Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Глупости, веќе преку глава ми е од веснициве. За Роналдо предлагам, Салгадо, Балбоа и Баптиста.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ај бе престанете со тој Роналдо ме пукнавте сега Робињо ке потпиши нов договор и не ни треба Роналдо
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Во ред ни е одбраната бе. Пепе Канаваро Мецелдер Хајнце Марсело Рамос Торес Салгадо. Имаме 3 за десно (Рамос Торес Салгадо), 3 за лево (Марсело Торес Хајнце) и 5 (Рамос Пепе Мецелдер Хајнце Канаваро) за средина.
За нападот, не ни треба, мислам најисплатливо ке е Хунтелар да го земат и да го остават на Ајакс, исто како што направија со Гарај.
Епа и јас тоа викам де. Имаме одбрана за извоз, годинава се случи тоа, Метцелдер се повреди но пак добро беше. За 1 год. Канаваро аут, Гарај ин и одлично. Хунтелар да го земеме уште од сега, Руд и Раул тешко дека можат да издржат цела сезона, особено во иста форма.

Robinho, Ramos, Diarrà & €50m For Ronaldo - Marca
Мислам дека ја претераа :uvo:
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=710882
Ма кој ги ебе, незнам и што ги читате. Ајде до сега некако да се веруваше, Реал е спремен да даде и до 70 мил, ама сега, не да ја претераа. Не очекував ова.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Досадно му е на типците од goal.com и си препишуваат од Марка уште сабајле...
Не се замарајте со тие, читајте си ја официјалната страна на Реал и поубаво ќе си живеете. :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Па се гледа дека е шпанска, ама треба некој да ја отвори... :)
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.025
Ako e ova vistina , Diarra+Ramos+Robinho+50Mill = C. Ronaldo , znachi deka nekoj vo uprava ima problemi so glavata.
Pa dobro be , so cela pocit kon C.Ronaldo(deckoto imase extra sezona vo Premier i e odlicen igrac), ama jas lichno ne bi go menuval ni samo Ramos za nego!
Do koga be vaka? Pa za ova trio+50Mill , licno gospod da sleze da go oblece beliot dres , neznam dali vredi.
Se se nadevam deka e samo shpekulacija.Vo sprotivno , kinam clenska karta! Dosta gi trepev "El Galacticos".Ne sum spremen za ushte edna "sapunica" da napravat od Real Madrid.

C.Ronaldo NE TREBA.Takos igrac ne mu fali na Real Madrid.(tocka)
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Ako e ova vistina , Diarra+Ramos+Robinho+50Mill = C. Ronaldo , znachi deka nekoj vo uprava ima problemi so glavata.
Pa dobro be , so cela pocit kon C.Ronaldo(deckoto imase extra sezona vo Premier i e odlicen igrac), ama jas lichno ne bi go menuval ni samo Ramos za nego!
Do koga be vaka? Pa za ova trio+50Mill , licno gospod da sleze da go oblece beliot dres , neznam dali vredi.
Se se nadevam deka e samo shpekulacija.Vo sprotivno , kinam clenska karta! Dosta gi trepev "El Galacticos".Ne sum spremen za ushte edna "sapunica" da napravat od Real Madrid.

C.Ronaldo NE TREBA.Takos igrac ne mu fali na Real Madrid.(tocka)
И јас не би го менувал,

и шпекулација е биди сигурeн во тоа :)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
не ми се верува да бара толку многу...30 милиони:nesum:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
А колку сакате? За 10 милиона? Е не бива..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
klime7 напиша:
Се согласувам со повеќето од вас за Хунтелар, ни треба некој напаѓач кој ќе биде замена за РВН,Раул и Гoнзало:)
Останатиот дел од тимот е ТОП,
не ни треба ниту среден ред,
ниту одбрана, повеќе(по доаѓањето на Гарај)

Изминатава сезона средниот дел од тимот се мачеше со многу повреди, па пак го одбранивме трофејот без проблем :real:
така да, што и да се случи следната сезона не вервам дека може полошо да ја поминиме (со повреди мислам),
а трофеите ќе си дојдат секако :)
да во право си, треба некоја млада страшна замена за РВН и Раул, инаку среден ред не ни треба евентуално некој шо игра дефанзивна средина, ама тука се Гаго и Диара (Шустер вчера изјави дека останува). а за Гарај шо велиш, да супер, ама од наредната сезона ќе игра за нас, сега останува во Сантандер на позајмица, така да ќе ни треба еден централен дефанзивец и плус да ги задржиме тие шо ги имаме.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Хунтелар=Нистелрој

Ист тип на играч надвор од шеснаесетник немаат дадено гола, ама затоа внатре неприкосновен. Достојна замена на Нистелрој само незнам дали на Реал му е потребен таков напаѓач.

Иначе Кварезма во најмала рака 40 милиони евра
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940



Фамилијата на Кристијано очекува тој да потпише за Реал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom