Промашени трансфери

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Шевченко-Челзи
Анри-Барселона
Мецелдер-Реал Мадрид
Рејес-Атл.Мадрид
Zosto promasen covekot igrase 4-5 natprevari i gi odigra sosema solidno...A toa sto se povredi,toa e drugo inace ne e ni malko promasen transfer ke vidis slednata sezona:smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Дудек - Реал Мадрид
Шевченко - Челзи

моментално ми е блокиран мозокот, не ми текнува на некој друг промашен трансфер...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не е воопшто промашен трансфер Анри. Има 19 гола сезонава и 12 асистенции, а да не зборуваме дека цело време играше крило. Од наредната сезона ќе се поправат работите.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Најпромашен????Вратислав Грешко-Интер.:vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А Ерик Џемба Џемба и Клеберсон во Манчестер?Толку најавувани и талентирани, а ништо не направија.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Така е тоа , додека Роналдо едвај го најавија па видете што е сега
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Не е воопшто промашен трансфер Анри. Има 19 гола сезонава и 12 асистенции, а да не зборуваме дека цело време играше крило. Од наредната сезона ќе се поправат работите.
Ti znaes deka Henry e povreden i nemoze da odigra 2 natprevari 1 po drugo ?
I taka da povreden igrac ne mu treba na nieden tim, Henry taa povreda ke ja nosi cel zivot...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Најпромашен трансфер е Шевченко па и Гуркуф од Милан го величеа ваков наков талент а го нема никаде ја грее и клупата а во последно време го нема ни таму инаку гледам Клеберсон е спомнат тој јесте да е промашен трансфер во Манчестер но оди види го сега во Бешикташ главен играч е заедно со Едиуард Сисе.
 

Vlatko_100

DUKE
Член од
21 јануари 2008
Мислења
648
Поени од реакции
20
Видгејт и Овен во Реал. Ги повредија не знаеа да ги олечат им ги упропастија кариерите и тоа во најубавите години(25) и отидоа во мидлзбро и њукасл и се вратија во форма
 
F

fantomX

Гостин
Најпромашен трансфер на сите времиња - Дарко Панчев во Интер.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ti znaes deka Henry e povreden i nemoze da odigra 2 natprevari 1 po drugo ?
I taka da povreden igrac ne mu treba na nieden tim, Henry taa povreda ke ja nosi cel zivot...
Има повреда али тоа не го спречува да сврзе повеќе натпревари едно по друго. Ако гледаше сезонава ќе знаеш за што ти зборувам.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Најпромашен трансфер е Шевченко па и Гуркуф од Милан го величеа ваков наков талент а го нема никаде ја грее и клупата а во последно време го нема ни таму инаку гледам Клеберсон е спомнат тој јесте да е промашен трансфер во Манчестер но оди види го сега во Бешикташ главен играч е заедно со Едиуард Сисе.
Има голема разлика меѓу Шевченко и Гуркуф. Првиот дојде во Челзи како веќе формиран голгетер, даде безброј голови за Милан, беше прогласен за најдобар играч пред неколку години, а тоа признание самото по себе кажува некои работи....
Гуркуф дојде како надежен талентиран фудбалер, не се покажа во најдобро светло и тоа е тоа. Талентирани дечки како него има милион, а изградени напаѓачи како што беше Шевченко во денешно време има помалку од 10.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Да може да се каже за Рајт Филипс.Последниве 2 сезони игра подобро, инаку не ги оправда 24 милиони што ги даде за него Абрамович.Ама не се проблем за него парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom