Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
jas mislam deka nema konkretna vozrast koja vazi za site generalno. toa e za sekogo razlicno. koga ke se pocuvstvuvas podgotveno- togas, a ne vaka pisuvalo vo tin sema, vo tea moderna i sl. e sega pak da ne bide toa na 14 god i pomala vozrast:)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Зошто мислам дека овде нема одговор ? не се генерализира. Кај секој е различно . Нема правило. Ако јас не сум се осеќала спремна на 17, може има некој што се осеќа спремен и на 16. Во секој случај се што е пред 14тата за мене е прерано, не знам за вас. А се натаму зависи од личноста, годините и не се битни, може некој на 16 да е поинформиран и посигурен од некој на 22.Стварно нема правило!!!!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас сум се осекал спремен уште во 5то одделение кога гледав Сител Бамбини :drk::drk::pos2::pos2::pos2:

Кај секого е различно, во право сте, ама мислам прво личноста треба да колку-толку да созрее за да знае што прави. А пред 15-16 години мислам дека е многу рано
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
da se ima odnosi na 14 godini e prerana vozrast kako za zenskite, taka i za maskite... kako sto velat prvo treba da si vluben vo 4ovekot so koj sto sakas da go napravis toa, a vtoro i da imas doverba vo nego, a isto taka toj da te po4ituva... a na 14 godini to a ne e mozno.. devoj4injata kako prvo mozebi se razvieni na 14 godini, no psihi4ki ne se spremni za toj 4ekor.. sepak mislam deka nema granica za toa.. tuku prasanje e koj kolku i koga ke bide spremen za toa
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
da da,za toa nema pravilo,edinstveno pravilo e slucajnosta
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
А што мислите, можни се одредени последици како резултат на прерано стапување во сексуални односи?

Дали тоа е фактор кој ја детерминира и прераната и несака бремност?
Според мене. Дефинитивно ДА!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
А што мислите, можни се одредени последици како резултат на прерано стапување во сексуални односи?

Дали тоа е фактор кој ја детерминира и прераната и несака бремност?
Според мене. Дефинитивно ДА!
Многу јасно дека да.
Да не брзаа толку девојкиве да се ослободат од хименот им, немаше да има толку абортуси на 16 годишни девојчиња, ниту пак 30 годишни мајки на 15 годишни деца. :toe:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...vozrast za prv sksualen odnos----sekako prvata brachna nok...:pipi:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
denes retko koj ceka do prvata bracna nokj :helou: .najdobro e mislam od 17-18god.pod 17 e premnogu rano
 

Cyber lord 2

Cyber TEAM шеф
Член од
27 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Tocna brojka ne moze da se kaze zs ne sekoj sozreva na ista vozrast. I koga ke slusnete deka nekoi nedozreani deca od 14, 15 ili 16 se zemale zs ovoj i ripnal od gore (mozebi i bil dole) nemojte da se cudite. Vo posledno vreme zenskite se oblekuvaat tolku provociracki sto bilo koe masko bi poludelo i bi izgubilo oset za godini. Mi se sluci pred dva meseci: Iskacam so devojkata i ona vleguva u prodavnica da zeme nesto a u isto vreme pokraj mene pominuvaat dve super hot zenski i pocnuvaat da flertuvaat so mene. Ja im vrakam so ita mera i oni se priblizija. Prasav za ime i neznam kako mi tekna i za vozrast. Koga mi kaza 12,5 i 13 ednostavno nemozev da se nacudam (iskreno pomisliv deka imaat min 17). Se cudev koi se tie roditeli koi gi pustile da izlezat taka obleceni. Ednostavno ne nosea nisto na niv samo edna krpa pa i taa prodzirna. Sto kazuvate na ova?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Епа коа 12 годишно девојче се шета гола низ град и им се пушта на непознати, ондак грешката не е нејзина. Родителите не ја научиле на основни морални вредности, воопшто не се вртеле по дома за да ја воспитуваат или пак ич не им било гајле. Новиве генерации на деца се катастрофа,и машки и женски, ама за тоа јас ги обвинувам нивните родители идиоти кои во последно време ги има се повеке и повеке.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Iskacam so devojkata i ona vleguva u prodavnica da zeme nesto a u isto vreme pokraj mene pominuvaat dve super hot zenski i pocnuvaat da flertuvaat so mene. Ja im vrakam so ita mera i oni se priblizija. Prasav za ime i neznam kako mi tekna i za vozrast.
Oфтопик е малце ама........чоече како моеш тоа да го направиш на 5 метра од девојкати?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom