Фан клуб: Струмица

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Какви 15 разлика бе ?
Нели виде на суперкупо колко беше разликата....на Вардар не му бегат 25 а мош и 30 разлика.
Ајдее со душа чекам утре да дојде.
Sigurno li e utre utakmicata, oti utre imame nov drzaven praznik i nema da se rabote, uce nisto pa vikam da ne e u sreda utakmicata ili???
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Утре само Мзт игра, сите други играат во среда
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе на мене еден другар ми кажа оти утре ке играат имало плакати лепано низ градо.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Кошарката ке се игре во Вторник во 19:00 часот...
 
V

Viktoranius

Гостин
Да еве сега ми се јави еден другар ми кажа утре ке се игра во 19-00 часот.
Утре ке биде првата утакмица на центарот од Хемофарм.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Да еве сега ми се јави еден другар ми кажа утре ке се игра во 19-00 часот.
Утре ке биде првата утакмица на центарот од Хемофарм.
Epa super odime na utakmica utre i se nadevame na ubedliva pobeda, a natprevarot so Feni sto trebase da se odigra vo sabota ke se odigra den porano vo petok bidejki strumicani vo nedela patuvale za hrvatska odnosno zagreb kade gi ocekuva prviot duel so Cedevita.pozz:helou:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
да точно е тоа а и убаво си пишува на официјалниот распоред на страната на КФМ дека фени- струмица ќе се одигра на 26.10. петок во 20,15 со пренос на МТВ
 
V

Viktoranius

Гостин
да точно е тоа а и убаво си пишува на официјалниот распоред на страната на КФМ дека фени- струмица ќе се одигра на 26.10. петок во 20,15 со пренос на МТВ
Значи денес во 19 часот...Струмица-Вардар
Уште 3 часа:pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
На полувреме, Струмица води 52-27. За жал, неможев да отидам.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
мислам дека ги посерааааме....ХАХАХА 102 : 46 32 секунди на крајот тоа беше резултато
 
V

Viktoranius

Гостин
мислам дека ги посерааааме....ХАХАХА 102 : 46 32 секунди на крајот тоа беше резултато
Струмица-Вардар--102-63
Епа го победивме Вардар со 39 разлика...во 3-та четвртина бевме во плус 50 разлика, ама после влезеа Томчето, Петро белата, и Зоран Заев и ја намалија разликата...
Како и да е победа на Струмица со убедлива разлика.

За сите Ајдуци што го посетуват форумо да знаат оти во сабота ке има превоз за Кавадарци со Фени Индустри.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
По прв пат оваа сезона Струмица одигра како што би требало да игра едн тим со амбиции за титула..имаше течни акции, добар шут за три.. и забава за публиката(цепелини преку табла)..Новиот играч беше супер..се вклопи многу лесно.Единствено Вардар ме разочара..ни сенка од лани. Па незнам дали да ги земам за меродавна екипа. Фени ќе го каже тоа.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Струмица-Вардар--102-63
Епа го победивме Вардар со 39 разлика...во 3-та четвртина бевме во плус 50 разлика, ама после влезеа Томчето, Петро белата, и Зоран Заев и ја намалија разликата...
Како и да е победа на Струмица со убедлива разлика.

За сите Ајдуци што го посетуват форумо да знаат оти во сабота ке има превоз за Кавадарци со Фени Индустри.
Zoran Zaev?!?! hahahahahaa
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Тасовски КРАЛ
Богоев КРАЛ
Д.Соколов КРАЛ
Делиќ КРАЛ
Латовиќ КРАЛ
Грнќаров КРАЛ
Цветков ПРИНЦ
Крстевски ПРИНЦ
Т.Соколов ПРИНЦ
Ангелакис ПРИНЦ
Пуповиќ ПРИНЦ

КК СТРУМИЦА=ИМПЕРИЈА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom