Хари Потер

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Колку само во текот на ниту еден дел немасе ништо меѓу Хари и Хермиона,повеке беше мегу Рон и Хермиона...баш ми е мило што заедно завршија зашто така требало да биде....+ скоро сите читатели се надеваа на тоа...
Можеби немаше некој дел каде се случува нешто помеѓу нив двајца,ама сепак повеќе ми се допаѓаа како пар. Немам ја прочитано 6тата книга,ниту 7мата за да видам што има во нив,а до петтата ретко да се забележеше нешто. Инаку тоа што завршија заедно не е бидејќи "така требало да биде" туку бидејки Џ.К. Ралунг така напишала,а за болдираното:поголемиот процент од читателите ко прво мислеа дека хари и хермиона ќе умрат,а голем дел од нив се обложувале за рон како убиец на хари поради антипатичност кон него,епа не ми изгледа баш дека "скоро сите читатели се надеваа на тоа" ама ај нека ти биде,важно крајот кој го сакаше ти се исполни :)
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Рон скоро никогас не цувствувал антипатичност кон Хари освен во почетокот на 4 дел кога Хари беше во тримагичниот натпревар...ама нема везе битно излезе ко сшто јас сакав нели???хехе
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Рон скоро никогас не цувствувал антипатичност кон Хари освен во почетокот на 4 дел кога Хари беше во тримагичниот натпревар...ама нема везе битно излезе ко сшто јас сакав нели???хехе
Не ме разбра,не мислев на антипатичност од Рон кон Хари,туку од обожавателите кон Рон за кој многумина се обложија дека ќе биде убиецот на Хари во 7миот дел :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
aj be kazete kako zavrsuva na kraj 7 del sto se slucuva so hari,ron,hermiona i koj ke umri ednas zasekogas KAZETE !
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Абе пишува горе ама ако немаш прочитано ај пак ке повторам...
ХАри се венча со Џини и имаат 3 деца-Џејмс,Албус Сириус и Лили.Рон и Хермиона исто така се венчаат и имаат 2 деца.Волдеморт умира.Северус Снејп исто така ама на крај испага дека он е добар и цело време му помагал на Хари зашто бил заљубен во мајка му!Умира и Фред Бисли,милистерот за магии,Хедвиг,Аластор,емус Лупин,Тонкс и уште многу други...ОК е сеа???
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Абе пишува горе ама ако немаш прочитано ај пак ке повторам...
ХАри се венча со Џини и имаат 3 деца-Џејмс,Албус Сириус и Лили.Рон и Хермиона исто така се венчаат и имаат 2 деца.Волдеморт умира.Северус Снејп исто така ама на крај испага дека он е добар и цело време му помагал на Хари зашто бил заљубен во мајка му!Умира и Фред Бисли,милистерот за магии,Хедвиг,Аластор,емус Лупин,Тонкс и уште многу други...ОК е сеа???
OK E SAMO DA MI KAZIS OTI NEGDE PROCITAV STO KE SE SLUCI SO ALBUS DAMBLDOR I ONAJ GOLEMION KAKO SE VIKASE NE MI TEKNUVA...... GOLEM EDEN KAKO DJIN !
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Не ме разбра,не мислев на антипатичност од Рон кон Хари,туку од обожавателите кон Рон за кој многумина се обложија дека ќе биде убиецот на Хари во 7миот дел :)
E ZASTO ANTIPATICNOST JAS PAK MISLAM DEKA PUBLIKATA NAJMNOGU GO OBOZAVA RON OTI E NAJSMESEN...
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
OK E SAMO DA MI KAZIS OTI NEGDE PROCITAV STO KE SE SLUCI SO ALBUS DAMBLDOR I ONAJ GOLEMION KAKO SE VIKASE NE MI TEKNUVA...... GOLEM EDEN KAKO DJIN !
Еј па ти се сакаш да знаеш...хехе!Работата е да ја прочиташ книгата а не да ти ја раскажат.Албус уште во 6 дел умира.Сите мислат дека Северус Снејп е убиецот, меѓутоа не е така.Раката на Дамблдор нели му беше потемнета?Тоа е од прстенот што го има од дедото на Волдеморт и е само уште еден хоркракс.Во прстенот има отров иу тоа му ја потемнува раката а Дамблдор.БИдејќи отровот е толку силен што ќе го убие,Снејп му дава против отров со што му го продолжува животот за само една година.Последните зборови на Дамблдор се Северус те молам.Тој всушност го моли за да го убие и да му ги скрати маките...А Хагрид...хммм...За него не ти откривам,зашто се ти кажав па нема ич интересно да ти биде...:):):)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Еј па ти се сакаш да знаеш...хехе!Работата е да ја прочиташ книгата а не да ти ја раскажат.Албус уште во 6 дел умира.Сите мислат дека Северус Снејп е убиецот, меѓутоа не е така.Раката на Дамблдор нели му беше потемнета?Тоа е од прстенот што го има од дедото на Волдеморт и е само уште еден хоркракс.Во прстенот има отров иу тоа му ја потемнува раката а Дамблдор.БИдејќи отровот е толку силен што ќе го убие,Снејп му дава против отров со што му го продолжува животот за само една година.Последните зборови на Дамблдор се Северус те молам.Тој всушност го моли за да го убие и да му ги скрати маките...А Хагрид...хммм...За него не ти откривам,зашто се ти кажав па нема ич интересно да ти биде...:):):)
lele aj kazi te molam !!!
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ааа не не земи прочитај ја зашо ако јас се ти кажам нема ич да ти биде интересно:):):)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Ааа не не земи прочитај ја зашо ако јас се ти кажам нема ич да ти биде интересно:):):)
a be kaj da najdam da procitam ova ne e sk ova e prilep :(:( vo bibliotekive i knizarive odvaj 4 del izleze :( zatoa te molam kazi mi... fala odnapred
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Ги прочитав 1виот и 2риот дел на македонски,инаку сакам сите да ги прочитам. На македонски јазик сеуште ги нема 6тиот и 7миот дел. Штета.

П.С. 7миот дел е последен.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ги прочитав 1виот и 2риот дел на македонски,инаку сакам сите да ги прочитам. На македонски јазик сеуште ги нема 6тиот и 7миот дел. Штета.

П.С. 7миот дел е последен.
До петти дел на македонски можам да ти ги позајмам ако сакаш. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom