LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
da brat ama tie gi slusas so zboruvaat ... jack vika .: Kate morame da se vratime ... demek na ostrrovon tie si si zaminale taka !da ama ne mi e jasno zs jack na taa serija imat brada toj porano ja imal bradata ??
------------------------ SPOILERS --------------------------

Leo, тоа кај што Jack има брада, тоа е во ИДНИНАТА. Сега сфати?
Значи тие сега се на остворот, и во ИДНИНАТА ќе бидат заминати од островот. Но во ИДНИНАТА Jack ќе сака пак да се врати на островот, од засега непознати причини.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
oni se umreni taka kaza onaa italijankata koga ja najdoa Dezmon, Charlie, JIn i Hugo, neli taa kaza " ne e vozmozno vie da ste od letot 815 avionot e najden i site se pronajdeni mrtvi" e aj sea sto se desava
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
oni se umreni taka kaza onaa italijankata koga ja najdoa Dezmon, Charlie, JIn i Hugo, neli taa kaza " ne e vozmozno vie da ste od letot 815 avionot e najden i site se pronajdeni mrtvi" e aj sea sto se desava
A taa italjankata e prevara... Nea ne ja pratila zenskata na Desmond tuku tamu e taa poradi nesto drugo i gi izlaza koga im rece deka gi smetale za umreni bla bla... Toa bese poslednoto sto mu go napisa Charlie na Desmond vo The Looking Glass.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас во серијата не гледам ништо интересно или предизвикувачко што би ме привлекло да останам пред телевизорот.
Еве ти го проблемот зашто те навредуваат.
Ако во Лост нема нешто предизвикувачко и нешто што би те привлекло да останеш пред ПЦ и ТВ иди гледајте си Zabraneta Ljubav и дивете се таму.

Овде вакви непотребни коментари не треба да спамирате.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве ти го проблемот зашто те навредуваат.
Ако во Лост нема нешто предизвикувачко и нешто што би те привлекло да останеш пред ПЦ и ТВ иди гледајте си Zabraneta Ljubav и дивете се таму.

Овде вакви непотребни коментари не треба да спамирате.
Прво овде се дискутира за серијата LOST.Јас еднставно искоментирав дека не ја гледам и не ми е интересна.

Не гледам ни Забранета љубав,а ни LOST.Преферирам да гледам емисии или серии кои се реални и вистинити.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
А од кај знаеш дека Лост не е реална, ако воопшто не си ја погледнала ? Продуцентите ветуваа дека за се ке има реално објаснување...така да...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А од кај знаеш дека Лост не е реална, ако воопшто не си ја погледнала ? Продуцентите ветуваа дека за се ке има реално објаснување...така да...
Имам гледано неколку епизоди.Едноставно не ми е реална серијата,не ја гледам.Сакам да гледам повесели,поведри содржини,и пореални и повистинити.
Кога тоа што се случува во LOST, ќе се случи и во реален живот,тогаш можам да коментирам и да речам: Да,реална е.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Прво овде се дискутира за серијата LOST.Јас еднставно искоментирав дека не ја гледам и не ми е интересна.

Не гледам ни Забранета љубав,а ни LOST.Преферирам да гледам емисии или серии кои се реални и вистинити.
"Како ќе каже Џим" е за тебе Заљубено Маченценценце.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не дискутираме овде за реалноста.
Ти дискутираш дека нема предизвикувачко нешто во Lost.
Јас не дискутирам,туку ти кажувам со факт дека или не си ја гледала асално или не си ја сфатила.

Серијата може да е нереална,смешно напраена,лоша глума,глупи приказни и се друго, ама факт е дека на крајот секоја епизода завршува со еден БУМ и не можеш да ја дочекаш следната.

А како второ,доаѓаш на темава а не ја гледаш серијава.Значи тука си за конфликт.А кога ќе почнат да се караат со тебе се жалиш.
Среди се малце,и ако ти е страв кој што ти контрира немој да пишуваш на темава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
"Како ќе каже Џим" е за тебе Заљубено Маченценценце.
Не реков дека гледам нешто интересно и во таа серија.:wink:

Не дискутираме овде за реалноста.
Ти дискутираш дека нема предизвикувачко нешто во Lost.
Јас не дискутирам,туку ти кажувам со факт дека или не си ја гледала асално или не си ја сфатила.


А како второ,доаѓаш на темава а не ја гледаш серијава.Значи тука си за конфликт.А кога ќе почнат да се караат со тебе се жалиш.
Среди се малце,и ако ти е страв кој што ти контрира немој да пишуваш на темава.
Леле болдираново..:pop:
Не сум за конфликт.Воопшто не ми беше тоа намерата,него кажав дека од тоа што сум го видела не ми се допаднало.Забрането е да кажам дека не ми се свиѓа серијата.И мислам дека не сум единствена на темава која што кажува дека не и се допаѓа серијата.
Страв?!!Од што да ми биде страв??

Серијата може да е нереална,смешно напраена,лоша глума,глупи приказни и се друго,
Ете зашто не ја гледам!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да расчистиме.
Постот што го цитирав го немаше ова што сега го кажуваш како аргумент зашто не ја гледаш.
Да го пишеше тоа немаше да реплицирам ама тоа што стоеше од тебе на темава беше во најблага рака земено смешно.
Затоа и те нападнаа.

Немој да се вадиш сега со тоа што јас го набројав (беше purely fictional).

Ама еве сам себе ќе се негирам :

1.Нереална - Сето тоа што го гледаме во серијата може да биде објаснето на реален начин. Сите нереални работи беа фрагменти од нечиј видик (ногата на островот,Џејкоб) гледани од личен аспект. Многу од нештата и во реалниот живот не се така како што изгледаат.
Продуцентите ветија дека ќе бидат објаснувањата реални и 100% изводливи во стварноста.

А и да не се. Која си ти да ја дефинираш реалноста?

Си го видела Крис Ејнџел?
Или неверојатните тестови на Блејн?

2.Смешно напраена
Првата епизода имаше спектакуларни ефекти (и сите после неа). Сите понатамошни користеа филмски камери,снимани на Хаваи (значи не во филмско студио)
Тотално компатабилни со 24п стандардот.

3.Лоша Глума
Метју Фокс е врвен холивудски глумец.Има глумено со Нив Кембел во House of Five мислам и сите го обожаваат неговиот стил на глума.

Dominic Monaghan има глумено во Блокбастери (Lord of the Rings)

Џош Халовеј е новата ѕвезда во Холивуд...

Да не продолжувам понатака...

4.Глупи приказни

Бекграунд приказните се многу подобри од типичните сапунски сплетки.
Таткото на Џек уствари е и татко на Клер,враќање на Волт и Мајкл во 2008,убиството на Сојер,дознавањето дека таткото на Лок е уствари Сојер итн итн.

Да не збориме за риалтајм случувањата. Лукавоста на Бен,мистериите опкружувајќи го Лок,Џек и неговите конфликти...

Приказните се обемни,со премногу мали детали,само треба да се задлабочиш да ги следиш сите.
А ти немаш време.

Еве ти дискусија за твоите "нови" аргументи.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да расчистиме.
Постот што го цитирав го немаше ова што сега го кажуваш како аргумент зашто не ја гледаш.
Да го пишеше тоа немаше да реплицирам ама тоа што стоеше од тебе на темава беше во најблага рака земено смешно.
Затоа и те нападнаа.

Немој да се вадиш сега со тоа што јас го набројав (беше purely fictional).

Ама еве сам себе ќе се негирам :

1.Нереална - Сето тоа што го гледаме во серијата може да биде објаснето на реален начин. Сите нереални работи беа фрагменти од нечиј видик (ногата на островот,Џејкоб) гледани од личен аспект. Многу од нештата и во реалниот живот не се така како што изгледаат.
Продуцентите ветија дека ќе бидат објаснувањата реални и 100% изводливи во стварноста.

А и да не се. Која си ти да ја дефинираш реалноста?

Си го видела Крис Ејнџел?
Или неверојатните тестови на Блејн?

2.Смешно напраена
Првата епизода имаше спектакуларни ефекти (и сите после неа). Сите понатамошни користеа филмски камери,снимани на Хаваи (значи не во филмско студио)
Тотално компатабилни со 24п стандардот.

3.Лоша Глума
Метју Фокс е врвен холивудски глумец.Има глумено со Нив Кембел во House of Five мислам и сите го обожаваат неговиот стил на глума.

Dominic Monaghan има глумено во Блокбастери (Lord of the Rings)

Џош Халовеј е новата ѕвезда во Холивуд...

Да не продолжувам понатака...

4.Глупи приказни

Бекграунд приказните се многу подобри од типичните сапунски сплетки.
Таткото на Џек уствари е и татко на Клер,враќање на Волт и Мајкл во 2008,убиството на Сојер,дознавањето дека таткото на Лок е уствари Сојер итн итн.

Да не збориме за риалтајм случувањата. Лукавоста на Бен,мистериите опкружувајќи го Лок,Џек и неговите конфликти...

Приказните се обемни,со премногу мали детали,само треба да се задлабочиш да ги следиш сите.
А ти немаш време.

Еве ти дискусија за твоите "нови" аргументи.
Јас апсолутно немам никаква намера да дискутирам.
Ти реплицирав затоа што,ми реплицираше на мене со објаснувањео “Ете од каде е навредата.“ А кој има право да навредува некој само затоа што немаат ист вкус?
Јас не ја гледам,ти ја гледаш и крај.
И разлислтај малку некоја страна претходно ќе видиш нека не сум само јас која не ја сака серијата,а не да реплицираш на првиот што ќе го видиш!
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
LOST AKO NE BESE TOLKU DOBRA SERIJA KAKO SO VELIS TI GLUPA BEZ PRIKAZNA I NEZNAM NEREALNA..LOST im rekord od gledanos.,.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
LOST AKO NE BESE TOLKU DOBRA SERIJA KAKO SO VELIS TI GLUPA BEZ PRIKAZNA I NEZNAM NEREALNA..LOST im rekord od gledanos.,.
Па ако има рекорд во гледаност не значи дека сите треба да ја гледаат. До некаде се сложувам со Crazy in love, не за начинот на кој ја претставува серијата, туку во врска со постирањето...А оваа тема е и за оние кои ја сакаат и оние кои не ја сакаат. Да постираа сите што се фанови, немаше да биде интересно дискутирањето овде и немаше да достигне 200 страници. И не се навредувајте сите одма ако некој каже нешто лошо во врска со Лост.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И која е поентата...да се убедуваме меѓусебно дали е добра серијата или не е ? Дај ако не е само темава па да мораш да пишуваш... едноставно ако не гледаш лост, игнорирај ја темава.
Овде се збори за серијата, за мистериите бла бла...а не да се убедуваме и развиваме дускусија како ние бранејки а вие напаѓајки ја лост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom