LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кој би гледал премиера на 1-ви јануари?Сите мамурни се тогаш, а ни продуцентите не би одлучиле на толку бош датум таква премиера да се стави:smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе зашо мене ме убедуваше еден другар дека не се снимало веќе Lost и завршило као дебелиов бил у ментална болница и сето тоа си го замислувал а другиве шо се на островов биле пациенти у истата болница????
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Абе зашо мене ме убедуваше еден другар дека не се снимало веќе Lost и завршило као дебелиов бил у ментална болница и сето тоа си го замислувал а другиве шо се на островов биле пациенти у истата болница????
Дрн, дрн, дрн....
5-та сезона не знам дали се снима сега, ама од февруари почнува 100%:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Тој што ти кажувал такви работи си нема врска од животот :pos2:.

Инаку стварно нема теорија да биде на 1.1 премиера, после нова година некој да се нафати да гледа серија, мислам тоа е едноставно НЕВОЗМОЖНО :tapp:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Најверојатно јануари ќе биде ама кој, ќе видиме. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.722
Поени од реакции
43.885
Баш со еден другар правев муабет пред некој ден за Лост , и имаше интересна теорија , т.е. дека на крајот ке заврши буквално како и што почнува , т.е. како Џек ги отвара очите на островот а на плажата е делот од паднатиот авион . . . ништо чудно :toe: .
Иначе ме мрзи да ги читам посотвите , незнам дали е ова кажано али како и да е , во наредната сезона нема да има нит флеш бек нит флеш форвард , него настаните ке бидат одделени , ке се даваат случувањата на преместениот остров , и случувањата надвор од истиот .
А и со преместувањето се откри како всушност стариот брод се најде на средина од островот , истиот изникнал под бродот :D .
Ме интересира што е со статуата на островот ( Стапалото ) , додека за димот ке се открие дури во последната сезона , иако очигледно е дека се работи за нано проект , истото го имаше и на DarkUfo .
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Баш со еден другар правев муабет пред некој ден за Лост , и имаше интересна теорија , т.е. дека на крајот ке заврши буквално како и што почнува , т.е. како Џек ги отвара очите на островот а на плажата е делот од паднатиот авион . . . ништо чудно :toe: .
Така играта Lost Via Domus заврши.
Нешто сте се збуниле со другарот од неа ваљда :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Абе зашо мене ме убедуваше еден другар дека не се снимало веќе Lost и завршило као дебелиов бил у ментална болница и сето тоа си го замислувал а другиве шо се на островов биле пациенти у истата болница????
Pa toa bese edna od teoriite za koi se spekulirase deka ke zavrsi Lost, ama jas licno mislam deka e mnogu malku verojatno. Takov kraj mene bi mi bil vistinsko razocaruvanje

Иначе ме мрзи да ги читам посотвите , незнам дали е ова кажано али како и да е , во наредната сезона нема да има нит флеш бек нит флеш форвард , него настаните ке бидат одделени , ке се даваат случувањата на преместениот остров , и случувањата надвор од истиот .
Ме интересира што е со статуата на островот ( Стапалото ) , додека за димот ке се открие дури во последната сезона , иако очигледно е дека се работи за нано проект , истото го имаше и на DarkUfo .
Oo pa jas bas sakav da ima sekavanja od minatoto i slucki od idninata. Znaes deka ke nema ili samo ti mislis taka?
Inaku da, i jas mislam deka cadot ke go objasnat sosema na kraj
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Pa toa bese edna od teoriite za koi se spekulirase deka ke zavrsi Lost, ama jas licno mislam deka e mnogu malku verojatno. Takov kraj mene bi mi bil vistinsko razocaruvanje



Oo pa jas bas sakav da ima sekavanja od minatoto i slucki od idninata. Znaes deka ke nema ili samo ti mislis taka?
Inaku da, i jas mislam deka cadot ke go objasnat sosema na kraj

Прво,самите продуценти изјавија дека нема шанса да направат се да било во главата на некој,мислам дека и сами сфаќаат за гневот кој би го предизвикале,ќе бидат тоа 6 изгубени години на безвезна серија :)

А второ,за чадот и другите работи не бидете сигурни,бидејќи во поновите podcasts имаат изјавувано дека "не се ќе биде објаснето во последниве две сезони".
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Извинете малце што замарам, ама одамна беше кога последно ги гледав Изгубени.Сакам да прашам, кој е тој чадот за кој зборувате?Не се сеќавам воопшто:kesa:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Извинете малце што замарам, ама одамна беше кога последно ги гледав Изгубени.Сакам да прашам, кој е тој чадот за кој зборувате?Не се сеќавам воопшто:kesa:
Е баш тоа и јас сакам да дознаам.Може ќе го има во 4 та сезонама до сеа сум од 6 та епизода неманишто.Ама мислам дека и тие шо ги викаат другите го немаат виденон никад.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А бе јас ја изгледав цела 4-та сезона.Ама порано беше тоа и не се сеќавам на чадот.Чекам некој друг што изгледал и се сеќава да ме просветли:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom