Која е разликата?

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе ја можам да имам секс со било која, ама да водам љубов само со една! :smir:
Aма во сите случаи го брцаш куќеберникот во центарот на светот, нели? :)

Или важи она: Злато, не ми се лути, неа ја ебев, со тебе водам љубов пошо те сакам :smir:?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Aма во сите случаи го брцаш куќеберникот во центарот на светот, нели? :)

Или важи она: Злато, не ми се лути, неа ја ебев, со тебе водам љубов пошо те сакам :smir:?
За неа нека важи што сака, за мене си кажувам. Правам разлика од водење љубов и имање секс.

Водење љубов ми е секс со посебни чувства, пријатни, се осеќам како да сум едно со таа што сум во неа.....

Секс, можам да ја залепам на ѕид, да ја изебам до смрт, све останато :)

Али водење љубов is the one :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Водење љубов е политички коректен термин за дупење.
Јас и да ја сакам ептен, можам да ја залепам за ѕид.
Или не смее така? :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Водење љубов е политички коректен термин за дупење.
Јас и да ја сакам ептен, можам да ја залепам за ѕид.
Или не смее така? :)
Смее бре, како не смее :)

Љубената можеш и на врата да ја залепиш, на плочките од WC, на машина за перење (додека работи), на масата за ручек.... И МОЖЕШ нежно и убаво со сите чувства да си водиш љубов.

Со комшиката: Све ова, ама не и љубов да водиш :) (и плус садо мазо можеш :pos:)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Значи водење љубов според тебе е само оној сексуален чин кој ќе заврши со оргазам?
Не би

рекла. Ne deka ke zavrsi so orgazam i toa e presudno kako ke go narecime sex ili vodenje ljubov,mnogu ubavo si napisav sto e za mene sex a sto vodenje ljubov .
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
seksot e cisto fizicki cin,bez nikakvi emocii,a vodenjeto ljubov e cin vo koj partnerite osven fizicki(seksualno) se povrzani i psihicki i ljubovno i duhovno i sl.ednostavno fumkcioniraat kako edno telo.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали има разлика меѓу секс и водење љубов?

Имаше тема за ова, не можев да ја пронајдам, затоа отворив нова.

Тука ги префрлам сите мислења од темата “Ајде да се ебеме“ кои се офтопик, а се однесуваат на темата, па тука може да продолжите со дискусијата.

И нормално сите останати може да одговорат. Има ли според вас разлика меѓу водење љубов и секс?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
има, само во поим. ништо повеќе.
народов вика: водење љубов=секс со личност што ја сакаш/ти значи + физички те привлекува.
секс=секс со личност што не си вљубен, само физички ти е привлечен опонентот.
секс паѓа и ваму и таму, така да исто му се фаќа. има само поимно разграничување за да се замачкаат очи на некои :pos:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Напишано од selena
Ne mislam taka sexot za mene e nesto kade sto vleguvas od strast od podignat adrenalin,nesto ke ne moze da trae poveke od 20 min, a dodeka vodenjeto ljubov e nesto nezno milo,sporo se vnesuvas emotivno i gi ima prethodno spomenatite raboti samo vo golema mera i pri vodenej ljubov dozivuvas orgazam zagarantirano a pri sex ne mora da znaci.
Што па од мене подигнат?
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Нормално... пак ти, Ива :pos:

Ти можеш да го наречеш како сакаш (полово општење, плескање, водење љубов итн.)
Мојот избор :aplauz:

Секс, можам да ја залепам на ѕид, да ја изебам до смрт, све останато :)
Значи, кутрата... таа што ја сакаш со тебе нема да види див, ѕверски (или.. еве, пошто си по помеките термини - анимален :pos:) секс, а?
Уф.. јебага...

Или важи она: Злато, не ми се лути, неа ја ебев, со тебе водам љубов пошо те сакам :smir:?
Ај нека важи... нека важи.. ајдеее плииииИИИииИИИиз :pos: :pos: :pos:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.921
Водење љубов е политички коректен термин за дупење.
Јас и да ја сакам ептен, можам да ја залепам за ѕид.
Или не смее така? :)

Не смее бе Серпико ќе мисли после дека не ја сакаш туку ја гледаш како објект за секс(ова у наводници)...
Ја сакам се у еден пакет како и да се вика трипл дабл, и секс и љубов водење и незнам се попратно и предпратно:pipi:
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Се` е тоа едно те исто, само името е различно.
Понекогаш и со човек према кого имаш длабоки чувства може да имаш див секс, секс ради физичка потреба, без посебни романтични чувства.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Се` е тоа едно те исто, само името е различно.
Понекогаш и со човек према кого имаш длабоки чувства може да имаш див секс, секс ради физичка потреба, без посебни романтични чувства.
ama vo toj slucaj ne vodis ljubov,tuku samo se seksas.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи, кутрата... таа што ја сакаш со тебе нема да види див, ѕверски (или.. еве, пошто си по помеките термини - анимален :pos:) секс, а?
Уф.. јебага...
Еве ти го одговорот, не си ме дочитал:

Смее бре, како не смее :)

Љубената можеш и на врата да ја залепиш, на плочките од WC, на машина за перење (додека работи), на масата за ручек.... И МОЖЕШ нежно и убаво со сите чувства да си водиш љубов.

Со комшиката: Све ова, ама не и љубов да водиш :) (и плус садо мазо можеш :pos:)
Значи не викам ИЛИ едното ИЛИ другото.... ц ц ц
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Има! :vozbud:
Најчеста употреба,

Ебење - муабет во друштво, графит и порака на ТВ Меди, тема: Ми се ебе во ЧДУ подфорум.
Секс - на 840 страна од куварот на Милан Вујаклија, во Тин Шема број 32 и во секоја втора смс порака на тинејџер.
Водење љубов - романтични P.S. I Love You филмови, поезија, пост во ЉиС.
Полов однос - упатство за употреба на контрацепциски средства, учебник по Биологија за 8 одд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom