Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Да не се уплашите, јас сум, Никола.:)
Еве се разбудувам сабалјево и гледам порака на мобилен, Баже ми пишал дека Рибери официјално потпишал до 2015. Ме израдува барем малку, но сепак треба време да се подигнам психички.
Се уште не сум способен да пишувам анализи или што ни треба, а што не, за наредната сезона, само ќе кажам дека вБајтен не сакам да го гледам повеќе во Баерн. Колку и да го сакав, вчера крајно ме разочара и тоа не кошташе титула. Тоа е.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ван Бајтен од наредна година да го ставите да ви продавада семки и цигари пред стадион!
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Ајде тишина сега.
Знаеме дека сите сте моќни за најдување професии на играчите после пораз, а посебно во некој ваков натпревар. Ако некој треба да кажува кој кај да оди в година и кој да дојде и такви работи, ние навивачите на Баерн ќе си ги правиме стратегиите и можните опции за наредната сезона. Ете имате тема за финалето, таму колку сакате ремет мавајте за кого сакате од играчите, овде не. Сепак тие се играчи на Баерн (сеуште).
Благодарам.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.120
Поени од реакции
3.980
Хахахаха тука у Германија ко ден на жалост е, сите само плачат шо изгубија...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.494
Поени од реакции
22.126
глупости
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
shteta. mnogu mi e teshko a tolku beshe blisko osvojuvanjeto na peharot . tapa igra na demichelis i van buyten.
dogodina povece sreka ..i mnogu mnogu goloviiii
samo napred momci
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.493
ај малку да се израдувате по изгубеното финале,но секоја чест за робен и компанија искрено не очекував дека ќе стигнат до тука
Официјално: Рибери потпиша нов пет годишен договор со Баерн Минхен Објавено на: 13:02 23.05.2010
од 24fudbal.com.mk

Франк Рибери стави потпис на нов пет годишен договор со Баерн Минхен и стави крај на сите шпекулации кои го поврзуваа со заминување од клубот. По синоќешниот пораз од Интер во финалето од Лигата на Шампионите, позитивни вести за навивачите на Баерн Минхен, Рибери стави потпис на нов пет годишен договор со клубот. Рибери силно се поврзуваше со трансфер во Реал Мадрид, во игра беа и Челзи и Манчестер Јунајтед, сепак Французинот останува во Баерн Минхен.
"Ние сме многу задоволни што еден од најдобрите фудбалери во светот прифати продолжување на договорот" - изјави Карл Хајнц Румениге.
"Ова исто е знак за големите цели на Баерн Минхен во идните години".
Рибери вели дека е многу среќен што ќе остане во Баварскиот клуб.
"Јас сум многу среќен што ќе останам во Баерн. Мојата фамилија и јас сме многу среќни во Минхен. Овој клуб стана голема фамилија за мене" - изјави Рибери по потпишувањето на договорот.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Знаеме уште од 11:10 сабајлево официјално :smir:

Да се приклучам кон неколку други коментари - се што треба за наредна сезона е штопер и по можност крилен бек (ама искусни, таленти имаме кои ќе се развиваат уште година-две). Друга активност на трансфер пазарот само ако некој си оди од резервите.

Напаѓач не би се сложил - наредна сезона Гомез мора да покаже што знае. Првата обично знае да оди јабана ако не се погоди баш се (како на пример во случајот на Робен) па може да добие уште една сезона шанса. Не е будала вГаал чим Клосе го става пред Гомез мора да е жива мувла на тренинзи па мора да оди нагоре Гомез. Освен тоа при Милер, Олиќ, Гомез, Клосе (сеуште е под договор да не заборавиме), Робен, Рибери и Кроос уште еден офанзивец е едноставно премногу.

И догодина се надевам повеќе дека ќе ротира вГаал. Милер му е миленик па живо ме интересира како ќе ја реши таа ситуација. Со Кроос добиваме уште поинтересни опции за тактички варијатни. Секако мислам дека ќе се игра 4-2-3-1 и само Рибс и Робен имаат гаранција за 2 од тие 4 места во офанзивата.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.484
Момци морам да ви честитам за прикажаната игра и борбеноста.....ајде до година повеќе среќа.....и според мене колективно вие сте најдобрите навивачи додека за најлоши ги сметам оние од Јунајтед.......И дај престанете со плукање по Ван Гал и играчите....дадоа се од себе...сега најлесно е да се обвини тренерот...знаете како викаат:Победуваат играчите а губи тренерот!!!! Мал ремонт и в година пак финале!!!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не ги плукаме брат свесни сме за тоа што го покажаа сезонава! Во Август некој да ми речеше финале на ЛШ правец Бардовци ќе го пратев. Многу мали корекции и се потребни на екипава и топ сме и наредна сезона атакуваме на врвот.

А за навивачите... горд сум што имаме такви фанови едноставно. Кој беше на некој од собирите во Ајриш - знае што зборувам.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
cry%20baby.jpg

Неееееее... не сме ние вакви...

:back:
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Иначе си направив заебанција на моја сметка, јбг емоции беа тоа.:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Знам али се обидов да сменам тема пред да се издаеш... неуспешно :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom