Цртани/анимирани филмови

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
lele ama e mila temava :icon_bigg ! Madagascar 2 e bolji od 1 i Over the hedge e isto taka zakon :eek:jea:
 

M!ss V

...Supermassive...
Член од
1 февруари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
6
овие многу сум ги гледала уште од мала...кога ми текна за нив се потсетив уште од детството...дури и до ден денес си ги гледам :wink:

 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Генијални филмови:
Kung Fu panda
Wall e
Horton hears a who
Madagascar
Shrek
Многу подобри од 90% од играните филмови
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Најбоље си се оние сериските на Симпсонови хаха... сеуште си глеам :kesa:
А такви... кратки... неспоени сериски у епизоди хаха... том и џери ... нема дете шо не ги глеало и нема да ги глеа мислам ... хахаха
Исто така има и филмови ко Ајс Ејџ или Мадагаскар... анимирани...ама многу добри... и смешни:smir:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
шуба тема.
и јас сум за краткометражните. не те обврзвет да ја чекаш наредната епизода. том и џери сигурно вечно гледани .долгометражните -> уф дигимоните многу.
а од пораното детство... еден така прекрасен цртан со молив, ташна шо зборвет (како ли се викаше...), Le Piaf, и сите ретро . Да живее МТВ1
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
South Park,Ed,Edd & Eddy,Megas XLR,Samurai Jack,Wacky Races/Catch the pigeon,Tom & Jerry,Pinky & Brains,Jabberjaw,Scooby Doo,The Simpsons,Ben 10,Flinstones,Quick Draw McGraw,Snagglepuss,Hong Kong Phooey(незнам дали точно го пишав),Huckleberry Hound,Capetan Caveman,Looney Tunes,Animaniacs,IznoGood...не ми текнуе други во моментов =]
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ај да ја разбудиме темава.
Да кажам што имам гледано.
Се долгометражно од Дизни без два три (околку 50-60)
Се долгометражно од Пиксар освен последниот
И уште некои други долгометражни.
10 - 15 анимеа, повеќето од Мијазаки

Од кратките:
-многу од Том и Џери, од Лони Тјунс, Цртаните од Хана и Барбера: Мамли, Јоги мечката, Атомска мравка, Друпи, Скуби Ду итн. - се што се дава(ше) на Бумеранг. (во последно време не сум гледал)
-Некои кратки од Пиксар
-Од поновите серии на Картун Нетворк (и ова не сум го гледал подолго време): Самурај Џек, Декстер, Џони Браво и други.

ИТН.

Да не биде само набројување, еве и сликчиња од последните два на пиксар.

WALL E (2008)
Многу добар цртан. Има и добра еколошка порака.


Up (2009)
Го немам гледано. На имдб собра високи оценки.
 

debi7777

Girls in your city for night
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Анимирани филмови... и торенти за симнување, синхронизирани на македонаски, српски..

Верувам има присутни форумџии кои гледаат анимрани филмови, (зашто има доста солидни)... Овде би сакал да пишуваме за некој таков кој ви оставил впечаток и предлагајте страници за симнување (ако знаете предност имаат синхрозизирани на македонски, српски, хрватски)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Јас гледам анимирани/цртани филмови, и тоа доста.
Тема за анимирани филмови има, ама на никој не му се пишува во последно време.

За торенти ги имаш мининова, торентз итн. Торенти на форумов се забранети, ама не е тешко да се појди на еден од торент сајтовите и да се напиши името на филмот.
За преводи има podnapisi.net, divx-titlovi

И тоа. А еве и на 77 страница од темата „Последен гледан филм“ има дури 4 рецензии на анимирани.
 

debi7777

Girls in your city for night
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Јас гледам анимирани/цртани филмови, и тоа доста.
Тема за анимирани филмови има, ама на никој не му се пишува во последно време.

За торенти ги имаш мининова, торентз итн. Торенти на форумов се забранети, ама не е тешко да се појди на еден од торент сајтовите и да се напиши името на филмот.
За преводи има podnapisi.net, divx-titlovi

И тоа. А еве и на 77 страница од темата „Последен гледан филм“ има дури 4 рецензии на анимирани.
FAla!
Znam za ova... No, zborot mi bese za sinhronizirani crtani, ne so prevodi... Ima li nekoj sajt so sinhronizirani na nekoi od Exs Yu?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
По торенти тешко да се најдат. Ама се нашол некој добар човек, и на youtube има пратено еден куп од цртаните кои ги давале на МТВ (сихронизирани на македонски)

Во линкот погоре, подреди ги видеата по датум.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
По торенти тешко да се најдат. Ама се нашол некој добар човек, и на youtube има пратено еден куп од цртаните кои ги давале на МТВ (сихронизирани на македонски)

Во линкот погоре, подреди ги видеата по датум.
Овде има на српски синхронизирани : www.crnaberza.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom