LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Е шо спојлер? Беше инвалид, прооде. Мртов е, ќе оживеј! I believe in him!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
многу јака епизода баш онака како за крај на сезона :nesvest:

сега само ни останува да си ја репризираме 4 сезона.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
He moved the island,man!!!:nesvest:
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
И мене ми се допаѓаат сите сериите од LOST
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Поо ејј прејак завршеток само едно не ми е јасно зошто Лок Мртов :lud::icon_eek:
и мене тоа не ми е јасно.Сега ќе има шо да прават Lostерите додека чекаат 5та сезона, над милион теории ќе има за ова:pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Да не се изненадите ако оживее во наредниве сезони.:helou:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Да не се изненадите ако оживее во наредниве сезони.:helou:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To сигурно :) . Чим се спомна time travel, сигурно планот е да се вратат сите на островот, ама СИТЕ, за да можат да се вратат назад во времето. Ова е само мое мислење :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Пред неколку часа ја изгледав последнава епизода. Се открија многу прашања но и многу што допрва треба да се одговараат. Еден од најинтересните моменти од епизодава ми беше кога Сан разговараше со Видмор, и спомна "Добро знаеш дека ние не сме единствените што си заминаа од островот". Дали мислеше на Дезмонд и пилотот или на некој друг?
Иначе мислам дека одамна се знаеше дека Џин е тој што ке умре, физичарот битно се спаси со уште неколку. Сепак до јануари ке се мафтаме со призон брејк и хирос, така да ке имаме занимација некоја.Како и да е..оценка на 4тава сезона според мене 9/10.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Глупа епизода, јас чекав тајм травел...чекав да кажат како цурата била на островот, успеала да избега и сеа пак се вратила (таа де, тој физичарот пто ја гушна)... Знаев дека е Лок мртвиот.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Пред неколку часа ја изгледав последнава епизода. Се открија многу прашања но и многу што допрва треба да се одговараат. Еден од најинтересните моменти од епизодава ми беше кога Сан разговараше со Видмор, и спомна "Добро знаеш дека ние не сме единствените што си заминаа од островот". Дали мислеше на Дезмонд и пилотот или на некој друг?
Иначе мислам дека одамна се знаеше дека Џин е тој што ке умре, физичарот битно се спаси со уште неколку. Сепак до јануари ке се мафтаме со призон брејк и хирос, така да ке имаме занимација некоја.Како и да е..оценка на 4тава сезона според мене 9/10.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сигурен си дека луѓето на бродот се мртви? Јас не толку. Ти текнува кој се појави пред да екплодира бомбата.... Christian Shepard. Можи тука има нешто... :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Глупа епизода, јас чекав тајм травел...чекав да кажат како цурата била на островот, успеала да избега и сеа пак се вратила (таа де, тој физичарот пто ја гушна)... Знаев дека е Лок мртвиот.
Многу поверојатно е дека Charlotte е родена на островот (како што мислам дека и сама спомна), отколку дека претходно била член на Dharma или The Others :)

Само што ми текна дека од серијава може да се направи одлична игра (или барем мод) со cryENGINE 2.. уште да имав време :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
И сеа кај е острово? :)
Во следната сезона мислам дека поголема улога ќе игра Лок, а ќе биде убиен од Другите, кој можи друг? Освен ако не замини од острово, шо е малце веројатно...
Јас се разочарав кога рече Бен дека тој шо го помрднува не можи да се врати назад. И зошто рече "I hope you are happy now, Jacob"? Тоа значи дека Jacob не го поштовал многу многу Бен? И по помрднувањето се најде во пустината, нели и тогаш му беше повредена раката...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPOILERS - 4x13 & 4x14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сигурен си дека луѓето на бродот се мртви? Јас не толку. Ти текнува кој се појави пред да екплодира бомбата.... Christian Shepard. Можи тука има нешто... :)
Можда ги зел на кафе во кабината, не се знае :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Зошто се ми се чини дека на крај ќе испадна Џејкоб дека е тој кинезот на видео снимките што излегува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom