Помош околу Counter-Strike (општо)

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас имам ATI Catalyst control center како контрол панел за мојата графичка. E sega V sync нема како опција ... Има друго чаре за 100 фпс? Инаку во моментов ми е 70 фпс
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Јас имам ATI Catalyst control center како контрол панел за мојата графичка. E sega V sync нема како опција ... Има друго чаре за 100 фпс? Инаку во моментов ми е 70 фпс
Види од играта да не ти е напраено fps_max 70 (у конзолата тоа).
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Јас цел живот играм на 30 фпс, не се замарам :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
јас чера направих 100 фпс ама не е нешто посебно.....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
И ја мислев така првата недела . Играј една недела на 100 фпс , после пиши фпс мах 30 , ке видиш разлика , прво , мета не ти се шири со сто кога пукаш, после како што рече Џеки за менувајне, итн итн :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
И ја мислев така првата недела . Играј една недела на 100 фпс , после пиши фпс мах 30 , ке видиш разлика , прво , мета не ти се шири со сто кога пукаш, после како што рече Џеки за менувајне, итн итн :)
Фала богу дека ќе види разлика, и да пиши фпс макс 70 пак ќе има разлика.
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
cl_showfps1 , cl_showfps1
ако сакаш подетално , net_graph3 i net_graph0 зависи како сакаш
fala mn tuku da ve prasam neso ima li nekoj da mi dae GunGame mod ja imam eden ama za da bide kako onoj na MAX treba da go mesam so deathmatch i zombie bi bilo dobro ako ima neoj link i da mi kaze kako se instalira falafalafalafala odnapred
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
а за 100 фпс , има важна улога графичката или само драјверите да ти се најнови ?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Нема веза, играта е лимитирана на 60 fps. Се над 60 е пребрзо за енџинот на играта, ако доста добро гледаш може да забележаш некои фрејмови да се побрзи од други, итн.

За над 60ка да добиеш, потребни се 2-3 твика.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Нема веза, играта е лимитирана на 60 fps. Се над 60 е пребрзо за енџинот на играта, ако доста добро гледаш може да забележаш некои фрејмови да се побрзи од други, итн.

За над 60ка да добиеш, потребни се 2-3 твика.
Грешка голема си... Проблемот со фрејмовите е до рефреш рејтот на мониторот. Значи ако мониторот има рефреш рејт од 60 херци, тогаш најубаво е графичката да вади 60 фпс со што би било избалансирано. Докај 10 разлика не е голема, но после се забележуваат гребаници, проблемот со брзината на фрејмовите и сл...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom