Промашени трансфери

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Тиаго - Јувентус
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Поголем и По промаршен трансфер од Тиаго во Јуве АМИН!!! По промаршен трансфер не можеше да биди, па ни ке има некој што ке е по промаршен... Права греда беше Тиаго минатава сезона....:salut:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Следен промашен трансфер-Роналдо во Реал
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Видгејт и Овен во Реал. Ги повредија не знаеа да ги олечат им ги упропастија кариерите и тоа во најубавите години(25) и отидоа во мидлзбро и њукасл и се вратија во форма
А како успеа Реал да им упропасти кариерите те молам кажи ми?Што е крив клубот што Овен и Харгривс не биле доволно јаки мажи да се снајдат во Реал и покрај многуте пари што ги зимат да не се опуштат и да продолжат да играат како што знаат
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
А како успеа Реал да им упропасти кариерите те молам кажи ми?Што е крив клубот што Овен и Харгривс не биле доволно јаки мажи да се снајдат во Реал и покрај многуте пари што ги зимат да не се опуштат и да продолжат да играат како што знаат
Грешка да не си?Мислеше на Вудгејт и на Мајкл Овен.
На темава.Прв што ми текнува Ривалдо во Милан.
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
А како успеа Реал да им упропасти кариерите те молам кажи ми?Што е крив клубот што Овен и Харгривс не биле доволно јаки мажи да се снајдат во Реал и покрај многуте пари што ги зимат да не се опуштат и да продолжат да играат како што знаат
На лекарскиот тим му треба лекар, погледни само колку има повредени реал што влечат повреди долго време само поради тоа што незнаат како да ги лекуваат
Истото се случи и со овие здрави прави и млади од обична повреда реал ги заеба бетер
П.С. Се работи за Мајкл Овен И Џонатан Вудгејт, а не се само они кој долго време влечат ‘‘необјасниви‘‘ повреди во реал
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Следен промашен трансфер-Роналдо во Реал
Нема да е промашен!! Зошто? Затоа што Роналдо никогаш нема да игра во раул задрид како што вика Чомбе :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Гудјонсен во Барса
Абидал во Барса
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Анри од Арсенал во Барселона.
Дејвид Бекам од Реал Мадрид во Лос Анџелес Галакси.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sledno promasuvanje berbatov vo man unt
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На лекарскиот тим му треба лекар, погледни само колку има повредени реал што влечат повреди долго време само поради тоа што незнаат како да ги лекуваат
Истото се случи и со овие здрави прави и млади од обична повреда реал ги заеба бетер
П.С. Се работи за Мајкл Овен И Џонатан Вудгејт, а не се само они кој долго време влечат ‘‘необјасниви‘‘ повреди во реал

Ти прочита ли шо напиша море?
Реал ги заебувал играчите оти лекарите не знаеле да лекуваат, право да ти кажам неам зборови да ти објаснам колку голема глупост е ова.

Де ти господине Шерлок кажи ми какви се тие “необјасниви“ повреди?
Шо има необјасниво у тоа да ти клизнат со отворена копачка право по зглобот и да те осакатат на 2 месеци (Робен).
Или можеби мистериозна ти беше повредата на Робињо, кога ги скина стомачните мускули...
Или пак Хајнце кој потпиша за Реал на крајот на Август и заедно со Робен воопшто не учествуваа во подготовките за новата сезона, а тоа е огромен предуслов за еден играч да биде имун на повреди.

И шо ти значи таа првата реченица, стварно не можам да ја сватам ама до добар заклучок си дошол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom