LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
LELELLELELL gleajte sea.. elellele
sea neli ben slegvit po skaline [kade sto ce go pomestvit ostrovon ] i pagat so sto rakana ili mu se krsit ili ja udri..sea..
onde ko ce vlezit[ kaj so ce go vrtit ona,kaj so go pomestvit ostrovon] izlegvit vo pustinana ako se secavate .neznam koja epizoda
vo pustinana ce e oblecen so onakvo debelo palto od darma i rakana ce mu e udrena..........po nekolku god ili meseci ce doznajt deka se onie vrateni i.posle pocvit da gi barat na sine 6 dusi za da mojt da se vratit na ostrovon .. i mozno deka ce sakat da mu vratit na jakob.i na widmor

-------------------------------------- SPOILERS - 4x13 & 4x14 ---------------------------------------------


Тоа не беше никаква мистерија. Уште од ко ќе ја земи јакната од плакарчето се знаеше. И со повредата на раката се потврди 100%.

Бен сака да му го врати островот на Видмор? Па не баш. Прегледај ја пак епизодата 4x09.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Онака.За заебанција.:pos:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Ja mislam deka ova ostrovov ce ispadne deka e nesto vestacki napraveno od nekoja stara civilizacija, ova mislam zosto ben kog ago premesti ostrovov vrtese na toa trkaloto, a toa e mislam nekoj mehanizam za teleportacija. A i ostrovov kako sto rekov e izgleda ploven objekt, nema sansi da e samo obicna zemja, mora da ima nesto drugo pod ta zemja, ne odi ostrov taka od edno mesto na drugo. Pa ce vidime zdravje :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И, кај отиде островот сега...?

малце С/Ф на крај со островот го направија...можеа да пројдат гледањето на мртвите, ама ова...

И на крај беше јако на Харли, репликата „Chech mate, Mr. Ekko" :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mи текна нешто за последната епизода. Нели кинезот/јапонецот на касетата што ја гледаше John вели:
- ... we will attempt to shift the test object 100 ms ahead, in 4D space. For the briefest moments the animal will seem to disappear. But in reality...

Најверојатно островот „се помести“ на истиот начин. Само шо за островот потребно е МНОГУ повеќе енергија одколку за еден зајак, заради големината на островот и заради времетраењето на исчезнувањето.

Мислам дека ова има некаква логика за тоа што се деси со островот.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
И, кај отиде островот сега...?

малце С/Ф на крај со островот го направија...можеа да пројдат гледањето на мртвите, ама ова...

И на крај беше јако на Харли, репликата „Chech mate, Mr. Ekko" :)
Штом веќе се спомнува time travel, С/Ф е неизбежно. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom