Prison Break

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.399
Поени од реакции
586
Ајде , стрпете се уште неколку епизоди и ќе заврши :toe:
Ваков контраст во една серја немам видено . Од прекрасен почеток , до срање крај :nesum:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
postov ti nemat nikakva smisla!
daj ne se praj pameten i ne davaj besmisleni kritiki za seriava..
Упс... sorry:kesa:

А ти од кај знаеш дали му има смисла постот кога воопшто ја немаш гледано 4та сезона?

Бог да чува еј...

Читајте малку пред да постирате, зошто на почетокот никој лош збор не кажа за серијата, првите сезони беа генијални, ама сега повеќето ја гледаме оти веќе сакаме да видиме што ќе се случи на крај и да не ни пропаднат залудно толку изгледани, возбудливи епизоди.
Prison Break не е тоа што беше и тоа е непобитен факт, џабе се расправаме.
За разлика од Heroes, која ојде на срање патишта, не ја догледав. Оваа морам, секако дека е подобра, ама да се фатиш за орото до крај да го доиграш.
:)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.682
Поени од реакции
52.561
Има македонски преводи за 17 и 18 епизода? Ако има некој нека ми прати по ПП.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Како тргнале уште еднаш ќе ја снимаат целата серија. Таман сега може Мајкл пак да го врати шмекот на серијата, ќе го вади брат му пак од затвор. :tapp:


Ќе се пукам ако не ја оправат серијата барем да видам убав крај како што заслужува.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.520
Поени од реакции
47.831
Како затрудне оваа Сара и кој тоа и го прцна за тоа да се случи, јас не памтам полов однос во серијава а ако се десел сигурно ќе ни кажеле некако, бременост не е мала работа.
Од епиозодава единствено позитивно е што ТиБег се враќа во стара форма. : ) Касандросувањето беше неминовно и мораше да се случи.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Како затрудне оваа Сара и кој тоа и го прцна за тоа да се случи, јас не памтам полов однос во серијава а ако се десел сигурно ќе ни кажеле некако, бременост не е мала работа.
Од епиозодава единствено позитивно е што ТиБег се враќа во стара форма. : ) Касандросувањето беше неминовно и мораше да се случи.
Штркот им го донесе кога беа во возот :pos:

Искрено... се надевам дека серијава ќе се врати... ама веројатно, убаво ќе треба да се намачат за тоа а го сторат во преостанатите епизоди.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Не можам да коментирам за новиве епизоди, ама до 16та епизода четвртата сезона беше закон!
 
I

Intex

Гостин
Денес ја изгледав. Мислам... Есперанса, Забранета љубов стајл? Аман. Она за Линколн на пример, демек посвоен ова она... Шпанска серија.
Тоа за бебето од Сара што знаеше госпоѓа Скофилд, сеа дан испаднит ко онај СФ филм кај шо астронаутон ќе ја затруднит жена му и ќе се родет дебили.
Глупо е мислам... Некогаш ми се чини дека не е истата серија што сум ја гледал пред некоја година, многу глупаво, дури на крај ќе испадне Сукре да се врати и да ги спаси херојски...
Од кај информациите дека Сукре ке се врати? Имаш некој линк или твоја претпоставка.
За разлика од Heroes, која ојде на срање патишта, не ја догледав. Оваа морам, секако дека е подобра, ама да се фатиш за орото до крај да го доиграш.
:)
Мораш да ја догледаш Хироус, серијата се врати на старата патека.

Абе ке ја догледаме серијата, па што сака нека биде. Каков крај и да има, сепак ке ја догледам, не сакам залудно да ми одат 15-те дена што ми истекоа очите гледајки Призн Брејк.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.695
Поени од реакции
13.334
Мајката: Ола чикито де Мохито. Туо фратре чикито Гонзалес нон ест туо фратре ени мор. Кое самоубиство за режисерите а и за серијата. Едино крајот со местенката може да ги дигне од клиничка смрт. Ќе ја догледам серијава и со болка во стомакот ќе ја испратам. Стварно каква пародија може да се направи од сето ова...
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
a prevod za poslednava ako moze da nabacite
oti ja simnav a bez prevod ne ja gledam

najdov
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Од кај информациите дека Сукре ке се врати? Имаш некој линк или твоја претпоставка.

Мораш да ја догледаш Хироус, серијата се врати на старата патека.

Абе ке ја догледаме серијата, па што сака нека биде. Каков крај и да има, сепак ке ја догледам, не сакам залудно да ми одат 15-те дена што ми истекоа очите гледајки Призн Брејк.
Моја претпоставка е, прочита го пак мојот пост.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.682
Поени од реакции
52.561
ај ако има некој да ми прати македонски превод за 17,18 и 19 епизода
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
They're baaack!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
Акција, акција и само акција. Епизодата е лудници. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom