LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Четвртава сезона почна со прикажување на сцени од иднината.Одличен старт...

Oceanic six..???хмммммм
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
И мене тоа ме збуни Оceanic six, но ќе видиме што ќе се слуцува понатаму.



А пошто не ја спуштив нулта епизода може некој да ми каже дали е нова епизода или исечоци од претходните сезони.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
И мене тоа ме збуни Оceanic six, но ќе видиме што ќе се слуцува понатаму.



А пошто не ја спуштив нулта епизода може некој да ми каже дали е нова епизода или исечоци од претходните сезони.
Не е нова, исечоци се,а за првата очекував повеќе, ама ок беше. :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Зарем не е очигледно? Шестмина преживеани од островот.. Ама кои се? :wink:
Па ако е така до сега само тројца имаат покажувано у иднината како шо се сеќавам, Хуго, Кејт и Џек.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
И еден на погребот. За другите ќе видиме понатаму.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.759
Поени од реакции
5.487
стварно се станува позаплеткано и позаплеткано само се прашувам како и кога ќе почне да се отплеткува
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
стварно се станува позаплеткано и позаплеткано само се прашувам како и кога ќе почне да се отплеткува
Во НАЈпоследната епизода...

Така ги прават сите: „Тоа што можеш да го плеткаш 6 години, може да се отплетка во еден ден....“

Ок, оваа порака не важи во реалниот свет...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Зарем не е очигледно? Шестмина преживеани од островот.. Ама кои се? :wink:
Не се 6-мина преживеани,туку 6-мина вратени од островот(некои се уште таму).Зато цело време во иднината викаат дека треба да се вратат назад.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.759
Поени од реакции
5.487
Во НАЈпоследната епизода...

Така ги прават сите: „Тоа што можеш да го плеткаш 6 години, може да се отплетка во еден ден....“

Ок, оваа порака не важи во реалниот свет...
да да во најпоследната епизода, ама како што ми гледа мене работава додека да отплеткаат ќе треба уште неколку сезони да снимат.официјално треба уште две сезони да се снимаат,значи шест сезони

Не се 6-мина преживеани,туку 6-мина вратени од островот(некои се уште таму).Зато цело време во иднината викаат дека треба да се вратат назад.
комплитли се согласувам со тебе некако 6- мина се вратени од островот, а останатите се сеуште не островот ваљда Лок Соер Саид
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
4тиот...или 4тата би требало да е Клер, дека Дезмонд "виде" како Клер влегува во Хелихоптер и си оди од островот.

Друго...зашто не го убијат Бен? ништо нема да каже, само може да ги влоши работите со тоа што е жив...но дали ке навистина ке биде мртов ако го убијат ? или ке биде како Микаил, Лок кој "оживеаа"...

Се знае дека бродот на Наоми не е вистинскиот за да ги спаси изгубените...него друго ми падна во очи...зошто хелихоптерот не се спушти, туку рипна еден со падобран а хелихоптерот си отиде...

Зошто Чарли не излезе преку прозорчето откако кабината се поплави...и исплива на површина, прозорчето беше доволно големо за да го собере Чарли.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
4тиот...или 4тата би требало да е Клер, дека Дезмонд "виде" како Клер влегува во Хелихоптер и си оди од островот.

Друго...зашто не го убијат Бен? ништо нема да каже, само може да ги влоши работите со тоа што е жив...но дали ке навистина ке биде мртов ако го убијат ? или ке биде како Микаил, Лок кој "оживеаа"...

Се знае дека бродот на Наоми не е вистинскиот за да ги спаси изгубените...него друго ми падна во очи...зошто хелихоптерот не се спушти, туку рипна еден со падобран а хелихоптерот си отиде...
....и од кај знаеше дека тоа е Џек? Исто како што Наоми одма го кажа името на Дезмонд


(се надоврзувам :wink:)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
....и од кај знаеше дека тоа е Џек? Исто како што Наоми одма го кажа името на Дезмонд


(се надоврзувам :wink:)
Како што видов некој клипови од 4та епизода...хелихоптерот беше на Дарма, и Дезмонт "работеше" за Дарма...па од таму може Наоми го знае Дезмонд.

И од каде беше контактот на Чарли дирекно со Пени, од каде баш со неа?!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Друго...зашто не го убијат Бен? ништо нема да каже, само може да ги влоши работите со тоа што е жив...но дали ке навистина ке биде мртов ако го убијат ? или ке биде како Микаил, Лок кој "оживеаа"...
Микаил и Лок се уште живи, Лок беше погоден ( по претпоставка )
во левиот бубрег кој го нема, а Микаил кога се врати во кампот кажа дека струјата помеѓу стубовите била премногу слаба за да го убие. :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom