )
Не се викаше Мајкл.Тоа беше Јусеин Болт од Јамајка.А коментаторо наместо Мајк Џонсон, кој кажал пофални зборови за Болт, го кажуваше Мајкл Џексон:)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
На сител шутраков сега ја коментира Виљареал-Атлтико.М
Запнал отиде носот на Де Лукас, после вика еве го Де Ла Лукас а играчов на Атлетико е уствари Де Лас Куевас.:tapp:



Стујпииддд...:)
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
сега на виљареал-атлетико, израмнуваат атлетико на 4-4 и игор трпески мислам дека беше: ова не можеше да го режира ни спилберг. јан флеминг го поминаа-никогаш не вели никогаш:pos::pos::pos:.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
сега на виљареал-атлетико, израмнуваат атлетико на 4-4 и игор трпески мислам дека беше: ова не можеше да го режира ни спилберг. јан флеминг го поминаа-никогаш не вели никогаш:pos::pos::pos:.
Улаф е целиот бе...плус и Алфред Хичкок го кажа ...:tapp:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе каментаторов на сител е закон нема што.Книга може да се напише за него.Де Јонг се повреди и цело време вика Бабел се жали на повреда.И после кога Холандија направи измена и излезе повредениот Де Јонг вика:Иако Бабел се жалеше на повреда Де Јонг излегува.Па не сме слепи да му се сневиди.
Абе овај од Сител експерт изведува. Коментира Фудбал, Кошарка, Ракомет, што и да дават на Сител за спортот он коментира, експерт е чоекот :pos2:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Мислам дека беше Атанас Костовски ама не сум сигурен ,ова не е гаф ама болна реалност хехе вака "Игорче Митревски нашата надеж нашиот херој во селекцијата на Македонија (го фали го фали 5 мин), и да видиме корна за Хрватска (или некоја друга држава беше...не е битно) нафрлена топка и и и АВТОГОЛ автогол на ИГОРЧЕ МИТРЕВСКИ!!! хахахахахахахах :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Игор Трпевски легендата!!! Значи залудно е да се пишува за неговите гафови зашто се безкрајни. Последниве натпревари на Македонија ме изнасмеа до смрт посебно против Шкотска со неговите коментари за судијата абе :zver: е човекот!!!!
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Во игра влегува играч со број 77 МИНУТЕС.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
,, Каква одбрана на Сколс, о се извинувам на Ван Дер Сар,, :pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom