ATP тенис - општа дискусија

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Никој не зборува против џокович.Ова почнува да ме нервира веќе.RocknRolaa ако нешто рече тогаш тоа е дека смета дека ноле е просечен играч кој е во одлична форма и дека тоа што растура моментално ке престане за некое време.Исто така кажа и дека за да го споредуваш со големите играчи треба резултати и континуитет И ДЕКА РАДО БИ МУ ГО ПРИЗНАЛА ОВА НО СЕУШТЕ Е РАНО БИДЕЈКИ ЗА НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ТРЕБАШЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ПОКАЖАТ И ЗА НОЛЕ КЕ ТРЕБА ДА ПОЧЕКАМЕ ШТО КЕ СЕ СЛУЧИ ПОНАТАКА.....и јас се согласувам со неа.Но во ниеден коментар не го оспори тоа што досега го направи џокович.Туку само брзо го предвиде крајот на оваа убава низа.Нема да трае уште долго а и следната година тешко да одбрани пола од ова...



Бидете разумни малце и погледнете ја и позитивната страна од коментарите...
А како да е многу битно дали ти и рокенрола или панчето ќе признаете дали бил просечен или најдобар, го браните Надал како да ви е брат... кога изгуби на тврда подлога рековте доаѓаат турнирите на земја, Џокович направи пауза и одма сите намерно не играл неможел да игра со Надал на земја бил пи..а трт милојко дојде Мадрид го испукаа во финалето пред своја публика на омилената подлога и пак не бил најдобар епа ако мислите дека сте доволно паметни да ме убедите дека Џокович не е најдобар и дека тоа не е ништо што моментално го прави ајде повелете убедете ме! :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Уште од Февруари го тупевте како тоа Надал е неприкосновен на земја и како Џоковиќ нема теоретски шанси да го победи.
Епа Џоковиќ го победи Надал на земја, во сред Мадрид и пак избегнувате да го признаете очигледното, во 2011 година најдобар тенисер во светот е Новак Џоковиќ!
Најдобар !? Со еден освоен гренд слем !? :) Ако го освои и Роланд Гарос, тогаш веќе може да биде прогласен за најдобар, секако и ако се држи високо (не да победува) до крај на годината... А дека е најдобар за последниве 5-6 месеци, тоа да... :)
 
С

сашенко

Гостин
Ноле не падна од небо во Ноември 2010.
Ноле веќе 4 години е меѓу топ 5 тенисери на светот иако беше послаб од Федерер и Надал.
Но, ова што го прави Ноле годинава, ваква форма, ваква доминација, ова не е видено од доминацијата на Федерер 2005-2006 година.

Но, за навистина да се докаже како број 1 моментално ќе мора да го победи Надал на Роланд Гарос, што нема да биде воопшто лесно.
Не сомневам дека има квалитет да го направи тоа годинава.И ке го направи тоа биди сигурен.Ама е рано да се прогнозираат некои работи, бидејки ако споредуваш некого со некој друг гледај и резултати бидејки формата е минлива работа.Затоа некои од нас овде пишаа КЕ ТРЕБА ВРЕМЕ ЗА ВИСТИНСКИ И РЕАЛНО ДА СЕ КАЖЕ...сега можеме само да го оцениме тоа што го видовме до сега.А тоа е една одлична играм која му носи одлични резултати но е веќе видена и од други и сега се очекува да го докаже тоа и другата година и наредната и да го одржи континуитет.Тоа е она што ги направи федерер и надал тоа што се денес.За мене не е број 1 само да имаш најмногу поени на листата.Надал има и многу повеќе од тоа, но ете оваа година стартот му припадна на ноле исто како и 2009 на надал ама се повреди и видовте што се случи до крај.Затоа рековме, полека ке видиме рано е...што и да се случи до крај следната сезона ке го поставиме прашањето пак.Кога ке треба да се одбрани тоа....
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
А како да е многу битно дали ти и рокенрола или панчето ќе признаете дали бил просечен или најдобар, го браните Надал како да ви е брат... кога изгуби на тврда подлога рековте доаѓаат турнирите на земја, Џокович направи пауза и одма сите намерно не играл неможел да игра со Надал на земја бил пи..а трт милојко дојде Мадрид го испукаа во финалето пред своја публика на омилената подлога и пак не бил најдобар епа ако мислите дека сте доволно паметни да ме убедите дека Џокович не е најдобар и дека тоа не е ништо што моментално го прави ајде повелете убедете ме! :)
Девојче ако ова не е ништо за тебе 3 пати во низа да го тепаш најдобриот тенисер во светот кажи ми ти што имаш постигнато повеќе???
Пиши овде што се срамиш. Не мора вакви паметни работи да ми пишуваш во репутација :pos:
 
С

сашенко

Гостин
А како да е многу битно дали ти и рокенрола или панчето ќе признаете дали бил просечен или најдобар, го браните Надал како да ви е брат... кога изгуби на тврда подлога рековте доаѓаат турнирите на земја, Џокович направи пауза и одма сите намерно не играл неможел да игра со Надал на земја бил пи..а трт милојко дојде Мадрид го испукаа во финалето пред своја публика на омилената подлога и пак не бил најдобар епа ако мислите дека сте доволно паметни да ме убедите дека Џокович не е најдобар и дека тоа не е ништо што моментално го прави ајде повелете убедете ме! :)
Е НАЈДОБАР ГОДИНАВА.Коментарот на РокенРола беше за една претходно подолга дискусија.Инаку за Монте Карло неможеш да ме убедиш дека Ноле не се откажа намерно.Проблем со колена имаше надал во 2009..тоа е повреда.Ноле беше цркнат и душа немаше и ако не останеше недела дена одморен ке изгубеше во прво коло на монте карло.Имаше тука и желба да го задржи одличниот старт без пораз, колку за мотивација негова.Толку за тоа.Инаку за победата ДА заслужена.Тоа што го потенцирав дека и јас и РокенРола го признавме тоа беше бидејки некои луѓе овде не читаа коментари па почнаа да викаат дека не сме биле реални.Лудни луѓе те жими све.Добивте се што сакавте од фановите на надал.И честитки, и признание кое го барате, и навивачи кои не признаваа пораз па сеир си теравте и што сакате уште?Да ви се поклонам и нозете да ви ги бацам? Епа бидете и вие малце реални и видете за што се прави муабет.Никој не го оцрни Џокович денеска...Нити го бранел надал како брат или што знам како....
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Да ме убие човек, не мислев дека Рафа ќе изгуби од Ноле, тука.. Али и лани изгуби од Роџ па ништо не кажва тоа.. За да го сменам мислењето на еден степен повисоко за Ноле и да кажам дека тргна нагоре, очекувам ваква игра и на Роланд Гарос.. Е таму се гледаат шампионите... :)

До тогаш, се гледаме во Рим
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
бев сигурен дека ќе изгуби Ноле, пшосебно коа го видов какоа се мучи со Белучи, ама ете ме прелажал, и дефинитивно доминира годинава ! :):tv:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Секоја чест за Џоковиќ. Ова година прекрасно му тргна, неверојатно. Искрено не очекував вака да изигре Надал, всушност не изигра толку лошо, беше одличен тенис повеќе имаше среќа Џоковиќ по добар беше факт е. Не ни помислував да се деси такво нешто, но после овој меч мислам дека Џоковиќ ке го сопре Надал, како што е тргнало, мора да проработи Надал за да може да го победи, веќе по трет пат го смалува. Не е ништо страшно и срамно за Надал сепак Џоковиќ е одличен тенисер џабе не е на 2ро место.
Честитки уште еднач, се гледаме во Рим се надевам на уште едно добро финале, не само тука и цела година што следуваат турнирите :)

Инаку за најдобар ова година е рано да се каже, ако го освои Роланд Гарос, и понатаму ако продолжи така мислам дека тешко дека ке го сопре некој. Сега ке видиме на Рим се надевам дека ке игре!

vamos!!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640


Мислам и во Рим истото ќе се повтори, Федерер е слаб, пак исто финале и се надевам ист победник :)
Моментално Ноле е непобедлив, ги надмина сите очекувања за годинава.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
бев сигурен дека ќе изгуби Ноле, пшосебно коа го видов какоа се мучи со Белучи, ама ете ме прелажал, и дефинитивно доминира годинава ! :):tv:
Белучи е е еден од најдобрите тенисери на светот на земја.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Девојче ако ова не е ништо за тебе 3 пати во низа да го тепаш најдобриот тенисер во светот кажи ми ти што имаш постигнато повеќе???
Пиши овде што се срамиш. Не мора вакви паметни работи да ми пишуваш во репутација :pos:
Ај не се прај многу паметна ти ми пиша у репутацицја јас ти вратив несакав да одам оф топик како ти што го правиш со овој пост!!!(Тема: Тенис
Од цела дискусија погоре алал вера како успеа ваков приглуп заклучок да донесеш.)


Еве ако си толку паметна ајде кажи ми по која логика Надал е подобар од Џокович? Има подобра фризура? Ок можеби не викам не... ама за играта нема шо да се дискутира со последната победа во Мадрид се виде кој е кој падна НЕПОБЕДЛИВИОТ НА ЗЕМЈА и тоа во сред Мадрид!

И еве ако ти викаш дека тоа не е ништо што го направил Џокович да го тепаш 3 пати во низа најдобриот тенисер во светот на неговата омилена подлога и тоа во сред Мадрид и со 30 меча без пораз, кажи ми ти што тогаш е НЕШТО за тебе во тенисот?:)

И се нервирам кога читам вакви глупости, Џокович ако беше просечен тенисер немаше никогаш да го победи Надал...посебно не на земјa :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Никој не зборува против џокович.Ова почнува да ме нервира веќе.RocknRolaa ако нешто рече тогаш тоа е дека смета дека ноле е просечен играч кој е во одлична форма и дека тоа што растура моментално ке престане за некое време.Исто така кажа и дека за да го споредуваш со големите играчи треба резултати и континуитет И ДЕКА РАДО БИ МУ ГО ПРИЗНАЛА ОВА НО СЕУШТЕ Е РАНО БИДЕЈКИ ЗА НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ТРЕБАШЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ПОКАЖАТ И ЗА НОЛЕ КЕ ТРЕБА ДА ПОЧЕКАМЕ ШТО КЕ СЕ СЛУЧИ ПОНАТАКА.....и јас се согласувам со неа.Но во ниеден коментар не го оспори тоа што досега го направи џокович.Туку само брзо го предвиде крајот на оваа убава низа.Нема да трае уште долго а и следната година тешко да одбрани пола од ова...
Ајде вака стручњаче, гледам најактивен си тука, на сите Ноле фанови им реплицираш, како само ти да гледаш и разбираш тенис...

Голема работа што сте кажале ти или РокенРола, кога не сте објективни... Значи збориме за моменталната форма на играчите, а тоа кажува дека Ноле е далеку пред другите... не дека другите се слаби, туку Ноле е во голема форма... дека Надал е вон форма, не би рекол, бидејќи на скоро секој турнир оваа година играше во финале, но тука имаше големи проблеми со Ноле, еден земан сет во три финалиња на Мастерс турнири... Друго, неможе просечен играч да биде константно 5-6 години во врвот на АТП листата (во поголем дел меѓу први три)... Просечен играч може да се каже дека е пример Белучи (врв на кариера му е полуфинале на Мастерс турнир)... и неможе просечен играч да ги победи по три пати во рок од 4-5 месеци најдобриот тенисер во историјата на тенисот и најдобриот тенисер според АТП листата...

На Надал, 80% од гренд-слемите и турнирите му се освоени на земја, ако идеме според ваша логика, тогаш Надал не е константен и комплетен тенисер, бидејќи освен на земја, добри резултати не бележи и на другите подлоги...

И за тоа последното, не биди смешен молим те... како прво не си компетентен да зборуваш што ќе се случи наредната година... живи здрави ќе видиме дали ќе одбрани пола или сите турнири од оваа година...

Затоа велам не сте објективни... кога моментално најдобар тенисер е Ноле, тогаш или Надал не е во форма, или го ебат колената, или бил преморен, или не бил мотивиран, или ја свртете темата како Надал имал повеќе титули (читај минато), или пак Ноле е просечен и не константен играч, па неможе да ги одбрани титулите наредната година (читај иднина)... ама кога Надал е најдобар, е тогаш противниците како мед и млеко да им тече, како да немаат проблеми со премореност, повреди, тогаш однапред се знае дека Надал и следната година ќе освои се итн. итн... Патетики сте... поздрав
 
С

сашенко

Гостин
Ајде вака стручњаче, гледам најактивен си тука, на сите Ноле фанови им реплицираш, како само ти да гледаш и разбираш тенис...

Голема работа што сте кажале ти или РокенРола, кога не сте објективни... Значи збориме за моменталната форма на играчите, а тоа кажува дека Ноле е далеку пред другите... не дека другите се слаби, туку Ноле е во голема форма... дека Надал е вон форма, не би рекол, бидејќи на скоро секој турнир оваа година играше во финале, но тука имаше големи проблеми со Ноле, еден земан сет во три финалиња на Мастерс турнири... Друго, неможе просечен играч да биде константно 5-6 години во врвот на АТП листата (во поголем дел меѓу први три)... Просечен играч може да се каже дека е пример Белучи (врв на кариера му е полуфинале на Мастерс турнир)... и неможе просечен играч да ги победи по три пати во рок од 4-5 месеци најдобриот тенисер во историјата на тенисот и најдобриот тенисер според АТП листата...

На Надал, 80% од гренд-слемите и турнирите му се освоени на земја, ако идеме според ваша логика, тогаш Надал не е константен и комплетен тенисер, бидејќи освен на земја, добри резултати не бележи и на другите подлоги...

И за тоа последното, не биди смешен молим те... како прво не си компетентен да зборуваш што ќе се случи наредната година... живи здрави ќе видиме дали ќе одбрани пола или сите турнири од оваа година...

Затоа велам не сте објективни... кога моментално најдобар тенисер е Ноле, тогаш или Надал не е во форма, или го ебат колената, или бил преморен, или не бил мотивиран, или ја свртете темата како Надал имал повеќе титули (читај минато), или пак Ноле е просечен и не константен играч, па неможе да ги одбрани титулите наредната година (читај иднина)... ама кога Надал е најдобар, е тогаш противниците како мед и млеко да им тече, како да немаат проблеми со премореност, повреди, тогаш однапред се знае дека Надал и следната година ќе освои се итн. итн... Патетики сте... поздрав
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:YOU MAKE MY DAY KID...A сега би те замолил фино лепо да ми одговориш што јадев гомна цело време јас и со кое од ова не се согласив...
Прво ке ти кажам дека тоа што објаснувам што јас и рокенрола се мачиме е зашто културно си пишавме честитки на почеток ама некој незнаеше како да се израдува на победата и сереше по форум глупости кои немаа никаква врска со муабетот.Еве како ти на пример сега што направи.Второ никој не спомна титули на надал и никој не го спомна надал до сега воопштo.Се прaви муабет само за Џокович.Tрето милион пати напишав дека ова е година на твојот ноле и дека заслужена си победи вчера.Трето пишав дека за месец два е број 1 во светот и никаде не спомнав никаква ебана споредба со надал.И сега целта на твојот пост е? Другар некои од вас едноставно не знаат да си го прослават тоа.Кога некој сереше по Ноле викавте не сме објективни, јас ете пишав што мислев и убаво објаснив, и повлеков се што некогаш сум рекол против формата на ноле годинава и ке се најде некој талент како тебе со ваков пост и искрено ми се присра од вас.Ако ќутевме ке речевте не сакаат да признаат.Ако баравме изговор ке речевте плачат.Ако ви признаат и се согласат со вас викате серат по форум глупости.Јас незнам што воопшто сакаш да извлечеш од ова.Не искрено што сакаш?Читај ја темава и пиши нешто паметно жити мајка немој вакви срања.Ако го најдеш ова што го пиша во некој пост жити све цитирај го.

Ама незнам само дали еден по еден ке цитирате наши коментари неколку страни наназад на почетокот на дискуисијава и ке чекате посебно да ви се објасни дека никој ништо не му замери на Ноле.И никој ама баш никој не даде причина за поразот на надал, зошто и нема, и никој ама баш никој не проба и да најде таква.Едноставно не читате коментари и доаѓа до вакви шит коментари....а ако нешто од тоа друже што пиша го прочита во некој пост како такво молимте цитирај...и во приватна порака немој вакви работи, срамота е .Ако некој овде едно нешто не направи тоа е дека никој не спомна нешто лошо за форамата на ноле.Баш тоа сите го пофалија ама РокенРола не се согласи со една споредба и тука почна дискусија која ти најверојатно друже не ја пратеше.Јас се извинувам што до ваму дојдовме ама читајте па пишувајте вакви работи.Мизерија сте со ова....човек да не ви честита сте
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ај зае*ете, толку - Новак го има моментумот и Рафа сега за сега може само да ја држи првата реч, само како финалист на турнирите .. Долга е сезоната ќе видиме како ќе тече понатаму. ;)

Почна Рим !!

На Спортклуб ја даваат Родик-Симон. Енди многу лошо го отвори 1. сет со два изгубени брејка и многу спора игра .. Французинот лесно може да го испрати дома уште во првото коло.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Чим РокенРола напиша дека не е Ноле јак туку дека противниците не се во форма или имаат слаби денови и дека е просечен играч, а ти тоа го потврди, што понатаму, од ова помизерно нема (погледни само колку се изнасмејаа на тоа :pos:)... и потоа како демек честитале хехехехехехе Патетика си шашав... Сам кажуваш дека на почетокот на оваа година си јадел гомна со нечисти раци, а дека Ноле вчера те демантирал... и да не лутам по страните за да тражам постови од тебе и останатите со прајслес коментари :icon_lol:

П.С. Фала ти погоре на содржајниот пост, 20 реда, а само јадење празна слама... поздрав и полека со коментарите, да не те демантира пак Ноле, па да испадне дека си вртел муабети цела година после секој турнир :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom