Вашиот прв мобилен телефон беше...

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
motorola c332 mislam bese
 
Член од
1 март 2007
Мислења
110
Поени од реакции
13
Ericsson Т-нешто, беше плав-тегет со капаче-поклопец за тастатурата
како ли само се викаше ?!? :tapp:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
Eeeeeeeeee bese toa Panasonic G 600, so VIBRACII razbiras, toa bese mnogu moderno togas, da imas vibracii na telefonot bese mnogu skapa rabota, e memories, memories...
Еее ме потсети на 3та година средно кога на типот што седеше со мене у клупа му купија таков телефон. Знам дека сите го заебаваа за вибрациите (Марс, ти коа ќе стигнеш дома буташ телефонот у г’с и си ѕвониш од домашниот?:baeh: )
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
некој Siemens беше мислам C30 по срање телефон никад не сум видел не го користев многу си земав одма 3310 и од тогаш сум се на Нокиа
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Siemens C30, се утепав од играње на black jack што ја имаше телефонот :smir:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157

Е, баш овој! :vozbud:
А и уште некоја Нокиа беше, тастатурата беше покриена со капак на лизгање надолу, целиот телефон беше свиткан во полукруг, некако чудно... Aма стварно не знам како се викаше. :pos:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140

Е, баш овој! :vozbud:
А и уште некоја Нокиа беше, тастатурата беше покриена со капак на лизгање надолу, целиот телефон беше свиткан во полукруг, некако чудно... Aма стварно не знам како се викаше. :pos:
ако било после 1998ма, а чим го ставаш како прв мобиленј 6110 познат како камелеонот, тогаш би требало да биде оваа нокиа


а ако не е таа, тоа значи го имаш постариот модел - познат како Нокиа Банана т.е. 8110
 

Kajgana Shop

На врв Bottom