Шпиц или не?

Кои чизми повеќе ви се допаѓаат?


  • Вкупно гласачи
    156

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Дефинитивно заоблени. Може малку, ама мноооогу малку шпиц, ама онака ептен ко лопати ми се ко 10 броја поголеми.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Гласав за двете, бидејќи зависи од приликата. На пример ако одиш некаде на забава/прослава, повеќе прилега шпиц. За низ град можеби повеќе прилега заоблено. И затоа си гласав за двете. :)
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
ЗАОБЛЕНООООО :) .Шпиц не сакам, немам носено и не планирам да носам. Не ми делува елегантно, кога ќе видам девојка со шпиц очекувам да се сопне во секој момент.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Мартинка рулз...заоблено дефинитвно(подржано со челик)...
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Дефинитивно заоблени. Шпиц во никој случај. Ми се допаѓа како стојат на нозете, многу убаво делуваат, но на други нозе, на моите никако. Не се чувствувам пријатно и се мислам дека ми се неколку броја поголеми.
Никогаш немам излезено со такви обувки, единствено што сум пробувала дома на мајка ми.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
може благ шпиц,такви носам и ми се симпатични, ама она ептен шпицесто воопшто не би купила такви...сметам дека такви кондури се мн елегантни и како за постари жени..:pipi:
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
заоблени...никако шпиц, не знам зошто али од кога почнаа да се носат шпиц чевли сум се ежела толку не ми се допаѓаат...посебно тие што се ептен шпицасти...одсекогаш сум си купувала заоблени и ми се омилени за секоја пригода
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
заоблени...никако шпиц, не знам зошто али од кога почнаа да се носат шпиц чевли сум се ежела толку не ми се допаѓаат...посебно тие што се ептен шпицасти...одсекогаш сум си купувала заоблени и ми се омилени за секоја пригода
Јас знам зошто. Затоа што си била копиљка во тоа време, ако сега имаш 21, тогаш си имала колку, 12-13? И си носела Цицибан...

И бидејќи модата секоја година се менува и се врти во круг (за компаниите да остваруваат профит), и секоја година тоа што го имаш догодина ќе ти биде демоде, од догодина сите ќе викате дека шпицот е помодерен. Годинава, уживајте во заоблените :)
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
Јас знам зошто. Затоа што си била копиљка во тоа време, ако сега имаш 21, тогаш си имала колку, 12-13? И си носела Цицибан...

И бидејќи модата секоја година се менува и се врти во круг (за компаниите да остваруваат профит), и секоја година тоа што го имаш догодина ќе ти биде демоде, од догодина сите ќе викате дека шпицот е помодерен. Годинава, уживајте во заоблените :)
ехее јас кога имав 12-13 години се носеа коцкасти напред....па пред некое време почнаа шпицастите па сега заоблените иако пак се носат и шпицасти, а ко што гледам веќе некако пак се враќаат накај коцкасти напред само не до толку како порано..:helou:
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
абе каков спиц заоблени у мое време се носеа 501 кондури ...хахаха
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Имам и такви и такви.Зависи кој ми одговарат тие ги носам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Шпиц никако не сум носел, заоблено преферирам..
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Не можам да се замислам себе си по шпицасти штикли.
Мојот избор се заоблени, во краен случај нешто измеѓу...:)
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Дефинитивно заоблени...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom